kofficefilters - en to gl translation catalogue (149 entries)

en: %1 Export Options
gl: Opcións de exportación de %1

en: Page %1
gl: Páxina %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
gl: Páxina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
gl: Tamaño en píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
gl: Anchura da imaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
gl: Altura da imaxe:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
gl: Tamaño en unidades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
gl: Resolución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
gl: Unidade:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
gl: Cor de fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
gl: Cor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
gl: Opacidade

en: Namespace "%1" not found
gl: Non se atopou o espazo de nome «%1»

en: Could not open the requested file %1
gl: Non se puido ler o ficheiro requirido %1.

en: Could not read ZIP directory of the requested file %1
gl: Non se puido ler o directorio ZIP do ficheiro %1 requirido

en: Enter password
gl: Insira o contrasinal

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
gl: Este documento está encriptado así que precisa inserir o contrasinal para desencriptalo:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
gl: O contrasinal é incorrecto. Insira de novo o contrasinal para desencriptar o documento:

en: Could not find path for type %1
gl: Non se puido atopar a ruta para o tipo %1

en: %1 (line %2, column %3)
gl: %1 (liña %2, columna %3)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
gl: %1 (%2, liña %3, columna %4)

en: Element "%1" not found
gl: Non se atopa o elemento «%1»

en: Attribute "%1" not found
gl: Non se atopou o atributo «%1»

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
gl: Valor «%1» non esperado do atributo «%2»

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
gl: Segunda aparición inesperada do elemento «%1»

en: Expected closing of element "%1"
gl: Peche esperado do elemento «%1»

en: None of expected elements found: %1
gl: Non se atopou ningún dos elementos esperados: %1

en: Could not find target for id "%1" in file "%2"
gl: Non se puido atopar o destino para a id «%1» no ficheiro «%2»

en: Could not find relationships file "%1"
gl: Non se puido atopar o ficheiro de relacións «%1»

en: Could not find target for relationship "%1" in file "%2"
gl: Non se puido atopar o destino para a relación «%1» no ficheiro «%2»

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
gl: Houbo un erro de procesamento do documento na liña %1, columna %2.
    Mensaxe de erro: %3

en: Entry '%1' not found.
gl: Non se atopa a entrada «%1».

en: Entry '%1' is not a file.
gl: A entrada «%1» non é un ficheiro.

en: Could not open entry "%1" for writing.
gl: Non se puido abrir para escribir a entrada «%1».

en: Could not write block
gl: Non se puido escribir o bloque

en: <SHEETNAME>
gl: <NOMEDAFOLLA>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
gl: Recomendada (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
gl: Local (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
gl: Outra (%1)

en: Cannot find encoding: %1
gl: Non se pode atopar a codificación: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
gl: O filtro de CSV non pode abrir o ficheiro de entrada - informe aos desenvolvedores.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
gl: Codificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
gl: &Codificación:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
gl: Fin da liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
gl: Estilo &UNIX (recomendado; só salto de liña)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
gl: Estilo &Windows (salto de liña e retorno de carro)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
gl: Estilo &MacOS (só retorno de carro)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
gl: Follas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
gl: Escolla as follas a exportar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
gl: Liña separadora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
gl: ********<NOMEDAFOLLA>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
gl: <NOMEDAFOLLA> é substituído polo nome da seguinte folla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
gl: Imprimir liña separadora enriba de cada folla

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
gl: Celas

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
gl: Separador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
gl: Coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
gl: Punto e coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
gl: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
gl: Espazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
gl: Outro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
gl: Aspas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
gl: Exportar só a selección

en: File format is not supported.
gl: O formato de ficheiro non se permite.

en: Could not read from file.
gl: Non se puido ler do ficheiro.

en: Export Sheet to HTML
gl: Exportar Folla para HTML

en: Recommended: UTF-8
gl: Recomendado: UTF-8

en: Locale (%1)
gl: Local (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
gl: &Codificación:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
gl: Con esta opción, pode definir a codificación do ficheiro HTML. A codificación recomendada (UTF8) está escollida de maneira predeterminada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
gl: Escolla de follas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
gl: Prema aquí para escoller todas as follas da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
gl: Seleccion&ar todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
gl: Desele&ccionar todo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
gl: Esta opción fai que o filtro de exportación para HTML xere unha páxina nova por cada folla. Se desactiva esta opción todas as follas son escritas nunha páxina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
gl: Usar ficheiros &separados para cada táboa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
gl: Estilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
gl: Escolla esta opción para usar os tipos de letra e cores predeterminados na páxina HTML.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
gl: Usar o estilo pre&determinado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
gl: Escolla esta opción para usar unha folla de estilo separada para a páxina HTML. Poderala escoller ou escribir o seu nome no campo de abaixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
gl: Utilizar unha folla de estilo &externa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
gl: Neste campo pode inserir un URL para a súa folla de estilo. Pode facer referencia a unha folla de estilo no seu disco ou nalgures en Internet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
gl: Disposición

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
gl: Use esta opción para activar ou desactivar os bordos en torno das celas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
gl: Usar &bordos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
gl: Use esta opción para definir cantos pixels deberán existir entre as celas. Este efecto é máis visíbel se marcar tamén a opción <b>Usar bordos</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
gl: Pi&xels entre celas:

en: Top
gl: Arriba

en: Latex Export Filter Configuration
gl: Configuración do filtro de exportación de Latex

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
gl: Documento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
gl: Estilo de documento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
gl: Estilo Latex

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
gl: Estilo Words

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
gl: Tipo de documento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
gl: O documento poderá ser compilado só

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be generated as a full latex document since all the include will be generated before the \begin{document} and \end{document} commands.
gl: O documento xerarase como un documento completo de Latex, xa que todas as inclusións han ser xeradas antes das ordes \begin{document} e \end{document}.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
gl: Documento independente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
gl: Non xerar a cabeceira de Latex ou o ambiente do documento

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
gl: O documento xerarase como un documento Latex que terá que incluírse nun documento Latex principal. Permite crear varios pequenos ficheiros para cada un dos capítulos do seu documento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
gl: Documento a incluír

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
gl: Clase do documento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
gl: Calidade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
gl: Borrador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
gl: Tamaño de tipo de letra predeterminado:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
gl: Imaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert the pictures:
gl: Converter as imaxes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
gl: Directorio das imaxes:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
gl: Idioma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
gl: Contidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Export information about author:
gl: Exportar información sobre o autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Add a table of content:
gl: Engadir un índice de contidos:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
gl: Notas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
gl: Non exportar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
gl: Exportar as notas en notas á marxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
gl: Exportar as notas en comentarios

en: Page
gl: Páxina

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
gl: O ficheiro parece estar corrompido. Ignorarase a táboa.

en: Skipping a table.
gl: Ignorarase a táboa.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
gl: Este documento creouse con OpenOffice.org versión %1. Este filtro foi escrito para a versión 1.0. Se le este ficheiro poden ocorrer comportamentos estraños, quebras ou mostrarse mal datos. Quere continuar a conversión deste documento?

en: Unsupported document version
gl: Versión do documento non permitida

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
gl: O filtro de QPRO non pode abrir o ficheiro de entrada - informe aos desenvolvedores.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
gl: Non se pode abrir ficheiros protexidos con contrasinais.
    O algoritmo utilizado non é público

en: Unable to find part for type %1
gl: Non se pode atopar a parte para o tipo %1

en: Declared number of shared strings too small (%1)
gl: O número declarado de cadeas compartidas é moi baixo (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
gl: O número declarado de estilos de tipo de letra é moi baixo (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
gl: O número declarado de formatos de cela é moi baixo (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
gl: O número declarado de estilos cubertos é moi baixo (%1)

en: The data could not be loaded completely because the maximum size of sheet was exceeded.
gl: Non se puideron cargar os datos xa que se excedeu o tamaño máximo da folla.

en: Expected integer or floating point number
gl: Número enteiro ou punto flotante esperado.

en: Slide layout "%1" not found
gl: Non se atopa o modelo de diapositiva «%1»

en: Slide %1
gl: Diapositiva %1

en: Words's Plain Text Import Filter
gl: Filtro de importación de texto plano de Words

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
gl: Diálogo de importación de texto plano

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
gl: Fin do parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
gl: Co&mo está: no fin da liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
gl: Fra&se: Se o fin da liña está no fin dunha frase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
gl: &Liña baleira: se a liña está baleira

en: End notes
gl: Notas a rodapé

en: Even Pages Header
gl: Cabeceira das páxinas pares

en: Odd Pages Header
gl: Cabeceira das páxinas impares

en: Even Pages Footer
gl: Rodapé das páxinas pares

en: Odd Pages Footer
gl: Rodapé das páxinas impares

en: First Page Header
gl: Cabeceira da primeira páxina

en: First Page Footer
gl: Rodapé da primeira páxina

en: Table %1
gl: Táboa %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
gl: Non se pode cargar o ficheiro xa que non parece ser un documento RTF.

en: Words's RTF Import Filter
gl: Filtro de importación de RTF de Words

en: The file cannot be loaded.
gl: Non se pode cargar o ficheiro.
