thesaurus_tool - en to hsb translation catalogue (26 entries)

en: (No match)
hsb: (Žadyn wotpowědnik)

en: &Search for:
hsb: &Pytaj:

en: S&earch
hsb: P&ytaj

en: Change Language...
hsb: Rěč wubrać...

en: Synonyms
hsb: Synonymy

en: More General Words
hsb: Powšitkowniše słowa

en: More Specific Words
hsb: Specielniše słowa

en: &Replace with:
hsb: &Narunaj z:

en: &Replace
hsb: &Narunaj

en: Replace Word
hsb: Narunaj słowo

en: Related Words - %1
hsb: Přiwuzne słowa - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
hsb: Njemóžach thesaurusowu dataju '%1' namakać. Prošu wužiwajće "Rěč wubrać", zo byšće dataju wubrali.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
hsb: <b>Zmylk:</b> Njemóžach grep startować.<br>

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
hsb: Synonymy/hyperonymy - po frekwency rjadowane

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
hsb: Synonymy - rjadowane po bliskosći woznama

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
hsb: Antonymy - słowa z napřećiwnym woznamom

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
hsb: Hyponymy - ... je (specielna družina) %1

en: Meronyms - %1 has a ...
hsb: Meronymy - %1 ma ...

en: Holonyms - ... has a %1
hsb: Holonymy - ... ma %1

en: Attributes
hsb: Atributy

en: Cause To (for some verbs only)
hsb: Kawzatiwy (jenož za někotre werby)

en: Verb Frames (examples of use)
hsb: Walencne ramiki (přikłady wužiwanja)

en: List of Compound Words
hsb: Lisćina zestajanych słowow

en: Overview of Senses
hsb: Přehlad woznamow

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
hsb: <b>Zmylk:</b>Njemóžach WordNet-program 'wn' startować. WordNet dyrbi być instalowany, chceće-li jón wužiwać a 'wn' dyrbi we wašim PATH być. Móžeće WordNet dóstać wot <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. WordNet pak jenož jendźelšćinu podpěruje.

en: No match for '%1'.
hsb: Žadyn wotpowědnik za '%1'.
