PathShapes - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Arc
hi: चाप

en: Pie
hi: पाई

en: Chord
hi: कार्ड

en: Ellipse
hi: दीर्घवृत्त

en: An ellipse
hi: दीर्घवृत्त

en: An enhanced path shape
hi: उन्नत रस्ता आकार

en: An enhanced path
hi: उन्नत पथ

en: Cross
hi: क्रास

en: A cross
hi: क्रास

en: Arrow
hi: तीर

en: An arrow
hi: तीर

en: Smiley
hi: स्माइली

en: Circular Arrow
hi: गोलाकार तीर

en: A circular-arrow
hi: गोलाकार तीर

en: Gearhead
hi: गीयर हेड

en: A gearhead
hi: गीयर हेड

en: A rectangle
hi: चतुर्भुज

en: Curve
hi: वक्र

en: Line
hi: पंक्ति

en: A spiral shape
hi: सर्पिल आकार

en: A star shape
hi: तारा आकार

en: A star
hi: तारा

en: Star
hi: तारा

en: Flower
hi: फूल

en: A flower
hi: फूल

en: Pentagon
hi: पंचभुज

en: A pentagon
hi: पंचभुज

en: Hexagon
hi: सट्कोन

en: A hexagon
hi: सट्कोन
