KOffice 1.5 - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Blend
hu: Keverés

en: Blend mode
hu: Keverés módja

en: Normal
hu: normál

en: Multiply
hu: Többszörözés

en: Screen
hu: Képernyő

en: Darken
hu: Sötétítés

en: Lighten
hu: Világosítás

en: Gaussian blur
hu: Gauss-féle elmosás

en: Radius
hu: Sugár

en: Color Matrix
hu: Színmátrix

en: Apply color matrix
hu: Színmátrix alkalmazása

en: Saturate colors
hu: Színek telítése

en: Rotate hue
hu: Színárnyalat keverése

en: Luminance to alpha
hu: Fényesség alfába

en: Saturate value
hu: Fényességi érték

en: Angle
hu: Szög

en: Color matrix
hu: Színmátrix

en: Component transfer
hu: Komponens átvitel

en: Function
hu: Funkció

en: Identity
hu: Identitás

en: Table
hu: Táblázat

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: Linear
hu: Lineáris

en: Values
hu: Értékek

en: Slope
hu: Lejtő

en: Intercept
hu: Feltartóztatás

en: Amplitude
hu: Amplitúdó

en: Exponent
hu: Exponens

en: Offset
hu: Eltolás

en: Composite
hu: Összetett

en: Operation
hu: Művelet

en: Convolve Matrix
hu: Csavart mátrix

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Wrap
hu: Tördelés

en: None
hu: Nincs

en: Edge mode:
hu: Élek módja:

en: Kernel size:
hu: Magméret:

en: Target point:
hu: Célpont:

en: Divisor:
hu: Osztó:

en: Bias:
hu: Eltolás:

en: Preserve alpha
hu: Alfa megőrzése

en: Edit kernel
hu: Mag szerkesztése

en: Flood fill
hu: Kitöltés

en: Flood color
hu: Kitöltés színe

en: Image
hu: kép

en: Select image...
hu: Kép kiválasztása...

en: Select image
hu: Kép kiválasztása

en: Merge
hu: Összevonás

en: Morphology
hu: Morfológia

en: Erode
hu: Marás

en: Dilate
hu: Nyújtás

en: Operator:
hu: Kezelő:

en: Radius x:
hu: X-sugár:

en: Radius y:
hu: Y-sugár:
