kword - en to hsb translation catalogue (225 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hsb: &Napohlad

note: i18n: ectx: Menu (view_displaymodes) i18n: ectx: Menu (view)
en: &Display Mode
hsb: Modus &wobhladowanja

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
hsb: Semantika

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
hsb: S&tile

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
hsb: Prawopisna kontrola

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
hsb: Wobdźěłać...

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
hsb: Wuslědki prawopisneje kontrole

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
hsb: Wariablu změnić na

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hsb: Nas&troje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
hsb: Stil strony nastajić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
hsb: Stil strony zasunyć

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
hsb: Swójstwa strony

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
hsb: Formu wutworić

en: Baseline
hsb: Zakładna linija

en: Character
hsb: Pismik

en: Row
hsb: Linka

en: Page (entire) area
hsb: Cyłkowna płonina strony

en: Page text area
hsb: Tekstowa płonina strony

en: Paragraph area
hsb: Płonina wotrězka

en: Paragraph text area
hsb: Tekstowa płonina wotrězka

en: Left page border
hsb: Lěwa kroma strony

en: Right page border
hsb: Prawa kroma strony

en: Right paragraph border
hsb: Prawa kroma wotrězka

en: Left paragraph border
hsb: Lěwa kroma wotrězka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
hsb: Poměr formy k tekstej je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
hsb: W běžnym teksće (zadźerži so kaž pismik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
hsb: Płuwa, ale je na pismik wjazana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
hsb: Płuwa, ale je na wotrězka wjazana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
hsb: Swobodnje płuwa (njeje na tekst wjazana)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
hsb: Wertikalna pozicija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
hsb: Wjeršk je wusměrjeny na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
hsb: Centrum je wusměrjeny na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
hsb: Dno je wusměrjene na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
hsb: Wotstawk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
hsb: wot:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
hsb: Horicontalna pozicija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
hsb: Nalěwo wusměrjene z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
hsb: Naprawo wusměrjene z:

en: Configure
hsb: Nastajić

en: Misc
hsb: Wšelakore

en: Grid
hsb: Raster

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
hsb: Dokument

en: Document Settings
hsb: Nastajenja dokumenta

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
hsb: Awtor

en: Author
hsb: Awtor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
hsb: Nowu zapołožku wutworić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
hsb: <p>Zapołožki (znamjenja do knihi) Wam dowola z jednoho městna Wašeho dokumenta na druhe skočić.<br>Prošu zapodajće pomjenowanje za tutu zapołožku.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
hsb: Mjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
hsb: Stołpiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
hsb: Wotstawk mjez stołpikomaj:

en: frameset
hsb: ramiki

en: No framesets in document
hsb: Žane ramiki w dokumenće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
hsb: Mjeno za ramiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
hsb: Nowe ramiki wutworić:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
hsb: Eksistowace ramiki wuzwolić a zwjazać:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
hsb: Mjeno ramikow

en: Smart Positioning
hsb: Mudre wusměrjenje

en: Text Run Around
hsb: Tekst wokoło běži

en: Connect Text Frames
hsb: Tekstowe ramiki zwjazać

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
hsb: Swójstwa formy změnić

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
hsb: Zakótwić na...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
hsb: &Stronu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
hsb: Wo&trězk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
hsb: Pis&mik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
hsb: J&ako pismik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
hsb: Horicontalne wusměrjenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
hsb: Na&lěwo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
hsb: &Centrowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
hsb: Nap&rawo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
hsb: Wertikalne wusměrjenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
hsb: &Horjeka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
hsb: &Srjedźa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
hsb: &Deleka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
hsb: Stołpiki

en: Style
hsb: Stil

en: Clone
hsb: Klonować

en: Delete
hsb: Zničić

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
hsb: Stil strony změnić

en: Clone Page Style
hsb: Stil strony klonować

en: Add a new page style with the name:
hsb: Nowy stil strony dodać z mjenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right by:
hsb: Naprawo wo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Above by:
hsb: Wyše wo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Below by:
hsb: Niže wo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
hsb: &Hinak pomjenować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
hsb: &Zničić

en: Please provide a new name for the bookmark
hsb: Prošu zapodajće nowe mjeno za zapołožku

en: Rename Bookmark
hsb: Zapołožku přemjenować

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
hsb: Zapołožka z mjenom "%1" hižo eksistuje.

en: Select Bookmark
hsb: Zapołožku wubrać

en: Geometry
hsb: Geometrija

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
hsb: Wulkosć strony a kromy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
hsb: Wutworić

en: Debug
hsb: Zmylki namakać

en: Navigation
hsb: Nawigacija

en: Page #
hsb: Strona #

en: Section
hsb: Staw

en: Statistics
hsb: Statistika

en: Words:
hsb: Słowa:

en: Sentences:
hsb: Sady:

en: Syllables:
hsb: Złóžki:

en: Characters (spaces):
hsb: Pismiki (mjezoty):

en: Characters (no spaces):
hsb: Pismiki (žane mjezoty):

en: Lines:
hsb: Linki:

en: Readability:
hsb: Čitajomnosć:

en: East asian characters:
hsb: Wuchodnoaziske pismiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
hsb: Słowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
hsb: Sady

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
hsb: Złóžki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
hsb: Linki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
hsb: Pismiki z mjezotami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
hsb: Pismiki bjez mjezotow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
hsb: Wuchodnoaziske pismiki

[ctx: Style name]
en: Head 1
hsb: Napismo 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
hsb: Napismo 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
hsb: Napismo 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
hsb: Naličenje z ličbami

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
hsb: Alfabetiske naličenje

[ctx: Style name]
en: Bullet List
hsb: Lisćina z kulkami

[ctx: Style name]
en: Contents Title
hsb: Titl wobsaha

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
hsb: Wobsah napisma 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
hsb: Wobsah napisma 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
hsb: Wobsah napisma 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
hsb: Titl dokumenta

[ctx: Style name]
en: Header
hsb: Hłowa

[ctx: Style name]
en: Footer
hsb: Noha

[ctx: Style name]
en: Plain
hsb: Jednory

[ctx: Style name]
en: Borders 1
hsb: Kromy 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
hsb: Kromy 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
hsb: Kromy 3

[ctx: Style name]
en: Row
hsb: Linka

[ctx: Style name]
en: Column
hsb: Stołpik

[ctx: Style name]
en: Light Gray
hsb: Swětłošěry

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
hsb: Ćmowošěry

[ctx: Style name]
en: Black
hsb: Čorny

[ctx: Style name]
en: Light Blue
hsb: Swětłomódry

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
hsb: Ćmowomódry

[ctx: Style name]
en: Red
hsb: Čerwjeny

[ctx: Style name]
en: Yellow
hsb: Žołty

[ctx: Style name]
en: Colorful
hsb: Pisany

[ctx: Style name]
en: Bluish
hsb: Namódr

[ctx: Style name]
en: Simple 1
hsb: Jednory 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
hsb: Jednory 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
hsb: Jednory 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
hsb: Hłowa 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
hsb: Hłowa 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
hsb: Hłowa 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
hsb: Hłowa 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
hsb: Stołpiki 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
hsb: Stołpiki 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
hsb: Raster 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
hsb: Raster 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
hsb: Raster 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
hsb: Šěry titl

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
hsb: Módry titl

en: Everything
hsb: Wšitko

en: Formatting stuff
hsb: Formatěrowanske wěcy

en: Filter
hsb: Filtry

en: Layout and Painting
hsb: Layout a molowanje

en: Foot and endnotes
hsb: Nóžki a kónčne nóžki

en: Bibliography
hsb: Bibliografija

en: Page break icon
hsb: Piktogram za łamanje stronow

en: Copy
hsb: Kopěrować

en: Document Title
hsb: Titl dokumenta

en: Head 1
hsb: Napismo 1

en: Head 2
hsb: Napismo 2

en: Head 3
hsb: Napismo 3

en: Bullet List
hsb: Lisćina z kulkami

en: Tools
hsb: Nastroje

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
hsb: To njeje tekstowy dokument, ale %1. Prošu spytaće jón z wotpowědnym programom wočinić.

en: Can not find needed text component, Words will quit now
hsb: Njemóžu trěbnu tekstowu komponentu namakać, Words so nětko zakónči.

en: Installation Error
hsb: Zmylk při instalaciji

en: Modified
hsb: Změnjeny

en: Saved
hsb: Zawěsćeny

en: Page %1 of %2
hsb: Strona %1 z %2

en: Page %1-%2 of %3
hsb: Strona %1-%2 z %3

en: Line %1
hsb: Linka %1

en: Page Number
hsb: Čisło strony

en: Line Number
hsb: Čisło linki

en: Page Style
hsb: Stil strony

en: Page Size
hsb: Wulkosć strony

en: Saved/Modified
hsb: Zawěsćeny/změnjeny

en: Mouse Cursor X:Y
hsb: Myšacy cursor X:Y

en: Zoom Controller
hsb: Zoomowy rjadowak

en: Exit Fullscreen Mode
hsb: Modus cyłeje wobrazowki wopušćić

en: Shape Properties...
hsb: Swójstwa formy...

en: Change how the shape behave
hsb: Změnić, kak so forma zadźerži

en: Create Template From Document...
hsb: Šablonu z dokumenta wutworić...

en: Save this document and use it later as a template
hsb: Tutón dokument zawěsćić a pozdźišo jako šablonu wužiwać

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
hsb: Móžeće tutón dokument jako šablonu zawěsćić.<br><br>Tutu šablonu móžeće pozdźišo jako zarodk za nowy dokument wužić.

en: Show Formatting Characters
hsb: Formatěrowanske pismiki pokazać

en: Toggle the display of non-printing characters
hsb: Njećišćomne pismiki pokazać/chować

en: Fullscreen Mode
hsb: Modus cyłeje wobrazowki

en: Configure...
hsb: Nastajić...

en: Page Layout...
hsb: Layout strony ...

en: Change properties of entire page
hsb: Swójstwa cyłeje strony změnić

en: Create Header
hsb: Hłowu stworić

en: Create Footer
hsb: Nohu stworić

en: Show Comments
hsb: Přispomnjeja pokazać

en: Shows comments in the document
hsb: Pokazuje přispomnjenja w dokumenće

en: Word Count
hsb: Ličba słowow

en: Shows or hides word counting in status bar
hsb: Pokazuje abo chowa ličbu słowow w statusowym pasu

en: Page Setup
hsb: Nastajenje strony

en: Header & Footer
hsb: Hłowa a noha

en: Page layout
hsb: Layout strony

[ctx: Label for the Find text input box]
en: Find:
hsb: Namakaj:

[ctx: Next search result]
en: Next
hsb: Přichodna namakanka

[ctx: Previous search result]
en: Previous
hsb: Prjedawša namakanka

[ctx: Search options]
en: Options
hsb: Opcije

[ctx: Label for the Replace text input box]
en: Replace:
hsb: Narunać:

[ctx: Replace the current match]
en: Replace
hsb: Narunać

[ctx: Replace all found matches]
en: Replace All
hsb: Wšitke narunać

en: Replace
hsb: Narunać

[ctx: Total number of matches]
en: 1 match found | %1 matches found
hsb[0]: %1 namakanka
hsb[1]: %1 namakance
hsb[2]: %1 namakanki
hsb[3]: %1 namakankow

en: No matches found
hsb: Njejsym ničo namakał

en: Search hit bottom, continuing from top.
hsb: Sym hač do kónca teksta pytał, pokročuju wot započatka.

en: Search hit top, continuing from bottom.
hsb: Sym hač do započatka teksta pytał, pokročuju wot kónca.

en: Odd Pages Header
hsb: Hłowa za njerune strony

en: Even Pages Header
hsb: Hłowa za rune strony

en: Odd Pages Footer
hsb: Nóžka za njerune strony

en: Even Pages Footer
hsb: Nóžka za rune strony

en: Main text
hsb: Hłowny tekst

en: Other text
hsb: Dalši tekst
