kpresenter - en to gl translation catalogue (398 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Ver

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
gl: &Inserir

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
gl: F&ormato

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Slide
gl: &Diapositiva

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
gl: Pre&sentación

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuracións

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add custom slide show
gl: Engadir unha nova diapositiva personalizada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape animation
gl: Crear unha animación de obxecto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation trigger event
gl: Editar o evento de activación da animación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove shape animation
gl: Retirar a forma da animación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete custom slide show
gl: Eliminar a diapositiva personalizada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
gl[0]: Eliminar a diapositiva
gl[1]: Eliminar as diapositiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation delay/duration
gl: Editar a duración/atraso da animación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit custom slide show
gl: Editar as diapositivas predefinidas…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Slide Effect
gl: Crear o efecto de páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Slide Effect
gl: Modificar o efecto de páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Slide Effect
gl: Eliminar o efecto de páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Slide Transition
gl: Modificar a transición da páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename custom slide show
gl: Renomear as diapositiva predefinidas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder animations
gl: Reordenar as animación

en: Presentation Tool
gl: Ferramenta de presentación

en: Copyright 1998-%1, The Stage Team
gl: © 1998-%1 Equipo de Stage

en: Former maintainer
gl: Mantedor anterior

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Slide %1
gl: Diapositiva %1

en: End of presentation. Click to exit.
gl: Fin da presentación. Prema para saír.

en: Layout
gl: Disposición

en: Can not find needed text component, Calligra Stage will quit now.
gl: Non se poden atopar os compoñentes de texto que se precisan polo que se sairá de Calligra Stage.

en: Can not find needed picture component, Calligra Stage will quit now.
gl: Non se poden atopar os compoñentes de imaxe que se precisan polo que se sairá de Calligra Stage.

en: Installation Error
gl: Erro de Instalación

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Pictures
gl: Inserir presentación

en: Placeholder shape
gl: Forma do elemento substituto

en: Double click to add a title
gl: Faga dobre clic para engadir un título

en: Double click to add an outline
gl: Faga dobre clic para engadir un contorno

en: Double click to add a text
gl: Faga dobre clic para engadir un texto

en: Double click to add notes
gl: Faga dobre clic para engadir notas

en: Double click to add a picture
gl: Faga dobre clic para engadir unha imaxe

en: Double click to add a chart
gl: Faga dobre clic para engadir un gráfico

en: Double click to add an object
gl: Faga dobre clic para engadir un obxecto

en: Pen Color
gl: Cor do lapis

en: Pen Size
gl: Tamaño do lapis

en: Black
gl: Negro

en: White
gl: Branco

en: Green
gl: Verde

en: Red
gl: Vermello

en: Blue
gl: Azul

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Next Slide
gl: Seguinte diapositiva

en: Speaker Notes
gl: Notas do orador

en: Current Slide %1 of %2
gl: Diapositiva %1 de %2

en: End of Slide Show
gl: Fin da presentación

en: start on mouse click
gl: comeza premendo o rato

en: start after previous animation
gl: comezar despois da animación anterior

en: start with previous animation
gl: comezar coa animación anterior

en: Start after %1 seconds. Duration of %2 seconds.
gl: Comezar ao pasar %1 segundos. Duración de %2 segundos.

en: Animation
gl: Animación

en: Shape
gl: Figura

en: &Move Here
gl: &Mover para aquí

en: &Copy Here
gl: &Copiar aquí

en: C&ancel
gl: C&ancelar

en: Show Master Slides
gl: Mostrar as diapositivas mestres

en: Import Slideshow...
gl: Importar unha presentación…

en: Insert Slide
gl: Inserir unha presentación

en: Insert a new slide after the current one
gl: Inserir unha nova diapositiva despois da actual

en: Copy Slide
gl: Copiar a diapositiva

en: Copy the current slide
gl: Copiar a diapositiva actual

en: Delete Slide
gl: Eliminar a diapositiva

en: Delete the current slide
gl: Eliminar a diapositiva actual

en: Master Slide...
gl: Diapositiva mestra…

en: Previous Slide
gl: Diapositiva anterior

en: Go to previous slide
gl: Ir á diapositiva anterior

en: Go to next slide
gl: Ir á seguinte diapositiva

en: First Slide
gl: Primeira diapositiva

en: Go to first slide
gl: Ir á primeira diapositiva

en: Last Slide
gl: Última diapositiva

en: Go to last slide
gl: Ir á última diapositiva

en: Configure Stage...
gl: Configurar Stage…

en: Export as HTML...
gl: E&xportar como HTML…

en: Insert Pictures as Slides...
gl: Inserir imaxes como diapositivas…

en: Create Appear Animation
gl: Crear unha animación emerxente

en: Edit Custom Slide Shows...
gl: Editar as presentacións predefinidas…

en: Start Presentation
gl: Iniciar a presentación

en: From Current Slide
gl: Desde a diapositiva actual

en: From First Slide
gl: Desde a primeira diapositiva

en: Stop presentation
gl: Deter a presentación

en: Show Status Bar
gl: Mostrar a barra de estado

en: Hide Status Bar
gl: Agochar a barra de estado

en: Shows or hides the status bar
gl: Mostra ou agocha a barra de estado

en: Configure Slide Show...
gl: Configurar a presentación…

en: Configure Presenter View...
gl: Configurar presentación de diapositivas…

en: Draw on the presentation...
gl: Debuxar na presentación…

en: Highlight the presentation...
gl: Realzar a presentación…

en: Blackscreen on the presentation...
gl: Escurecer a pantalla na presentación…

en: Notes
gl: Notas

en: Slides Sorter
gl: Clasificador de diapositivas

en: Slide Show:
gl: Presentación das diapositivas:

en: Add a new custom slide show
gl: Engadir unha nova presentación

en: Delete current custom slide show
gl: Eliminar a presentación actual

en: Add slides to current custom slide show
gl: Engadir dispositivas á presentación actual

en: Remove slides from current custom slide show
gl: Retirar diapositivas da presentación personalizada actual

en: Duplicate Slide
gl: Duplicar a diapositiva

en: Start Slideshow
gl: Comezar a presentación

en: Add a new slide
gl: Engadir unha nova diapositiva

en: Delete selected slides
gl: Eliminar as diapositivas escollidas

en: Rename
gl: Renomear

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Slide Show %1
gl: Presentación %1

en: All slides
gl: Todas as diapositivas

en: Error
gl: Erro

en: There cannot be two slideshows with the same name.
gl: Non pode haber dúas presentacións co mesmo nome.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Layout
gl: Estabelecer a disposición

en: Automatic animation preview
gl: Previsualización automática da animación

en: Preview animation
gl: Previsualizar a animación

en: Slide Transitions
gl: Transicións das presentacións

en: Shape Click Actions
gl: Accións os facer clic nas formas

en: Shape Animations
gl: Animación da forma

en: Manage animation delay and duration:
gl: Xestionar o atraso da animación e a súa duración:

en: Start:
gl: Comezar:

en: on mouse click
gl: ao premer o rato

en: after previous animation
gl: despois da animación previa

en: with previous animation
gl: coa animación previa

en: Delay:
gl: Atraso:

en: Duration:
gl: Duración:

en: Preview Shape Animation
gl: Previsualizar a animación da forma

en: No Effect
gl: Sen efecto

en:  sec
gl: seg

en: Automatic
gl: Automática

en: Slide Transition:
gl: Transición da páxina:

en: Apply To All Slides
gl: Aplicar a todas as diapositivas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Apply Slide Effect to all Slides
gl: Aplicar o efecto a todas as diapositivas

en: Entrance
gl: Entrada

en: Exit
gl: Saír

en: Emphasis
gl: Énfase

en: Custom
gl: Personalizado

en: Motion path
gl: Ruta de movemento

en: Ole Action
gl: Acción Ole

en: Media Call
gl: Chamada a medios

en: Edit animation
gl: Editar a animación

en: Add new animation
gl: Engadir unha nova animación

en: Remove animation
gl: Retirar a animación

en: Order:
gl: Orde:

en: Move animation up
gl: Subir a animación

en: Move animation down
gl: Baixar a animación

en: Add a new animation
gl: Engadir unha nova animación

en: Delete current animation
gl: Eliminar a animación actual

en: seconds
gl: segundos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
gl: Recortar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: W&idth:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: Will keep the width of the crop constant
gl: Manterá constante a anchura do recorte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
gl: &Altura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: Will keep the height of the crop constant
gl: Manterá a altura do recorte constante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: R&atio:
gl: Ra&tio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: Will keep the ratio constant
gl: Manterá as proporcións constantes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
gl: Capa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
gl: Imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnCrop)
en: &Crop
gl: &Recortar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit Shape
gl: Editar a figura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
gl: Múltiples monitores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation monitor:
gl: Monitor de presentación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, presenterViewCheckBox)
en: Enable presenter view
gl: Activar vista de presentación

en: Monitor %1 (primary)
gl: Monitor %1 (principal)

en: Configure Presenter View
gl: Configurar vista de presentación

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
gl: Configurar a presentación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slides
gl: Diapositivas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation Slides:
gl: Presentación de diapositivas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editSlidesButton)
en: Edit Custom Slide Shows ...
gl: Editar as diapositivas predefinidas…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
gl: Exportar a HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_slideslist)
en: Tick the slide should be exported :
gl: Marcar a diapositiva que se vaia exportar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
gl: Escoller todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_css)
en: Select template (.css) :
gl: Escolla o modelo (.css):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_deselectAll)
en: Deselect all
gl: Deseleccionar todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_preview)
en: Output preview
gl: Vista previa da saída

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_previous) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_next)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
gl: Examinar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
gl: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_Favorite)
en: Delete Favorite
gl: Eliminar o favorito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
gl: Abrir nun navegador

en: Html Export
gl: Exportar a html

en: Export
gl: Exportar

en: There is already a favorite file with this name
gl: Xa hai un ficheiro favorito con este mesmo nome

en: Incorrect file, .zip only or corrupted zip
gl: Ficheiro incorrecto, só .zip ou zip corrompido

en: Zip file need to contain style.css
gl: O zip precisa conter un ficheiro de estilo .css

en: Delete Template
gl: Eliminar o modelo

en: You may not remove the templates provided with the application
gl: Non retire os modelos que fornece a aplicación

en: Add Template
gl: Engadir modelo

en: Are you sure you want to remove "%1"?
gl: Seguro que quere retirar «%1»?

en: Confirm remove
gl: Confirmar a retiración

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change sound action
gl: Cambiar a acción de son

en: No sound
gl: Sen son

en: Import...
gl: Importar…

en: Bar
gl: Barra

en: From Left
gl: Desde a esquerda

en: From Top
gl: Desde a cima

en: From Right
gl: Desde a dereita

en: From Bottom
gl: Desde o fondo

en: Unknown subtype
gl: Subtipo descoñecido

en: Clock
gl: Reloxo

en: From Twelve Clockwise
gl: Das doce en sentido horario

en: From Three Clockwise
gl: Das tres en sentido horario

en: From Six Clockwise
gl: Das seis en sentido horario

en: From Nine Clockwise
gl: Das nove en sentido horario

en: From Twelve Counterclockwise
gl: Das doce en sentido antihorario

en: From Three Counterclockwise
gl: Das tres en sentido antihorario

en: From Six Counterclockwise
gl: Das seis en sentido antihorario

en: From Nine Counterclockwise
gl: Das nove en sentido antihorario

en: Double Fan
gl: Arco dobre

en: Fan Out Vertical
gl: Abrir verticalmente cara a arriba

en: Fan Out Horizontal
gl: Abrir horizontalmente cara a fóra

en: Fan In Vertical
gl: Abrir verticalmente cara a dentro

en: Fan In Horizontal
gl: Abrir horizontalmente cara a dentro

en: Fan In Vertical Reverse
gl: Abrir vertical e invertidamente cara a dentro

en: Fan In Horizontal Reverse
gl: Abrir horizontal e invertidamente cara a dentro

en: Double Sweep
gl: Limpacristais dobre

en: Parallel Vertical
gl: Vertical paralelo

en: Parallel Diagonal
gl: Diagonal paralelo

en: Opposite Vertical
gl: Oposto vertical

en: Opposite Horizontal
gl: Oposto horizontal

en: Parallel Diagonal Top Left
gl: Paralelo diagonal desde arriba á esquerda

en: Parallel Diagonal Bottom Left
gl: Paralelo diagonal desde o fondo á esquerda

en: Parallel Vertical Reverse
gl: Paralelo vertical inverso

en: Parallel Diagonal Reverse
gl: Paralelo diagonal inverso

en: Opposite Vertical Reverse
gl: Oposto vertical inverso

en: Opposite Horizontal Reverse
gl: Oposto horizontal inverso

en: Parallel Diagonal Top Left Reverse
gl: Paralelo diagonal desde arriba á esquerda inverso

en: Parallel Diagonal Bottom Left Reverse
gl: Paralelo diagonal desde abaixo á esquerda inverso

en: Fan
gl: Axitar

en: Center Right
gl: Centra dereita

en: Center Top
gl: Centrado arriba

en: Center Left
gl: Centrado esquerda

en: Center Bottom
gl: Centrado fondo

en: Fan Out Top
gl: Abrir de arriba a fóra

en: Fan Out Right
gl: Abrir de dereita a fóra

en: Fan Out Bottom
gl: Abrir de abaixo a fóra

en: Fan Out Left
gl: Abrir de esquerda a fóra

en: Fan In Top
gl: Abrir de arriba a dentro

en: Fan In Right
gl: Abrir de dereita a dentro

en: Fan In Bottom
gl: Abrir de abaixo a dentro

en: Fan In Left
gl: Abrir de esquerda a dentro

en: Pin Wheel
gl: Roda fixa

en: Two Blades Vertical Clockwise
gl: Dúas liñas verticais en sentido horario

en: Two Blades Horizontal Clockwise
gl: Dúas liñas horizontais en sentido horario

en: Four Blades Horizontal Clockwise
gl: Catro liñas horizontais en sentido horario

en: Two Blades Vertical Counterclockwise
gl: Dúas liñas verticais en sentido antihorario

en: Two Blades Horizontal Counterclockwise
gl: Dúas liñas horizontais en sentido antihorario

en: Four Blades Horizontal Counterclockwise
gl: Catro liñas horizontais en sentido antihorario

en: Saloon Door
gl: Porta de salón

en: To Top
gl: Á cima

en: To Left
gl: Á esquerda

en: To Bottom
gl: Ao fondo

en: To Right
gl: Á cima

en: Single Sweep
gl: Limpacristais

en: Clockwise Top
gl: Desde enriba en sentido horario

en: Clockwise Right
gl: Desde a dereita en sentido horario

en: Clockwise Bottom
gl: Desde embaixo en sentido horario

en: Clockwise Left
gl: Desde a esquerda en sentido horario

en: Clockwise Top Left
gl: Desde arriba á esquerda en sentido horario

en: Counterclockwise Bottom Left
gl: Desde embaixo á esquerda en sentido antihorario

en: Clockwise Bottom Right
gl: Desde embaixo á dereita en sentido horario

en: Counterclockwise Top Right
gl: Desde enriba á dereita en sentido antihorario

en: Counterclockwise Top
gl: Desde enriba en sentido antihorario

en: Counterclockwise Right
gl: Desde a dereita en sentido antihorario

en: Counterclockwise Bottom
gl: Desde embaixo en sentido antihorario

en: Counterclockwise Left
gl: Desde a esquerda en sentido antihorario

en: Counterclockwise Top Left
gl: Desde arriba á esquerda en sentido antihorario

en: Clockwise Bottom Left
gl: Desde embaixo á esquerda en sentido horario

en: Counterclockwise Bottom Right
gl: Desde embaixo á dereita en sentido antihorario

en: Clockwise Top Right
gl: Desde arriba á dereita en sentido antihorario

en: Windshield
gl: Parabrisas

en: Right
gl: Dereita

en: Up
gl: Arriba

en: Right Reverse
gl: Dereita inverso

en: Up Reverse
gl: Arriba inverso

en: Vertical Reverse
gl: Vertical inverso

en: Horizontal Reverse
gl: Horizontal inverso

en: Barn Door
gl: Porta ampla

en: Diagonal Bottom Left
gl: Diagonal desde o fondo á esquerda

en: Diagonal Bottom Left Reverse
gl: Diagonal inverso desde arriba á esquerda

en: Diagonal Top Left
gl: Diagonal desde arriba á esquerda

en: Diagonal Top Left Reverse
gl: Diagonal inverso desde arriba á esquerda

en: Barn Zig Zag
gl: Zig Zag Amplo

en: Vertical Reversed
gl: Vertical Inverso

en: Horizontal Reversed
gl: Horizontal inverso

en: Box
gl: Caixa

en: From Top Left
gl: Desde arriba á esquerda

en: From Top Right
gl: Desde arriba á dereita

en: From Bottom Left
gl: Desde o fondo á esquerda

en: From Bottom Right
gl: Desde o fondo á dereita

en: Four Box
gl: Catro caixas

en: Corners In
gl: Esquinas cara a dentro

en: Corners In Reverse
gl: Esquinas ao revés

en: Corners Out
gl: Esquinas cara a fóra

en: Corners Out Reverse
gl: Esquinas cara a fóra ao revés

en: Misc Diagonal
gl: Diagonal misc.

en: Double Barn Door
gl: Porta dobre

en: Double Diamond
gl: Dobre diamante

en: Fade
gl: Esvaecer

en: Crossfade
gl: Transición por esvaecemento

en: Fade over Color
gl: Esvaecer por cor

en: ArrowHead
gl: PuntaDeFrecha

en: Down
gl: Abaixo

en: Down Reverse
gl: Abaixo invertido

en: Left
gl: Esquerda

en: Left Reverse
gl: Esquerda inverso

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Circle
gl: Círculo

en: Circle Reverse
gl: Circular inverso

en: Eye
gl: Ollo

en: Hexagon
gl: Hexágono

en: Iris
gl: Meniña

en: Rectangular Reverse
gl: Rectangular inverso

en: Diamond
gl: Diamante

en: Diamond Reverse
gl: Diamante inverso

en: Misc
gl: Misc.

en: Heart
gl: Corazón

en: Heart Reverse
gl: Corazón invertido

en: Keyhole
gl: Pecho

en: Keyhole Reverse
gl: Pecho invertido

en: Pentagon
gl: Pentágono

en: RoundRect
gl: En folla

en: Star
gl: Estrela

en: Four Point Star
gl: Estrela de catro puntas

en: Four Point Star Reverse
gl: Estrela de catro puntas Inverso

en: Five Point Star
gl: Estrela de cinco puntas

en: Five Point Star Reverse
gl: Estrela de cinco puntas invertido

en: Six Point Star
gl: Estrela de seis puntas

en: Six Point Star Reverse
gl: Estrela de cinco puntas invertido

en: Triangle
gl: Triángulo

en: Box Snakes
gl: Varrido serpeante

en: Two Box Top In
gl: Dúas caixas desde a cima

en: Two Box Bottom In
gl: Dúas caixas desde o fondo

en: Two Box Left In
gl: Dúas caixas desde a esquerda

en: Two Box Right In
gl: Dúas caixas desde a dereita

en: Four Box Vertical In
gl: Catro caixas en vertical

en: Four Box Horizontal In
gl: Catro caixas en horizontal

en: Two Box Top Out
gl: Dúas caixas cara a fóra

en: Two Box Bottom Out
gl: Dúas caixas cara ao fondo

en: Two Box Left Out
gl: Dúas caixas cara á esquerda

en: Two Box Right Out
gl: Dúas caixas cara á dereita

en: Four Box Vertical Out
gl: Catro caixas cara á vertical

en: Four Box Horizontal Out
gl: Catro caixas cara á horizontal

en: Parallel Snakes
gl: Serpes paralelas

en: Vertical Top Same In
gl: Iguais en vertical cara a dentro

en: Vertical Top Same Out
gl: Iguais en vertical cara a fóra por riba

en: Vertical Bottom Same In
gl: Iguais en vertical desde abaixo cara a dentro

en: Vertical Bottom Same Out
gl: Iguais en vertical desde o fondo cara a dentro

en: Vertical Top Left Opposite In
gl: Opostos en vertical desde arriba á esquerda cara a dentro

en: Vertical Top Left Opposite Out
gl: Opostos na vertical desde arriba á esquerda cara a fóra

en: Vertical Bottom Left Opposite In
gl: Opostos en vertical desde abaixo á esquerda cara a dentro

en: Vertical Bottom Left Opposite Out
gl: Opostos en vertical da esquerda cara a fóra

en: Horizontal Left Same In
gl: Iguais en horizontal da esquerda cara a dentro

en: Horizontal Left Same Out
gl: Iguais en horizontal da esquerda a dentro

en: Horizontal Right Same In
gl: Iguais en horizontal da dereita a dentro

en: Horizontal Right Same Out
gl: Iguais en horizontal da dereita a fóra

en: Horizontal Top Left Opposite In
gl: Opostos en horizontal de arriba á esquerda cara a dentro

en: Horizontal Top Left Opposite Out
gl: Opostas en horizontal desde arriba á esquerda cara a fóra

en: Horizontal Top Right Opposite In
gl: Opostas en horizontal desde arriba á dereita cara a dentro

en: Horizontal Top Right Opposite Out
gl: Opostas en horizontal desde arriba á dereita cara a fóra

en: Diagonal Bottom Left Opposite In
gl: Opostas en diagonal desde abaixo á esquerda cara a dentro

en: Diagonal Bottom Left Opposite Out
gl: Opostas en diagonal desde abaixo á esquerda cara a fóra

en: Diagonal Top Left Opposite In
gl: Opostas en diagonal desde abaixo á esquerda cara a dentro

en: Diagonal Top Left Opposite Out
gl: Opostas en diagonal desde abaixo á esquerda cara a fóra

en: Snake
gl: Serpe

en: Spiral
gl: Espiral

en: Clockwise Top Left In
gl: Sentido horario de arriba á esquerda cara a dentro

en: Clockwise Top Left Out
gl: Sentido horario de arriba á esquerda cara a fóra

en: Clockwise Top Right In
gl: Sentido horario de arriba á dereita cara a dentro

en: Clockwise Top Right Out
gl: Sentido horario de arriba á dereita cara a fóra

en: Clockwise Bottom Left In
gl: Sentido horario de abaixo á esquerda cara a dentro

en: Clockwise Bottom Left Out
gl: Sentido horario de abaixo á esquerda cara a fóra

en: Clockwise Bottom Right In
gl: Sentido horario de abaixo á dereita cara a dentro

en: Clockwise Bottom Right Out
gl: Sentido horario de abaixo á dereita cara a fóra

en: Counterclockwise Top Left In
gl: Sentido antihorario de arriba á esquerda cara a dentro

en: Counterclockwise Top Left Out
gl: Sentido antihorario de arriba á esquerda cara a dentro

en: Counterclockwise Top Right In
gl: Sentido antihorario de arriba á dereita cara a dentro

en: Counterclockwise Top Right Out
gl: Sentido antihorario de arriba á esquerda cara a fóra

en: Counterclockwise Bottom Left In
gl: Sentido antihorario de abaixo á esquerda cara a dentro

en: Counterclockwise Bottom Left Out
gl: Sentido antihorario de abaixo á esquerda cara a fóra

en: Counterclockwise Bottom Right In
gl: Sentido antihorario de abaixo á dereita cara a dentro

en: Counterclockwise Bottom Right Out
gl: Sentido antihorario de abaixo á dereita cara a fóra

en: Waterfall
gl: Cascada

en: Top Left Vertical
gl: Verticalmente cara a arriba á esquerda

en: Top Left Horizontal
gl: Horizontalmente cara arriba á esquerda

en: Top Right Vertical
gl: Verticalmente cara a arriba á dereita

en: Top Right Horizontal
gl: Horizontalmente cara a arriba á dereita

en: Bottom Left Vertical
gl: Verticalmente ao fondo á esquerda

en: Bottom Left Horizontal
gl: Horizontalmente cara ao fondo á esquerda

en: Bottom Right Vertical
gl: Verticalmente cara a arriba á dereita

en: Bottom Right Horizontal
gl: Horizontalmente cara ao fondo á dereita

en: Slide
gl: Diapositiva

en: Space Rotation
gl: Rotación espacial

en: Swap effect
gl: Efecto de intercambio

en: Header
gl: Cabeceira

en: Footer
gl: Rodapé
