calligra - en to hsb translation catalogue (228 entries)

en: Draw path
hsb: Liniju rysować

en: Freehand path
hsb: Z ruku sćehnjena linija

en: Line
hsb: Linija

en: Precision:
hsb: Dokładnosć:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
hsb: Hruba

en: Curve
hsb: Křiwica

en: Straight
hsb: Runa linija

en: Optimize
hsb: Optiměrować

en: Exactness:
hsb: Dokładnosć:

en: Pencil
hsb: Wołojnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
hsb: Dypki zasunyć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
hsb: Dypki zjimać

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
hsb: Dypki přesuwać

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
hsb: Dypki wotstronić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
hsb: Družina dypkow

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
hsb: Formu wutworić

[ctx: (qtundo-format) Delete one shape]
en: Delete shape
hsb: Formu wotstronić

en: Lines
hsb: Linki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
hsb: Družina:

en: %1 Options
hsb: Opcije za %1

en: Zoom
hsb: Powjetšenje/pomjeńšenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
hsb: Powjetšić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
hsb: Pomjeńšić

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
hsb: Wróćo

en: Undo %1
hsb: Wróćo: %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
hsb: Znowa činić

en: Redo %1
hsb: Znowa činić: %1

en: <empty>
hsb: <prózdne>

en: Redo
hsb: Znowa činić

en: Undo
hsb: Wróćo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
hsb: Dataja

en: No autosave
hsb: Nic awtomatisce zawěsćić

[ctx: unit symbol for minutes, leading space as separator]
en:  min
hsb: mjeń.

en: Autosave interval:
hsb: Interwal za awtomatiske zawěsćenje:

en: Create backup file:
hsb: Backup-dataju wutworić:

en: Units:
hsb: Jednotki:

en: Filename for export-pdf
hsb: Datajowe mjeno za eksportowanu pdf-ku

en: Malformed URL
    %1
hsb: Hubjene mjeno za URL
     %1

en: File not found
hsb: Njejsym dataju namakał.

en: Out of memory
hsb: Pomjatk njedosaha

en: Unknown error
hsb: Njeznaty zmylk

en: Untitled
hsb: Bjez titla

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hsb: Dokument "%1" je so změnił.
    Chceće jón zawěsćić abo změny zaćisnyć?

en: Close Document
hsb: Dokument začinić

en: Yes
hsb: Haj

en: Reload
hsb: Znowa začitać

en: Document Information
hsb: Informacija wo dokumenće

en: Save
hsb: Zawěsćić

en: Document
hsb: Dokument

en: Warning
hsb: Kedźbu

en: Hide %1 Toolbar
hsb: Nastrojowy pask za %1 chować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
hsb: Ekstistowacy dokument wočinić

en: Recent Documents
hsb: Njedawne dokumenty

en: Stop
hsb: Zastajić

en: Printing
hsb: Ćišć

en: Printing done
hsb: Wućišćane

en: Close
hsb: Začinić

en: Stopped
hsb: Zastajene

en: Open This Document
hsb: Tutón dokument wočinić

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
hsb: <tr><td><b>Změnjene:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
hsb: <tr><td><b>Wopytane:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: Template name]
en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Group:
hsb: Skupina:

en: &Add Group...
hsb: Skupinu dod&ać...

en: &Remove
hsb: Wotst&ronić

en: Picture
hsb: Wobraz

en: &Preview
hsb: &Přehladka

en: Custom:
hsb: Konfigurowane:

en: &Select...
hsb: &Wubrać...

en: Remove Group
hsb: Skupinu wumaznyć

en: Do you really want to remove that template?
hsb: Chceće woprawdźe tutu šablonu wotstronić?

en: Remove Template
hsb: Šablonu wotstronić

en: Could not load picture.
hsb: Njemóžach wobraz začitać.

en: No picture available.
hsb: Žadyn wobraz k dispoziciji.

en: Use This Template
hsb: Tutu šablonu wužić

en: Version
hsb: Wersija

en: Date & Time
hsb: Datum & čas

en: Saved By
hsb: Zawěsćene wot

en: Comment
hsb: Komentar

en: &Add
hsb: Dod&ać

en: &Modify
hsb: Z&měnić

en: &Open
hsb: W&očinić

en: A new version could not be added
hsb: Nowa wersija njehodźeše so dodać

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
hsb: Anonymnje

en: Unknown
hsb: Njeznaty

[ctx: Page size]
en: Screen
hsb: Wobrazowka

[ctx: Page size]
en: Custom
hsb: Postajene

[ctx: (qtundo-format) Delete one slide]
en: Delete slide
hsb: Foliju zničić

[ctx: (qtundo-format) Delete one page]
en: Delete page
hsb: Stronu zničić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
hsb[0]: Foliju zničić
hsb[1]: Foliji zničić
hsb[2]: Folije zničić
hsb[3]: Folije zničić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
hsb[0]: Stronu zničić
hsb[1]: Stronje zničić
hsb[2]: Strony zničić
hsb[3]: Strony zničić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
hsb: Foliju zasunyć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
hsb: Stronu zasunyć

en: Configure
hsb: Připrawić

en: Misc
hsb: Wšelakore

en: Grid
hsb: Raster

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
hsb: Dokument

en: Document Settings
hsb: Nastajenja dokumenta

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
hsb: Awtor

en: Author
hsb: Awtor

en: Slide %1
hsb: Folija %1

en: Page  %1
hsb: Strona %1

en: Group
hsb: Skupina

en: Shape
hsb: Forma

en: Slide
hsb: Folija

en: &Move Here
hsb: Pře&suń sem

en: &Copy Here
hsb: &Kopěruj sem

en: C&ancel
hsb: Přeto&rhnyć

en: Page
hsb: Strona

en: Detailed View
hsb: Nadrobny napohlad

en: View mode
hsb: Modus wobhladowanja

en: Cut
hsb: Wutřihać

en: Copy
hsb: Kopěrować

en: Paste
hsb: Zasunyć

en: Page %1
hsb: Strona %1

en: Tools
hsb: Nastroje

en: D&elete
hsb: W&umazać

en: Delete Page
hsb: Stronu zničić

en: Page Layout...
hsb: Layout strony ...

en: Configure...
hsb: Připrawić...

en: Background
hsb: Pozadk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
hsb: Pozadkowy wobraz strony změnić

en: Master Slide %1/%2
hsb: Hłowna folija %1/%2

en: Slide %1/%2
hsb: Folija %1/%2

en: Master Page %1/%2
hsb: Hłowna strona %1/%2

en: Page %1/%2
hsb: Strona %1/%2

en: Clear
hsb: Wuprózdnić

en: Blue
hsb: Módr

en: Green
hsb: Zeleń

en: Red
hsb: Čerwjeń

en: Normal
hsb: Normalny

en: Screen
hsb: Wobrazowka

en: Color
hsb: Barba

en: Hue
hsb: Wotsćin

en: Intensity
hsb: Intensita

en: Value
hsb: Hódnota

en: RGB
hsb: ČZM

en: Reference
hsb: Wotkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
hsb: nowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
hsb: kopěrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
hsb: zničić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
hsb: Prefiks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
hsb: Wuwjesć

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
hsb: Stilowe łopjena

en: User
hsb: Wužiwar

en: Edit %1
hsb: %1 wobdźěłać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
hsb: Wopisanje

en: Empty
hsb: Prózdny

en: Subject
hsb: Tema

en: Please enter the password to open this file.
hsb: Prošu zapodajće hesło za tutu dataju

en: File '%1' is not readable
hsb: Dataja '%1' njehodźi so čitać

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
hsb: ZMYLK: Njeznaty protokol '%1'

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
hsb:  Špaltu zničić

[ctx: Underline Style]
en: None
hsb: Žane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
hsb: K zapołožkam dodać

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
hsb: Kursiwne

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
hsb: Přešmórnyć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
hsb: Zasunjenje pomjeńšić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
hsb: Zasunjenje powjetšić

en: Opacity
hsb: Transparenca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
hsb: Mjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
hsb: Titl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
hsb: Pozicija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
hsb: Kraj:

en: Date
hsb: Datum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
hsb: Žane

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
hsb: Daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
hsb: Spacij/Mjezota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
hsb: F&ormat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
hsb: Aktualizowanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
hsb: Stołpiki importować:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
hsb: hač do

en: &Try
hsb: &Spytaj

en: modified
hsb: změnjene

en: &Details
hsb: &Detajle

en: Get help...
hsb: Na pomoc ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
hsb: Š&ifrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
hsb: Klučowe słowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
hsb: Tema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
hsb: Šifrowanje:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
hsb: Titl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
hsb: Změnjeny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
hsb: Komentary:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
hsb: Stworjeny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
hsb: Puć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
hsb: Stary &staw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
hsb: Rěč:

en: General
hsb: Powšitkownje

en: Last saved by
hsb: Posledni raz zawěsćeny wot

en: Save Document
hsb: Dokument zawěsćić

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
hsb: Dodać

en: Palette
hsb: Farbpalette

[ctx: No stroke or fill]
en: None
hsb: Žane

[ctx: No gradient spread]
en: None
hsb: Žane

en: Left side
hsb: Lěwy bok

en: Right side
hsb: Prawy bok

en: Page Layout
hsb: Layout strony

en: Apply to document
hsb: Na dokument nałožić

en: Facing Pages:
hsb: Napřećiwnej stronje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
hsb: Napřećiwnej stronje

en: Page Layout:
hsb: Layout strony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
hsb: Jednotka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
hsb: Wulkosć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
hsb: Šěrokosć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
hsb: Wysokosć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
hsb: Orientacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
hsb: Portret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
hsb: Krajina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
hsb: Napřećiwnej stronje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
hsb: Jednobočne strony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
hsb: Směr teksta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
hsb: Awtomatisce:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
hsb: Wotlěwa naprawo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
hsb: Wotprawa nalěwo

en: First line indent
hsb: Zasunjenje prěnjeje linki

en: Left indent
hsb: Zasunjenje na lěwym boku

en: Right indent
hsb: Zasunjenje na prawym boku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
hsb: Wotstawk:

en: Tag
hsb: Etiket

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hsb: Standard

en: Icon Size
hsb: Wulkosć piktogramow

en: Fit Page Width
hsb: Na šěrokosć strony wusměrić

en: Fit Page
hsb: Stronu zaměstnić

en: Actual Pixels
hsb: Woprawdźite piksle

en: Fit Text Width
hsb: Na šěrokosć teksta wusměrić

en: Zoom to Selection
hsb: Wubrany dźěl powjetšić
