karbon - en to gl translation catalogue (102 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
gl: Operación Booleana

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
gl: &Orde

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
gl: &Aliñar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Ver

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
gl: &Obxecto

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
gl: Distribuír

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
gl: &Ruta

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
gl: E&fectos

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuracións

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Page
gl: &Páxina

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
gl: Obxecto

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
gl: Aliñar

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
gl: Efectos

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
gl: Ver

en: &Flatten Path...
gl: A&chatar a ruta…

en: Flatten Path
gl: Achatar a ruta

en: Properties
gl: Propiedades

en: Flatness:
gl: Achatamento:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
gl: Achatar a ruta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
gl: Refinar a ruta

en: &Refine Path...
gl: &Refinar a ruta…

en: Refine Path
gl: Refinar a ruta

en: Subdivisions:
gl: Subdivisións:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
gl: Arredondar os cantos

en: &Round Corners...
gl: A&rredondar os cantos…

en: Round Corners
gl: Arredondar os cantos

en: Radius:
gl: Radio:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
gl: Virar e transformar

en: &Whirl/Pinch...
gl: &Ondular/Martelar…

en: Whirl Pinch
gl: Martelar

en: Info
gl: Información

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
gl: O resultado do efecto «Martelar» pódese mellorar definindo a forma de ruta de antemán.

en: Angle:
gl: Ángulo:

en: Pinch:
gl: Martelo:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
gl: Elevar a capa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
gl: Baixar a capa

en: Configure
gl: Configurar

en: Grid
gl: Grade

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
gl: Documento

en: Document Settings
gl: Configuración de documentos

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
gl: Autor

en: Author
gl: Autor

en: A Vector Graphics Drawing Application.
gl: Unha aplicación de debuxo gráfico vectorial.

en: (c) 2001-%1, The Karbon Developers
gl: © 2001-%1 Desenvolvedores de Karbon

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Bug fixes and improvements
gl: Corrección de fallos e melloras

en: Bug fixes
gl: Corrección de fallos

en: Helpful patches and advice
gl: Parches de axuda e consellos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
gl: Inserir gráficos

en: Choose Graphic to Add
gl: Escolla o gráfico a engadir

en: Could not load image.
gl: Non se puido cargar a imaxe.

en: Import graphic
gl: Importar gráfico

en: Could not create image shape.
gl: Non se puido crear unha forma de imaxe.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
gl: Reflectir horizontalmente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
gl: Reflectir verticalmente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
gl: Reflectir horizontal e verticalmente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
gl: Separar as rutas

en: Outline &Mode
gl: Modo de &contornos

en: &Import Graphic...
gl: &Importar gráfico…

en: D&elete
gl: &Eliminar

en: Edit Guides
gl: Editar as guías

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
gl: &Duplicar

en: Distribute Center (Horizontal)
gl: Distribuír ao centro (horizontal)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
gl: Distribuír os ocos (horizontal)

en: Distribute Left Borders
gl: Distribuír os bordos esquerdos

en: Distribute Right Borders
gl: Distribuír os bordos dereitos

en: Distribute Center (Vertical)
gl: Distribuír o centro (vertical)

en: Distribute Gaps (Vertical)
gl: Distribuír os ocos (vertical)

en: Distribute Bottom Borders
gl: Distribuír os bordos inferiores

en: Distribute Top Borders
gl: Distribuír os bordos superiores

en: Show Color Palette
gl: Mostrar a paleta de cores

en: Show or hide color palette
gl: Mostra ou agocha a paleta de cores

en: &Clip Object
gl: &Prender o obxecto

en: &Unclip Objects
gl: Des&prender os obxectos

en: Mirror Vertically
gl: Reflectir verticalmente

en: Mirror Horizontally
gl: Reflectir horizontalmente

en: &Close Path
gl: &Pechar a ruta

en: Com&bine Path
gl: Com&binar as rutas

en: Se&parate Path
gl: Ruta se&parada

en: Re&verse Path
gl: Inverter a ruta

en: Intersect Paths
gl: Cruzar as rutas

en: Subtract Paths
gl: Extraer as rutas

en: Unite Paths
gl: Unir as rutas

en: Exclude Paths
gl: Excluír as rutas

en: Snap Path to Grid
gl: Axustar a ruta á grade

en: Zoom to Selection
gl: Ampliar á selección

en: Zoom to Drawing
gl: Ampliar ao debuxo

en: Zoom
gl: Ampliación

en: Show status bar:
gl: Mostrar a barra de estado:

en: Number of recent files:
gl: Número de ficheiros recentes:

en: Palette font size:
gl: Tamaño da tipografía na paleta:

en: Select palette
gl: Escoller unha paleta

en: Press to apply fill to selection
gl: Premer para aplicar o recheo na selección

[ctx: The style has no fill]
en: None
gl: Ningún

en: Press to apply stroke to selection
gl: Premer para aplicar o trazo á selección

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: The style has no stroking]
en: None
gl: Ningún

en: Stroke:
gl: Trazo:

en: Fill:
gl: Recheo:
