koconverter - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: David Faure
hi: डेविड फॉउरे

en: Nicolas Goutte
hi: निकोलस गाउते

en: Input file
hi: इनपुट फ़ाइल

en: Output file
hi: आउटपुट फ़ाइल

en: Make a backup of the destination file
hi: गंतव्य फ़ाइल का बैक अप बनाएँ

en: Batch mode: do not show dialogs
hi: बैच मोडः यह संदेश न दिखाएँ

en: Interactive mode: show dialogs (default)
hi: इंटरेक्टिव मोड: संवाद दिखाएँ (डिफ़ॉल्ट)

en: Mimetype of the output file
hi: आउटपुट फ़ाइल के लिए माइमक़िस्म

en: Two arguments required
hi: दो आर्गुमेंट आवश्यक हैं

en: Mimetype for input file %1 not found!
hi: इनपुट फ़ाइल %1 के लिए माइम क़िस्म नहीं मिला!

en: Mimetype not found %1
hi: माइम क़िस्म %1 नहीं मिला

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
hi: माइम क़िस्म नहीं मिला, -mimetype विकल्प आजमा कर देखें

en: *** The conversion failed! ***
hi: *** रूपांतरण असफल! ***
