AutocorrectPlugin - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Configure &Autocorrection...
hi: अपने अपन सुधार कान्फिगर करव... (&A)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
hi: अपने अपन सुधार

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
hi: सरल अपने अपन सुधार (&m)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
hi: वाक्य के पहिली अक्छर ल अपने अपन अपरकेस मं बदलव
    (जइसन कि. "my house. in this town" ल "my house. In this town" मं बदले जाए)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
hi: दो अपर केस अक्छर ल एक अपर केस अक्छर अउ एक लोअर केस अक्छर मं बदलव
    (जइसन कि- PErfect to Perfect) (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
hi: यूआरएल्स ल ओटोफार्मेट करव (&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
hi: डबल स्पेसेस ल सप्रेस करव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
hi: पैराग्राफ के चालू अउ आखरी के खाली जगह ल मेटाव (&e)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
hi: बोल्ड अउ रेखांकित फारमेटिंग ल अपने अपनइ करव (&b)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
hi: जब मिलत होही तहां बहुत मानक फ्रेक्सन नोटेसनों ल बदले जाही

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
hi: 1/2... ल ½... से बदलव (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
hi: नंबरित पैराग्राफों बर अपने अपन नंबर उपयोग करव (&a)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
hi: 1st... ल 1^st... के साथ बदलव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
hi: दिनों के नाम ल केपिटलाइज करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
hi: गोली सहित पैराग्राफों बर लिस्ट-फारमेटिंग उपयोग करव (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
hi: डिफाल्ट

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
hi: मनमाफिक उदाहरन (&Q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
hi: डबल कोट्स ल टाइपोग्राफिकल कोट्स के साथ बदलव (&d)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
hi: सिंगल कोट्स ल टाइपोग्राफिकल कोट्स के साथ बदलव (&s)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
hi: विस्तृत अपने अपन सुधार (&v)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
hi: भाखा बर रिप्लेसमेंट्स अउ एक्सेप्सन्स:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
hi: सब्बो भाखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
hi: सब्द बदलना सक्छम करव (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
hi: पाठ ल फारमेट के साथ बदलव (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
hi: खोजव (&F)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
hi: बदलव (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
hi: जोड़व (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
hi: हटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
hi: फारमेट बदलव... (&I)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
hi: फारमेट साफ करव (&I)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
hi: खोजव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
hi: बदलव

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
hi: एक्सेप्सन्स (&x)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
hi: वाक्य के आखरी हे अइसन नइ समझव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
hi: अपने अपन सामिल करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
hi: मेटाव (&e)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
hi: इहां दो अपरकेस अक्छर ल स्वीकारव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
hi: जोड़व (&d)

en: &Modify
hi: सुधारव (&M)

en: Select Character
hi: अक्छर चुनव

en: Autocorrect
hi: अपने अपन सुधार
