calligra - en to he translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
he: פרטי קשר

en: Select an address book for saving:
he: בחירת פנקס כתובות לשמירה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
he: &שם:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
he: &כינוי:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
he: מספר &טלפון:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
he: אתר &בית:

en: Contact Information
he: פרטי קשר

en: Edit...
he: עריכה…

en: Import contact
he: ייבוא פרטי קשר

en: Export as vcard...
he: ייצוא ככרטיס ביקור/vCard…
