VariablesPlugin - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Locale date format
hi: लोकल तारीक फारमेट

en: Short locale date format
hi: छोटा लोकल तारीक फारमेट

en: Locale date & time format
hi: लोकल तारीक अउ समय फारमेट

en: Short locale date & time format
hi: छोटा लोकल तारीक अउ समय फारमेट

en: Day
hi: दिन

en: Month
hi: महिना

en: Year
hi: साल

en: Hour
hi: घंटा

en: Minute
hi: मिनट

en: Second
hi: सेकन्ड

en: Flexible Digits (1-31)
hi: लचीले अंक (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
hi: 2 अंक (01-31)

en: Abbreviated Name
hi: संक्छिप्त नाम

en: Long Name
hi: लंबे नाम

en: Flexible Digits (1-12)
hi: लचीले अंक (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
hi: 2 अंक (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
hi: पजेसिव संक्छिप्त नाम

en: Possessive Long Name
hi: पजेसिव लंबा नाम

en: 2 Digits (01-99)
hi: 2 अंक (01-99)

en: 4 Digits
hi: 4 अंक

en: Flexible Digits (1-23)
hi: लचीले अंक (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
hi: 2 अंक (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
hi: लचीले अंक (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
hi: 2 अंक (01-59)

en: am/pm
hi: बिहिनियाँ/मंझनियाँ

en: AM/PM
hi: बिहिनियाँ/मंझनियाँ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
hi: तारीक संसोधन:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
hi: दिन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
hi: वह तरीका चुनव जऊन आधार मं तारीक प्रदर्सित के जाही:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
hi: मनमाफिक फारमेट

en: Page Count
hi: पेज गिनती

en: Page Number
hi: पेज नंबर
