calligra - en to he translation catalogue (16 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Event]
en: Event
he: אירוע

en: Area
he: שטח

en: Region
he: אזור

en: Select a calendar for saving:
he: נא לבחור לוח שנה לשמירה:

en: Could not add entry
    %1
he: לא ניתן להוסיף רשומה
    %1

en: Could not save iCal file
    %1
he: לא ניתן לשמור קובץ iCal
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Summary:
he: &תקציר:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Location:
he: מ&קום:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start:
he: ה&תחלה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &End:
he: &סוף:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tadtab)
en: Time and Date
he: שעה ותאריך

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tztab)
en: Timezone
he: אזור זמן

en: Calendar Event
he: אירוע בלוח השנה

en: Edit...
he: עריכה…

en: Import event to Calendar
he: ייבוא אירוע ללוח השנה

en: Export event to iCal file...
he: ייצוא אירוע לקובץ iCal…
