PathShapes - en to hne translation catalogue (29 entries)

en: Arc
hne: चाप

en: Pie
hne: पाई

en: Chord
hne: कार्ड

en: Ellipse
hne: दीर्घवृत्त

en: An ellipse
hne: दीर्घवृत्त

en: An enhanced path shape
hne: उन्नत रस्ता आकार

en: An enhanced path
hne: उन्नत पथ

en: Cross
hne: क्रास

en: A cross
hne: क्रास

en: Arrow
hne: तीर

en: An arrow
hne: तीर

en: Smiley
hne: स्माइली

en: Circular Arrow
hne: गोलाकार तीर

en: A circular-arrow
hne: गोलाकार तीर

en: Gearhead
hne: गीयर हेड

en: A gearhead
hne: गीयर हेड

en: A rectangle
hne: चतुर्भुज

en: Curve
hne: वक्र

en: Line
hne: पंक्ति

en: A spiral shape
hne: सर्पिल आकार

en: A star shape
hne: तारा आकार

en: A star
hne: तारा

en: Star
hne: तारा

en: Flower
hne: फूल

en: A flower
hne: फूल

en: Pentagon
hne: पंचभुज

en: A pentagon
hne: पंचभुज

en: Hexagon
hne: सट्कोन

en: A hexagon
hne: सट्कोन
