koconverter - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: David Faure
hi: डेविड फाउरे

en: Nicolas Goutte
hi: निकोलस गाउते

en: Input file
hi: इनपुट फाइल

en: Output file
hi: आउटपुट फाइल

en: Make a backup of the destination file
hi: गंतव्य फाइल के बैक अप बनाव

en: Batch mode: do not show dialogs
hi: बैच मोडः ए संदेस नइ देखाव

en: Interactive mode: show dialogs (default)
hi: इंटरेक्टिव मोड: गोठ देखाव (डिफाल्ट)

en: Mimetype of the output file
hi: आउटपुट फाइल बर माइमकिसिम

en: Two arguments required
hi: दु आर्गुमेंट जरूरी हे

en: Mimetype for input file %1 not found!
hi: इनपुट फाइल %1 बर माइम किसिम नइ मिलिस!

en: Mimetype not found %1
hi: माइम किसिम %1 नइ मिलिस

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
hi: माइम किसिम नइ मिलिस, -mimetype विकल्प आजमा कर देखव

en: *** The conversion failed! ***
hi: *** रूपांतरन फेल! ***
