kofficefilters - en to hi translation catalogue (98 entries)

en: Page %1
hi: पेज %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
hi: पेजः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
hi: फोटू के चौड़ाईः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
hi: फोटू के ऊंचाईः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
hi: इकाइ मं आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
hi: रिजोल्यूसन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
hi: इकाई:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
hi: पिछोत अंगना रंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
hi: रंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
hi: पारदर्सिता

en: <SHEETNAME>
hi: <सीटनाम>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
hi: अनुसंसित (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
hi: लोकेल (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
hi: अऊ दूसर (%1)

en: Cannot find encoding: %1
hi: एनकोडिंग नइ पा सकिस: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
hi: सीएसवी छनइया इनपुट फाइल ल खोल नइ सकिस - किरपा करके, रपट देव.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
hi: एनकोडिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
hi: एनकोडिंग: (&n)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
hi: लकीर के आखरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
hi: यूनिक्स सैली (अनुसंसित; सिरिफ लाइन फीड) (&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
hi: विंडोज सैली (कैरिज रिटर्न अउ लाइन फीड)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
hi: मॅकऔएस सैली (सिरिफ कैरिज रिटर्न) (&M)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
hi: सीट्स

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
hi: निर्यात करे बर सीट चुनव:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
hi: डेलिमिटर पंक्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
hi: ********<सीटनाम>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
hi: <सीटनाम> अगले सीट के नाम से बदल जाथे .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
hi: हर एक सीट मं ऊपर डेलिमीटर लाइन छापव

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
hi: कक्छ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
hi: डेलिमिटर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
hi: विराम चिनहा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
hi: सेमी-कालन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
hi: टेबुलेटर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
hi: खाली जगह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
hi: अन्यः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
hi: उदाहरनः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
hi: सिरिफ चुने गे ल निर्यात करव

en: File format is not supported.
hi: फाइल फार्मेट समर्थित नइ हे.

en: Could not read from file.
hi: फाइल से पढ़ नइ सकिस.

en: Export Sheet to HTML
hi: सीट ल एचटीएमएल मं निर्यात करव

en: Recommended: UTF-8
hi: अनुसंसित: यूटीएफ-8

en: Locale (%1)
hi: लोकेल (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
hi: एनकोडिंगः (&c)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
hi: सीट चयन

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
hi: सूची मं से सब्बो सीटों ल चुने बर इहां किलिक करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
hi: सब्बो चुनव (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
hi: सब्बो मतचुनव (&c)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
hi: हर एक टेबल बर अलग फाइल मन ल परयोग करव (&s)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
hi: सैली

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
hi: ये विकल्प के परयोग एचटीएमएल पेज मं डिफाल्ट फोंट अउ रंग के परयोग बर करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
hi: डिफाल्ट सैली उपयोग करव (&d)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
hi: बाहिरी स्टाइलसीट परयोग करव: (&e)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
hi: ले-आउट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
hi: ये विकल्प के परयोग कक्छों के चारों तरफ किनारा ल सक्छम या अक्छम बनाए बर करव.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
hi: किनारा परयोग करव (&b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
hi: कक्छों के बीच पिक्सेल: (&x)

en: Top
hi: ऊपर

en: Latex Export Filter Configuration
hi: लेटेक्स निर्यात छनइया कान्फिगरेसन

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
hi: कागद

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
hi: कागद सैली

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
hi: लेटेक्स सैली

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
hi: कागद किसम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
hi: कागद ल अलग से कम्पाइल कर सकिसगा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
hi: स्वतंत्र कागद

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
hi: लेटेक्स सीर्सक या कागद वातावरन जेनरेट नइ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
hi: कागद जऊन ल सामिल करना हे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
hi: कागद क्लास:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
hi: विसेसताः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
hi: आखरी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
hi: ड्राफ्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
hi: डिफाल्ट फोंट आकार:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
hi: फोटू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
hi: फोटू डिरेक्टरी:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
hi: भाखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
hi: जोड़व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
hi: हटाव

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
hi: विसय सूची

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
hi: टीप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
hi: निर्यात नइ करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
hi: हासिया नोट्स मं नोट्स निर्यात करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
hi: टिप्पनियों मं नोट्स निर्यात करव

en: Page
hi: पेज

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
hi: फाइल लगथे  कि खराब हे. टेबल छोड़त हे.

en: Skipping a table.
hi: टेबल छोड़त हे.

en: Unsupported document version
hi: असमर्थित कागद संस्करन

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
hi: क्यूप्रो छनइया इनपुट फाइल ल खोल नइ सकिस - किरपा करके, रपट देव.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
hi: सादा पाठ आयात गोठ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
hi: पैराग्राफ के आखरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
hi: जैसा हे: लकीर के आखरी मं (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
hi: वाक्य: यदि लकीर के आखरी वाक्य के आखरी हे (&S)

en: Even Pages Header
hi: सम पेज सीर्स-सूचना

en: Odd Pages Header
hi: विसम पेज सीर्स-सूचना

en: Even Pages Footer
hi: सम पेज पाद-सूचना

en: Odd Pages Footer
hi: विसम पेज पाद-सूचना

en: First Page Header
hi: पहिली पेज सीर्स-सूचना

en: First Page Footer
hi: पहिली पेज पाद-सूचना

en: Table %1
hi: टेबल %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
hi: फाइल ल लोड नइ कर सकिस, काबर कि ए आरटीएफ कागद नइ हे.
