kspread 0 - en to hr translation catalogue (647 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (Edit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hr: Ur&eđivanje

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
hr: &Ispuna

note: i18n: ectx: Menu (View) i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
hr: &Vanjski podaci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5) i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
hr: Spoji ćelije

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
hr: &Red

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
hr: &Stupac

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
hr: &List

note: i18n: ectx: Menu (PrintRange)
en: &Print Range
hr: &Ispisujem

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
hr: &Podaci

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hr: Ala&ti

note: i18n: ectx: ToolBar (navigationToolBar)
en: Navigation
hr: Navigacija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
hr: Oblikovanje

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
hr: Boja/Rub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_areaLabel)
en: Area:
hr: Područje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowAsLabel)
en: First row as label
hr: Prvi redak kao labela

en: Database
hr: Baza podataka

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svibanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Jan
hr: Sij

en: Feb
hr: Vel

en: Mar
hr: Ožu

en: Apr
hr: Tra

[ctx: May short]
en: May
hr: Svi

en: Jun
hr: Lip

en: Jul
hr: Srp

en: Aug
hr: Kol

en: Sep
hr: Ruj

en: Oct
hr: Lis

en: Nov
hr: Stu

en: Dec
hr: Pro

en: Mon
hr: Pon

en: Tue
hr: Uto

en: Wed
hr: Sri

en: Thu
hr: Čet

en: Fri
hr: Pet

en: Sat
hr: Sub

en: Sun
hr: Ned

en: Australia
hr: Australija

en: Dollar
hr: Dolar ($)

en: Canada
hr: Kanada

en: New Zealand
hr: Novi zeland

en: United States
hr: Sjedninjene američke države

en: Austria
hr: Austrija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Germany
hr: Njemačka

en: Greece
hr: Grčka

en: Ireland
hr: Irska

en: Italy
hr: Italija

en: Latvia
hr: Latvija

en: Lithuania
hr: Litva

en: Monaco
hr: Monako

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Spain
hr: Španjolska

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno kraljevstvo

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: Andorra
hr: Andora

en: Antigua And Barbuda
hr: Antigua i Barbuda

en: Armenia
hr: Armenija

en: Armenian Dram
hr: Armenski san

en: Azerbaijan
hr: Azerbedžan

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Bouvet Island
hr: Bouvet Otok

en: British Indian Ocean Territory
hr: Teritorij Britanskog Indijskog Oceana

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko otočje

en: Central African Republic
hr: Centralna Afrička republika

en: Chad
hr: Čad

en: Chile
hr: Čile

en: China
hr: Kina

en: Christmas Island
hr: Christmas Otok

en: Cocos (Keeling) Islands
hr: Cocos (Keeling) Otočje

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Comoros
hr: Komori

en: Congo
hr: Kongo

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Cuba
hr: Kuba

en: Denmark
hr: Danska

en: Djibouti
hr: Đibuti

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska republika

en: East Timor
hr: Istočni Timor

en: Ecuador
hr: Evkador

en: Egypt
hr: Egipat

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gineja

en: Eritrea
hr: Eritreja

en: Estonia
hr: Estonija

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: Faeroe Islands
hr: Farsko otočje

en: Fiji
hr: Fiđi

en: French Guiana
hr: Francuska Gvineja

en: French Polynesia
hr: Francuska polinezija

en: Gambia
hr: Gambija

en: Georgia
hr: Gruzija

en: German Mark
hr: Njemačka marka

en: Ghana
hr: Gana

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Q
hr: Kv

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guyana
hr: Gvajana

en: Hungary
hr: Mađarska

en: Iceland
hr: Island

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Iraq
hr: Irak

en: Israel
hr: Izrael

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Kazakhstan
hr: Kazakstan

en: Kenya
hr: Kenija

en: Korea, Democratic People's Republic Of
hr: Korea, Demokratska Narodna Republika

en: Korea, Republic Of
hr: Korea, Republika

en: Won
hr: Pobijedio

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Lao People's Democratic Republic
hr: Lao Narodna Demokratska Republika

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Lesotho
hr: Lesoto

en: Rand
hr: Kut

en: Liberia
hr: Liberija

en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

en: Macao
hr: Ožujak

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Marshall Islands
hr: Marshallovo otočje

en: Mauritania
hr: Mauritanija

en: Mauritius
hr: Mauricijus

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
hr: Federativna republika Micronesia

en: Moldova, Republic Of
hr: Republika Moldavija

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Morocco
hr: Maroko

en: Mozambique
hr: Mozambik

en: Myanmar
hr: Mianmar

en: Namibia
hr: Namibija

en: Netherlands Antilles
hr: Nizozemski antili

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonia

en: Nicaragua
hr: Nikaragva

en: Nigeria
hr: Nigerija

en: Northern Mariana Islands
hr: Sjeverno Marijansko otočje

en: Norway
hr: Norveška

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: G
hr: P

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Philippines
hr: Filipini

en: Poland
hr: Poljska

en: Qatar
hr: Kvatar

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russian Federation
hr: Ruska Federacija

en: Rwanda
hr: Ruanda

en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

en: Saint Kitts And Nevis
hr: Sveti Kitts i Nevis

en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

en: Sao Tome And Principe
hr: Sao Tome and Principe

en: Seychelles
hr: Sejšeli

en: Singapore
hr: Singapur

en: Solomon Islands
hr: Solomonsko otočje

en: Somalia
hr: Somalija

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Pts
hr: Tčk

en: Sri Lanka
hr: Šri Lanka

en: Suriname
hr: Surinam

en: Swaziland
hr: Svazilend

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

en: Tanzania, United Republic Of
hr: Tanzania, Ujedinjena Republika

en: Thailand
hr: Tajland

en: Trinidad And Tobago
hr: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turkey
hr: Turska

en: Turks And Caicos Islands
hr: Turks i Caicos otočje

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni arapski emirati

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Venezuela
hr: Venecuela

en: Virgin Islands
hr: Djevičanski Otoci

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: Yemen
hr: Jemen

en: Yugoslavia
hr: Jugoslavija (više ne postoji)

en: Zambia
hr: Zambija

en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

en: All
hr: Sve

en: Change Angle
hr: Promijeni kut

en: Angle:
hr: Kut:

en: Cell Comment
hr: Komentar ćelije

en: <none>
hr: <nijedno>

note: i18ncheckarg
en: equal to
hr: Jednako

en: greater than
hr: veće od

en: less than
hr: manje od

en: equal to or greater than
hr: jednako ili veće od

en: equal to or less than
hr: jednako ili manje od

en: between
hr: između

en: Cell is
hr: Ćelija je

en: Cell style
hr: Stil ćelija

en: different from
hr: različita od

en: Consolidate
hr: Konsolidiraj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Sum
hr: Zbroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
hr: Prosjek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Count
hr: Brojanje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Max
hr: Maks

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Product
hr: Umnožak

en: Variance
hr: varijabla

en: The range
    %1
    is too small
hr: Raspon
    %1
    je premal

en: The range
    %1
    is too large
hr: Raspon
    %1
    je prevelik

en: The ranges
    %1
    and
    %2
    have different size
hr: Rasponi
    %1
    i
    %2
    su različitih veličina

en: The range
    %1
     is malformed
hr: Raspon
    %1
     je nepravilan

en: There is no data in the clipboard.
hr: Ne postoje podaci u spremniku s isječcima.

en: Text to Columns
hr: Tekst u kolone

en: Type:
hr: Tip:

en: Host:
hr: Računalo:

en: Port:
    (if necessary)
hr: Port:
    (ukoliko je potrebno)

en: Password:
    (if necessary)
hr: Lozinka:
    (ukoliko je potrebno)

en: Column
hr: Stupac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Columns
hr: Stupci

en: Match all of the following (AND)
hr: Pronađi sve što odgovara sljedećem ( I )

en: Match any of the following (OR)
hr: Pronađi sve što odgovara bilo čemu od sljedećeg (ILI)

en: equals
hr: jednako

en: not equal
hr: nejednako

en: in
hr: dolazno

en: not in
hr: nije u

en: greater
hr: veće

en: lesser
hr: manje

en: greater or equal
hr: veće ili jednako

en: less or equal
hr: manje ili jednako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Ascending
hr: Rastuće

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Descending
hr: Silazno

en: Query Options
hr: Mogućnosti upita

en: SQL query:
hr: SQL upit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, resultButton)
en: Result
hr: Rezultat

en: Connecting to database...
hr: Spajam se na bazu …

en: Connected. Retrieving table information...
hr: Spojeno. Povlačim informacije o tablici …

en: Driver could not be loaded
hr: Upravljački program nije mogao biti učitan

en: Retrieving meta data of tables...
hr: Povlačim meta podatke o tablicama …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
hr: Nijedan

en: '*' or '?' are not valid wildcards in SQL. The proper replacements are '%' or '_'. Do you want to replace them?
hr: '*' ili '?' nisu valjani zamjenski znakovi u SQL-u. Pravilne zamjene su '%' ili '_'. Dali ih želite zamijeniti?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
hr: Pregled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
hr: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_8)
en: Time
hr: Vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
hr: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Fraction
hr: Razlomak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Currency
hr: Valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
hr: Novac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
hr: Postotak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Generic
hr: Općenito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
hr: Broj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Currency:
hr: Valuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Precision:
hr: Točnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Prefix:
hr: Prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
hr: Obično

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
hr: Masno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
hr: Boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
hr: Podcrtano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
hr: Veličina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
hr: Težina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
hr: Stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
hr: Prekriženo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function
hr: Funkcija

en: Parameters
hr: Parametri

en: This function has no parameters.
hr: Ova funkcija nema niti jedan parametar.

en: Goal Seek
hr: Traženje cilja

en: Starting...
hr: Početak …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Set cell:
hr: Postavi ćeliju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: To value:
hr: Na vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: By changing cell:
hr: Promjenom ćelije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Current value:
hr: Trenutna vrijednost:

en: Move towards right
hr: Pomakni prema desno

en: Move towards bottom
hr: Pomakni prema dolje

en: Insert rows
hr: Umetni redove

en: Insert columns
hr: Umetni stupace

en: Insert Cells
hr: Umetni ćeliju

en: Move towards left
hr: Pomakni prema lijevo

en: Move towards top
hr: Pomakni prema gore

en: Style
hr: Stil

en: A style with this name already exists.
hr: Stil takvog imena već postoji

en: Cell Format
hr: Format ćelije

en: &General
hr: &Općenito

en: &Position
hr: Po&ložaj

en: &Border
hr: &Rub

en: Back&ground
hr: Po&zadina

en: &Cell Protection
hr: &Zaštita ćelije

en: Scientific
hr: Znanstvena

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: variable
hr: varijabla

en: Automatic
hr: Automatski

en: Quarters 1/4
hr: Četvrtine 1/4

en: Eighths 1/8
hr: Osmine 1/8

en: Sixteenths 1/16
hr: Šesnaestine 1/16

en: Tenths 1/10
hr: Desetine 1/10

en: One digit 5/9
hr: Jedna znamenka 5/9

en: Two digits 15/22
hr: Dvije znamenke 15/22

en: Three digits 153/652
hr: Tri znamenke 153/652

en: System:
hr: Sustav:

en: Dolor Ipse
hr: Hrvatski znakovi šđčćž ŠĐČĆŽ

en: Preselect
hr: Unaprijed odabrano

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Customize
hr: Prilagodi

en: Background color:
hr: Boja pozadine:

en: No Color
hr: Bez boje

en: Insert Link
hr: Ubaci vezu

en: File
hr: Datoteka

en: File location:
hr: Lokacija datoteke:

en: No Entries
hr: Nijedna stavka

en: Cell
hr: Ćelija

en: Custom Lists
hr: Prilagođeni popisi

en: List:
hr: Popis:

en: Entry:
hr: Stavka:

en: Modify
hr: Izmijeni

en: Copy
hr: Kopiraj

en: &New...
hr: &Novi …

en: &Edit...
hr: Izmij&eni …

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: Cells:
hr: Ćelije:

en: Sheet:
hr: List:

en: Area name:
hr: Ime područja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
hr: Vrijednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rows
hr: Retci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortBy)
en: Sort By
hr: Razvrstavanje po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
hr: Standardno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Left
hr: Lijevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Right
hr: Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
hr: Sredina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
hr: Rotacija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Indent
hr: Uvučeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
hr: Spoji ćelije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
hr: Visina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
hr: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multi)
en: Wrap text
hr: Omotaj tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
hr: Ispisivanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
hr: Zaštita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: Hide &all
hr: &Sakrij sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: &Protected
hr: &Zaštićeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
hr: &Sakrij formulu

en: Series
hr: Serija

en: Type
hr: Tip

en: Linear (2,4,6,...)
hr: Linearno (2,4,6,…)

en: Stop value:
hr: Završna vrijednost:

en: Step value:
hr: Vrijednost koraka:

en: Show Columns
hr: Ukloni stupac

en: Show Sheet
hr: Prikaži broj stupca

en: Column %1
hr: Stupac %1

en: Row %1
hr: Red %1

en: Sort
hr: Razvrstavanje

en: Special Paste
hr: Posebno umetanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
hr: Sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
hr: Komentar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noBorderButton)
en: Everything without border
hr: Sve bez okvira

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
hr: Operacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
hr: Prebriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
hr: Dodatak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
hr: Množenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
hr: Dijeljenje

en: Style Manager
hr: Upravitelj stilom

en: All Styles
hr: Svi stilovi

en: Custom Styles
hr: Korisnički definirani stilovi

en: Hierarchical
hr: Hijerarhijski

en: Subtotals
hr: Podzbroj

en: Remove All
hr: Ukloni sve

en: Grand Total
hr: Sveukupan zbroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pageBreak)
en: &Page break between groups
hr: &Prijelom stranice između grupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryBelow)
en: &Summary below data
hr: &Sažetak ispod podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_eachChangeLabel)
en: At each change in:
hr: Za svaku promjenu u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_useFunctionLabel)
en: Use function:
hr: Koristi funkciju:

en: Validity
hr: Valjanost

en: Clear &All
hr: &Očisti sve

en: &Criteria
hr: &Kriterij

en: Allow:
hr: Dopusti:

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Text Length
hr: Duljina

en: Data:
hr: Podaci:

en: Maximum:
hr: Maksimum:

en: Date:
hr: Datum:

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Number:
hr: Broj:

en: &Error Alert
hr: &Upozorenje na grešku

en: Action:
hr: Akcija:

en: Message:
hr: Poruka:

en: Any kind of value
hr: Bilo kakva vrijednost

en: Conversion
hr: Pretvorba

en: BOOL2STRING(value)
hr: BOOL2STRING(vrijednost)

en: BOOL2STRING(true) returns "True"
hr: fact(0) vraća 1

en: BOOL2STRING(false) returns "False"
hr: BOOL2STRING(neistinito) vraća "neistinito"

en: BOOL2INT(value)
hr: BOOL2INT(vrijednost)

en: BOOL2INT(True) returns 1
hr: BOOL2INT(True) vraća 1

en: BOOL2INT(False) returns 0
hr: BOOL2INT(False) vraća 0

en: ASCIITOCHAR(value)
hr: ASCIITOCHAR(vrijednost)

en: ASCIITOCHAR(118) returns "v"
hr: ASCIITOCHAR(118) vraća "v"

en: Radius
hr: Polumjer

en: Angle (radians)
hr: Kut u (rad)

en: CARX(12;1.5707) returns 0.00115592
hr: CARX(12;1.5707) vraća 0.00115592

en: CARX(12;0) returns 12
hr: CARX(12;0) vraća 12

en: Hours
hr: Sati

en: Minutes
hr: Minuta

en: Seconds
hr: Sekunde

en: CARY(12;1.5707) returns 12
hr: CARY(12;1.5707) vraća 12

en: CARY(12;0) returns 0
hr: CARY(12;0) vraća 0

en: Numeral
hr: Broj

en: ARABIC(Numeral)
hr: ARABIC(Numeriči)

en: ARABIC("IV") returns 4
hr: ARABIC("IV") vraća 4

en: ARABIC("XCIX") returns 99
hr: ARABIC("XCIX") vraća 99

en: Date & Time
hr: Datum i Vrijeme

en: Date1
hr: Datum1

en: Date2
hr: Datum2

en: Method
hr: Metoda

en: Months
hr: Mjeseci

en: Calculation mode
hr: Proračunski mod

en: Month
hr: Mjesec

en: Day
hr: Dan

en: Number of day in week (1..7)
hr: Broj dana u tjednu (1..7)

en: CURRENTTIME() returns "19:12:01"
hr: CURRENTTIME() vraća "19:12:01"

en: Engineering
hr: Inžinjerstvo

en: BASE(128;8) returns "200"
hr: BASE(128;8) vraća "200"

en: BESSELI(0.7;3) returns 0.007367374
hr: BESSELI(0.7;3) vraća 0.007367374

en: BESSELJ(0.89;3) returns 0.013974004
hr: BESSELJ(0.89;3) vraća 0.013974004

en: BESSELK(3;9) returns 397.95880
hr: BESSELK(3;9) vraća 397.95880

en: From unit
hr: Iz jedinice

en: To unit
hr: U jedinicu

en: Lower limit
hr: Donja granica

en: Upper limit
hr: Gornja granica

en: BIN2DEC(value)
hr: BIN2DEC(vrijednost)

en: BIN2OCT(value)
hr: BIN2OCT(vrijednost)

en: BIN2OCT("1010") returns "12"
hr: BIN2OCT("1010") vraća "12"

en: BIN2HEX(value)
hr: BIN2HEX(vrijednost)

en: Complex number
hr: kompleksni broj

en: Power
hr: Eksponent

en: Financial
hr: Financijske

en: First interest
hr: Prva kamata

en: Settlement
hr: Naselje

en: ACCRINT("2/28/2001"; "8/31/2001"; "5/1/2001"; 0.1; 1000; 2; 0) returns 16,944
hr: fact(0) vraća 1

en: Cost
hr: Cijena

en: Years
hr: Godine

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: Salvage
hr: Popravi

en: Life
hr: Život

en: Period
hr: Razdoblje

en: Factor
hr: Faktor

en: Rate
hr: Stopa

en: Basis
hr: Osnova

en: Periods
hr: Periodi

en: Present value
hr: Trenutna vrijednost

en: Investment
hr: Ulaganje

en: Future value
hr: Buduća vrijednost

en: Manual
hr: Ručno

en: Reference
hr: Referenca

en: Any value
hr: Bilo koja vrijednost

en: Logical
hr: Logičko

en: Boolean values
hr: Boolean vrijednosti

en: AND(value;value;...)
hr: AND( vrijednosti; vrijednosti; …)

en: AND(true;false) returns False
hr: fact(0) vraća 1

en: Boolean value
hr: Boolean vrijednost

en: Math
hr: Matematika

en: 0.5*EPS() returns the "unit round"; this value is interesting because it is the largest number x where (1+x)-1=0 (due to roundoff errors).
hr: 0.5*EPS() vraća  "unit round"; ova vrijednost je zanimljiva jer je najveći broj x gdje (1+x)-1=0 (zbog grešaka pri zaokruživanju).

en: Precision
hr: Točnost

en: Cell range
hr: Krajnja vrijednost

en: Range
hr: Raspon

en: A floating point value
hr: Krajnja vrijednost

en: CEIL(x)
hr: ENT ( x )

en: CEIL(12.5) equals 13
hr: CEIL(12.5) jednako je 13

en: CEIL(-12.5) equals -12
hr: CEIL(-12.5) jednako je -12

en: CEILING(12.5) equals 13
hr: CEILING(12.5) jednako je 13

en: CEILING(6.43; 4) equals 8
hr: CEILING(6.43; 4) jednako je 8

en: ABS(12.5) equals 12.5
hr: ABS(12.5)  iznosi 12.5

en: ABS(-12.5) equals 12.5
hr: ABS(-12.5)  iznosi 12.5

en: A floating point value (greater 0)
hr: Krajnja vrijednost

en: A floating point value (between 0 and 1)
hr: Krajnja vrijednost

en: Bottom value
hr: Krajnja vrijednost

en: Multiple
hr: Višestruko

en: Digits
hr: Znamenki

en: Numerator
hr: Brojač

en: Lookup & Reference
hr: &Reference  traženja

en: Absolute number (optional)
hr: Apsolutna vrijednost (neobavezno)

en: A1 style (optional)
hr: A1 stil (opcionalno)

en: ADDRESS(6; 4) returns $D$6
hr: fact(0) vraća 1

en: ADDRESS(6; 4; 2) returns D$6
hr: fact(0) vraća 1

en: AREAS(reference)
hr: AREAS(referenca)

en: AREAS(A1) returns 1
hr: AREAS(A1) vraća 1

en: Index
hr: Indeks

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Statistical
hr: Statistički

en: AVEDEV(value;value;...)
hr: AND( vrijednosti; vrijednosti; …)

en: AVERAGE(value;value;...)
hr: AVERAGE( vrijednosti; vrijednosti; …)

en: AVERAGE(12;5;7) equals 8
hr: ENT(12.55) jednako je 12

en: AVERAGE(12.5;2) equals 7.25
hr: AVERAGE(12.5;2)  jednako je 7.25

en: AVERAGEA(value;value;...)
hr: AVERAGE( vrijednosti; vrijednosti; …)

en: Alpha parameter
hr: Alpha parametar

en: Beta parameter
hr: Beta parametar

en: End
hr: Kraj

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) equals 0.675444
hr: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) jednako 0.675444

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) equals 0.537856
hr: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) jednako 0.537856

en: Cell range of values
hr: Krajnja vrijednost

en: 0 = density, 1 = distribution
hr: 0 = gustoža, 1 = distribucija

en: Float
hr: Plutaj

en: Number of failures
hr: Broj neuspješnih pokušaja

en: Number of successful trials
hr: Broj uspješnih pokušaja

en: Probability of success
hr: Vjerojatnost uspjeha

en: Standard deviation
hr: Standardno

en: Probability of failure
hr: Vjerojatnost neuspjeha

en: Decimals
hr: Decimalni brojevi

en: String
hr: Znakovni niz

en: Position
hr: Položaj

en: Length
hr: Duljina

en: Count of repetitions
hr: Broj ponavljanja

en: Trigonometric
hr: Trigonometrijske

en: ACOS(0.8) equals 0.6435011
hr: atan2(0.5;1.0) jednak je 1.107149

en: ACOS(0) equals 1.57079633
hr: ACOS(0) jednako 1.57079633

en: ASIN(Float)
hr: ASIN(Pomični)

en: ASIN(0.8) equals 0.92729522
hr: ASIN(0.8) jednako 0.92729522

en: ASIN(0) equals 0
hr: ASIN(0) jednako 0

en: ATAN(Float)
hr: sin(Float)

en: ATAN(0.8) equals 0.67474094
hr: ATAN(0.8) jednak je 0.67474094

en: ATAN(0) equals 0
hr: ATAN(0) jednak je 0

en: ACOSH(5) equals 2.29243167
hr: ACOSH(5) jednako 2.29243167

en: ACOSH(0) equals NaN
hr: ACOSH(0) jednako NaN

en: ASINH(Float)
hr: ASINH(plutajući)

en: ASINH(0.8) equals 0.73266826
hr: ASINH(0.8) jednako 0.73266826

en: ASINH(0) equals 0
hr: ASINH(0) jednako 0

en: ATANH(0.8) equals 1.09861229
hr: ATANH(0.8)  jednak je 1.09861229

en: ATANH(0) equals 0
hr: ATANH(0) jednak je 0

en: ATAN2(value;value)
hr: atan2( vrijednost ; vrijednost )

en: ATAN2(0.5;1.0) equals 1.107149
hr: atan2(0.5;1.0) jednak je 1.107149

en: ATAN2(-0.5;2.0) equals 1.815775
hr: atan2(-0.5;2.0) jednak je 1.815775

en: Angle (degrees)
hr: Kut u  (stupnjevima)

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
hr: stranica

en: pages
hr: stranice

en: file
hr: datoteka

en: name
hr: ime

en: time
hr: vrijeme

en: date
hr: datum

en: author
hr: autor

en: email
hr: e-pošta

en: sheet
hr: list

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Define Print Range
hr: Definiraj raspon ispisa

en: No Limit
hr: Bez ograničenja

en: Interface
hr: Sučelje

en: Down
hr: Dolje

en: Up
hr: Gore

en: Spelling
hr: Provjera pravopisa

en: Spell Checker Behavior
hr: Ponašanje provjere pravopisa

en: &Completion mode:
hr: Popunja&vajući mod

en: Popup
hr: Brzi izbornik

en: Semi-Automatic
hr: Poluautomatski

en: Hide Row
hr: Sakrij redak

en: Hide Column
hr: Sarkij stupac

en: Insert Sheet
hr: Sakrij tabelu

en: Rename Sheet...
hr: Preimenovanje lista …

en: Show Sheet...
hr: Prikaži broj stupca …

en: Hide Sheet
hr: Sakrij tabelu

en: Page Layout...
hr: Izgled strane …

en: Protect &Sheet...
hr: &Zaštiti list …

en: &Create Template From Document...
hr: &Stvori predložak na osnovu dokumenta …

en: Protect Document
hr: Zaštiti dokument

en: Unprotect Document
hr: Ukloni zaštitu dokumenta

en: Protect Sheet
hr: Zaštita lista

en: Unprotect Sheet
hr: Uklanjanje zaštite lista

en: Enter name:
hr: Unesite ime:

en: Rename Sheet
hr: Ukloni tabelu

en: This name is already used.
hr: Ovo ime već postoji.

en: Dependency
hr: Ovisnosti

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Cell Format...
hr: Format ćelije …

en: Select Font...
hr: Izaberi pismo

en: Select Font Size
hr: Izaberite veličinu pisma

en: Increase Font Size
hr: Povećaj veličinu fonta

en: Decrease Font Size
hr: Smanji veličinu pisma

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Align Left
hr: Poravnaj lijevo

en: Align Center
hr: Centrirano

en: Align Right
hr: Poravnaj desno

en: Align Top
hr: Poravnato gore

en: Align Middle
hr: Poravnaj po sredini

en: Align Bottom
hr: Poravnaj dolje

en: Border Left
hr: Lijevi rub

en: Border Right
hr: Desni rub

en: Border Top
hr: Gornji rub

en: Border Bottom
hr: Donji rub

en: All Borders
hr: Svi rubovi

en: Border Outline
hr: Kontura ruba

en: Border Color
hr: Boja ruba

en: Wrap Text
hr: Omatanje teksta

en: Vertical Text
hr: Uspravni tekst

en: Increase Indent
hr: Povećaj uvlaku

en: Decrease Indent
hr: Smanji uvlaku

en: Change Angle...
hr: Promijeni kut …

en: Increase Precision
hr: Uvećaj preciznost

en: Decrease Precision
hr: Smanji preciznost

en: Lower Case
hr: Mala slova

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Insert Columns
hr: Umetni _stupce

en: Hide Columns
hr: Sakrij stupce

en: Show Columns...
hr: Ukloni stupac …

en: Insert Rows
hr: Umetni redove

en: Hide Rows
hr: Izbriši Red

en: Adjust Row && Column
hr: Prilagodi stupac && kolona

en: Insert Cells...
hr: Umetni ćelije …

en: Remove Comment
hr: Ukloni slog

en: &Link...
hr: &Link …

en: Validity...
hr: Valjanost …

en: &Sort...
hr: &Razvrstaj …

en: &Left
hr: &Lijevo

en: &Right
hr: &Desno

en: &Up
hr: &Gore

en: &Down
hr: &Dolje

en: Autosum
hr: Auto-zbroj

en: &Series...
hr: &Skup …

en: &Function...
hr: &Funkcija …

en: Insert math expression
hr: Ubaci matematički izraz

en: From &Database...
hr: Iz baze po&dataka …

en: &Text to Columns...
hr: &Tekst u stupce …

en: Custom Lists...
hr: Prilagođeni popisi …

en: &Consolidate...
hr: &Konsolidiraj …

en: &Goal Seek...
hr: &Traženje cilja …

en: &Subtotals...
hr: &Podzbroj …

en: Area Name...
hr: Ime područja …

en: Formula Selection
hr: Izbornik formule

en: Others...
hr: Ostalo …

en: Modify Cell
hr: Promijeni ćeliju

en: Special Paste...
hr: Posebno umetanje …

en: Goto Cell...
hr: Idi na ćeliju …

en: Adjust Column
hr: Prilagodi stupac

en: Delete Columns
hr: Izbriši stupce

en: Adjust Row
hr: Prilagodi red

en: Delete Rows
hr: Izbriši redove

en: Selection List...
hr: Izaberite pismo

en: Open Link?
hr: Otvori vezu?
