KarbonTools - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: A calligraphic shape
hi: एक केलिग्राफिक आकार

en: Calligraphic Shape
hi: केलिग्राफिक आकार

en: Save profile as...
hi: प्रोफाइल अइसन सहेजव...

en: Remove profile
hi: प्रोफाइल मेटाव

en: &Follow selected path
hi: चुने गे रस्ता फालो करव (&F)

en: Use tablet &pressure
hi: टेबलेट दबाव उपयोग करव (&p)

en: Width:
hi: चौडाईः

en: Thinning:
hi: थिनिंग:

en: Use tablet &angle
hi: टेबलेट कोन उपयोग करव (&a)

en: Angle:
hi: कोनः

en: Fixation:
hi: फिक्सेसन:

en: Caps:
hi: कैप्स:

en: Mass:
hi: मास:

en: Drag:
hi: ड्रैग:

en: Current
hi: अभी हाल के

en: Profile name
hi: प्रोफाइल नांव

en: Mouse
hi: मुसुवा

en: Graphics Pen
hi: ग्राफिक्स पेन

en: Calligraphy: increase width
hi: कैलिग्राफी: चौड़ाई बढ़ाव

en: Calligraphy: decrease width
hi: कैलिग्राफी: चौड़ाई घटाव

en: Calligraphy: increase angle
hi: कैलिग्राफी: कोन बढ़ाव

en: Calligraphy: decrease angle
hi: कैलिग्राफी: कोन घटाव

en: Edit Gradient
hi: अनुपात संपादित करव

en: Predefined Gradients
hi: पूर्व-परिभासित अनुपात
