KOffice 1.6 - en to hu translation catalogue (843 entries)

en: Draw path
hu: Útvonal rajzolása

en: Freehand path
hu: Szabadkézi útvonal

en: Angle snapping delta:
hu: Szögigazítási különbség:

en: Angle Constraints
hu: Szög korlátozások

en: Line
hu: Vonal

en: Precision:
hu: Pontosság:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
hu: Nyers

en: Curve
hu: Görbe

en: Straight
hu: Egyenes

en: Optimize
hu: Optimalizálás

en: Exactness:
hu: Pontosság:

en: Pencil
hu: Ceruza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
hu: Kapcsolat módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
hu: Paraméter módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
hu: Átalakítás útvonallá

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
hu: Részútvonalak megtörése pontoknál

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
hu: Útvonalak kombinálása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
hu: Vezérlőpont mozgatása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
hu: Kitöltés módjának beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
hu: Pontok beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
hu: Pontok összevonása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
hu: Pontok mozgatása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
hu: Pontok eltávolítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
hu: Ponttípus beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
hu: Útvonalak megfordítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
hu: Részútvonalak megtörése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
hu: Szegmensek átalakítása görbékké

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
hu: Szegmensek átalakítása vonalakká

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
hu: Jelölő beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
hu: Alakzatok igazítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
hu: Háttér beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
hu: Alakzat kivágása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
hu: Alakzat létrehozása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
hu[0]: Alakzat törlése
hu[1]: Alakzatok törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
hu: Alakzatok felosztása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
hu: Alakzatok csoportosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
hu: Alakzatok hozzáadása a csoporthoz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
hu: Méretarány megőrzése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
hu: Alakzatok zárolása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
hu: Alakzatok mozgatása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
hu: Alakzat átnevezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
hu: Alakzatok átrendezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
hu: Alakzat körbefuttatásának módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
hu: Árnyék beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
hu: Alakzatok nyírása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
hu: Alakzatok átméretezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
hu: Körvonal beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
hu: Átlátszatlanság beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
hu: Alakzat kivágásának visszavonása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
hu: Alakzatok kivágásának visszavonása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
hu: Alakzatcsoport felbontása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
hu: Részútvonal bezárása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
hu: Részútvonalak egyesítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
hu: Részútvonal törlése

en: Standard
hu: Szabványos

en: Lines
hu: Vonalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
hu: Típus:

en: Tie
hu: Csomópont

en: A connection between two other shapes
hu: Két alakzat közötti kapcsolat

en: Show Grid
hu: Rács megjelenítése

en: Shows or hides grid
hu: Rács megjelenítése és elrejtése

en: Simple path shape
hu: Egyszerű útvonal alakzat

en: A simple path shape
hu: Egy egyszerű útvonal alakzat

en: %1 Options
hu: %1 opciók

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
hu: Alakzatok beillesztése

en: Active tool: %1
hu: Aktív eszköz: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
hu: Kép beillesztése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
hu: Csomópontok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
hu: Vonalak meghosszabítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
hu: Alakzatok határoló kerete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
hu: Igazítási távolság

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, snapDistance)
en:  px
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
hu: Ortogonális

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
hu: Vonalak metszéspontja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
hu: Vezetővonalak

en: Embedded svg shape
hu: Beágyazott SVG-alakzat

en: Create object
hu: Objektum létrehozása

en: Pan
hu: Megfogó

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
hu: Szegmens módosítása

en: Corner point
hu: Sarokpont

en: Smooth point
hu: Finom pont

en: Symmetric Point
hu: Szimmetria pont

en: Make curve point
hu: Görbe pont készítése

en: Make line point
hu: Vonal pont készítése

en: Segment to Line
hu: Szegmens vonallá

en: Segment to Curve
hu: Szegmens görbévé

en: Insert point
hu: Pont beszúrása

en: Remove point
hu: Pont eltávolítása

en: Break at point
hu: Törés a pontnál

en: Break at segment
hu: Törés a szegmensnél

en: Join with segment
hu: Összekapcsolás a szegmenssel

en: Merge points
hu: Pontok összevonása

en: To Path
hu: Útvonallá

en: Line/Curve
hu: Vonal/Görbe

en: Drag to move handle.
hu: Húzza a fogópont mozgatásához.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
hu: Húzza a pont mozgatásához. Shift+kattintás: a ponttípus módosítása.

en: Drag to move control point.
hu: Húzza a vezérlési pont mozgatásához.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
hu: Húzza a görbe közvetlen módosításához. Dupla kattintással új útpontot szúrhat be.

en: Press B to break path at selected point.
hu: A B-billentyűvel megtörhető az útvonal a kijelölt ponton.

en: Press B to break path at selected segments.
hu: A B-billentyűvel megtörhető az útvonal a kijelölt szegmenseken.

en: Path editing
hu: Útvonal szerkesztés

en: Zoom
hu: Nagyítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
hu: Nagyítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
hu: Átalakítás útvonallá

en: Scripts
hu: Szkriptek

en: Script Manager
hu: Szkriptkezelő

en: Execute Script File...
hu: Szkriptfájl végrehajtása...

en: Script Manager...
hu: Szkriptkezelő...

en: Execute Script File
hu: Szkriptfájl végrehajtása

en: Install Script Package
hu: Szkriptcsomag telepítése

en: Could not read the package "%1".
hu: Nem sikerült beolvasni egy csomagot: "%1".

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
hu: A(z) "%1" csomag nem tartalmaz érvényes install.rc fájlt.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
hu: A(z) "%1" csomag install.rc fájlja nem dolgozható fel.

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
hu: Nem állapítható meg a(z) "%1" csomag telepítési helye.

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
hu: Már létezik "%1" nevű szkriptcsomag, felül szeretné írni?

en: Replace
hu: Csere

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
hu: Nem sikerült eltávolítani a meglevő szkriptcsomagot. Lehet, hogy nincs jogosultsága a(z) "%1" könyvtár törléséhez.

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
hu: A(z) "%1" csomag nem távolítható el, mert már nincs telepítve.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
hu: A(z) "%1" csomag nem távolítható el. Lehet, hogy nincs jogosultsága a(z) "%1" könyvtár törléséhez.

en: Save
hu: Mentés

en: Add script file
hu: Szkriptfájl hozzáadása

en: Add collection folder
hu: Gyűjteménymappa hozzáadása

en: Install script package file
hu: Szkriptcsomag telepítése

en: Install online script package
hu: Online szkriptcsomag telepítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
hu: Hozzáadás

en: Script File
hu: Szkriptfájl

en: Script
hu: Szkript

en: Collection
hu: Gyűjtemény

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo %1
hu: %1 visszavonása

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
hu: Újra végrehajtás

en: Redo %1
hu: %1 újra végrehajtása

en: <empty>
hu: <üres>

en: Redo
hu: Újra végrehajtás

en: Undo
hu: Visszavonás

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
hu: Fájl

en: Document Settings
hu: Dokumentumbeállítások

en: No autosave
hu: Nincs automatikus mentés

[ctx: unit symbol for minutes, leading space as separator]
en:  min
hu:  perc

en: Autosave interval:
hu: Automatikus mentési időköz:

en: Create backup file:
hu: Biztonsági mentés készítése:

en: Grid
hu: Rács

en: Show grid:
hu: Rács megjelenítése:

en: Snap to grid:
hu: Igazítás a rácshoz:

en: Grid color:
hu: A rács színe:

en: Spacing
hu: Távolság

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
hu: &Vízszintes:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
hu: &Függőleges:

en: Misc
hu: Vegyes

en: Units:
hu: Egységek:

en: Handle radius:
hu: Fogantyú sugara:

en: Grab sensitivity:
hu: Megfogás érzékenysége:

en: Paste offset:
hu: Beillesztési eltolás:

en: Paste at Cursor:
hu: Beillesztés a kurzornál:

en: Only print and exit
hu: Csak nyomtatás, majd kilépés

en: Override display DPI
hu: A képernyő DPI értékének felülbírálása

en: Only export to PDF and exit
hu: Exportálás PDF-be és kilépés

en: Filename for export-pdf
hu: Az exportált PDF fájlneve

en: just load the file and then exit
hu: a fájl betöltése és kilépés

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
hu: a fájl betöltése, az ablak és a folyamatjelző megjelenítése, majd kilépés

en: Filename to write profiling information into.
hu: A profilkészítési adatokat tároló fájl neve

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
hu: Fájl betöltése és mentése ODF-ként (hibakeresés céljából).

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
hu: Egy 32 bites verziót futtat 64 bites Windowson.
    Ez nem javasolt.
    Kérjük töltse le és telepítse helyette az x64-es verziót.

en: %1: Critical Error
hu: %1: Kritikus hiba

en: No template found for: %1
hu: Nem található sablon ehhez: %1

en: Too many templates found for: %1
hu: Túl sok sablon található ehhez: %1

en: Template %1 failed to load.
hu: A(z) %1 nevű sablon betöltése nem sikerült.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
hu: Fájlok helyreállítása

en: The following autosave file can be recovered:
hu: A következő automatikusan mentett fájl állítható helyre:

en: The following autosave files can be recovered:
hu: A következő automatikusan mentett fájlok állíthatók helyre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
hu: Mindig ezt a sablont kell használni az alkalmazás indításakor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
hu: Mindig ezt a sablont kell használni

en: Making backup...
hu: Biztonsági mentése...

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Could not save
    %1
hu: Nem sikerült menteni:
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
hu: Nem sikerült menteni: %1
    A hiba oka: %2

en: Document <i>%1</i> saved
hu: <i>%1</i> dokumentum elmentve

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
hu: A titkosított dokumentum jelszava nem ismert, ezért az automatikus mentés nem lehetséges. Mentse el a munkáját manuálisan!

en: Autosaving...
hu: Automatikus mentés...

en: Error during autosave! Partition full?
hu: Hiba történt automatikus mentés közben. Lehet, hogy betelt a partíció.

en: Could not create the file for saving
hu: Nem sikerült létrehozni a fájlt mentéshez

en: Not able to write '%1'. Partition full?
hu: Nem sikerült írni a(z) '%1' fájlba. Lehet, hogy betelt a partíció.

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
hu: Az RDF-metaadatok írása sikertelen. Lehet, hogy betelt a partíció?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
hu: Hiba történt a(z) '%1' fájlba való írás közben. Lehet, hogy betelt a partíció.

en: Malformed URL
    %1
hu: Hibás URL:
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
hu: A dokumentumnak létezik egy automatikusan mentett változata.
    Ezt szeretné megnyitni?

en: The file %1 does not exist.
hu: Nem létezik %1 nevű fájl.

en: Opening Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Could not create the filter plugin
hu: Nem sikerült létrehozni a szűrő bővítményt

en: Could not create the output document
hu: Nem sikerült létrehozni a kimeneti dokumentumot

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Cannot create storage
hu: Nem lehet tárolót létrehozni

en: Bad MIME type
hu: Hibás MIME-típus

en: Error in embedded document
hu: Hiba a beágyazott dokumentumban

en: Format not recognized
hu: Ismeretlen formátum

en: Not implemented
hu: Nem implementált

en: Parsing error
hu: Feldolgozási hiba

en: Document is password protected
hu: A dokumentum jelszóval védett

en: Invalid file format
hu: Érvénytelen fájlformátum

en: Internal error
hu: belső hiba

en: Out of memory
hu: Nincs elég memória

en: Empty Filter Plugin
hu: Üres szűrő bővítmény

en: Trying to load into the wrong kind of document
hu: Betöltési kísérlet egy rossz dokumentumfajtába

en: Failed to download remote file
hu: Nem sikerült letölteni a távoli fájlt

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
hu: Nem sikerült megnyitni: %2.
    A hiba oka: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
hu: <i>%1</i> dokumentum betöltve

en: Could not find %1
hu: %1 nem található

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
hu: Feldolgozási hiba történt (%1): %2. sor, %3. oszlop
    A hibaüzenet: %4

en: %1 is not a file.
hu: %1 nem fájl.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
hu: A fájlt nem sikerült megnyitni olvasásra (ellenőrizze az olvasási jogosultságot).

en: Could not read the beginning of the file.
hu: Nem sikerült olvasni a fájl elejéről.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
hu: feldolgozási hiba történt a fődokumentumban: %1. sor, %2. oszlop
    A hibaüzenet: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
hu: Érvénytelen Calligra fájl: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
hu: A dokumentum érvénytelen: hiányzik belőle a „maindoc.xml” nevű fájl.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
hu: <i>%1</i> dokumentum több verziót is tartalmaz. A Fájl->Verziók menüpont segítségével nyitható meg régebbi verzió.

en: Untitled
hu: Névtelen

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
hu: <p>A(z) <b>'%1'</b> dokumentum megváltozott.</p><p>El szeretné menteni?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
hu: Belső hiba: saveXML nem implementált

en: Could not open
    %1
hu: Nem sikerült megnyitni:
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
hu: Nem sikerült megnyitni: %1
    A hiba oka: %2

en: a word processing
hu: egy szöveg

en: a spreadsheet
hu: egy munkafüzet

en: a presentation
hu: egy bemutató

en: a chart
hu: egy grafikon

en: a drawing
hu: egy rajz

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hu: A(z) „%1” dokumentum megváltozott.
    Meg szeretné tartani vagy inkább eldobja a módosításokat?

en: Close Document
hu: Dokumentum bezárása

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Could not export file.
hu: A fájl exportálása nem sikerült.

en: Missing Export Filter
hu: Hiányzó exportszűrő

en: Could not import file of type
    %1
hu: Ilyen típusú fájl nem importálható:
    %1

en: Missing Import Filter
hu: Hiányzó importszűrő

en: Choose Filter
hu: Szűrőválasztás

en: Case Sensitive
hu: Nagybetűérzékeny

en: Match cases when searching
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése kereséskor

en: Match only whole words
hu: Csak teljes szavak

en: Whole Words Only
hu: Csak egész szavakat

en: Find from Cursor
hu: Keresés a kurzortól

en: Start searching from the current cursor
hu: Keresés indítása a jelenlegi kurzortól

en: %1 unsaved document (%2)
hu: %1 nem mentett dokumentum (%2)

en: Export as PDF...
hu: Exportálás PDF-fájlként...

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Versions...
hu: Verziók...

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
hu: &Létező dokumentum megnyitása névtelen dokumentumként…

en: E&xport...
hu: E&xportálás...

en: En&crypt Document
hu: Dokumentum &titkosítása

en: &Uncompress to Directory
hu: &Kibontás könyvtárba

en: &New View
hu: &Új nézet

en: Document Information
hu: Dokumentumjellemzők

en: Full Screen Mode
hu: Teljesképernyős mód

en: Show Dockers
hu: Dokkolók megjelenítése

en: Dockers
hu: Dokkolók

en: (write protected)
hu: (írásvédett)

en: Save as %1
hu: Mentés másként - %1

en: %1 (unknown file type)
hu: %1 (ismeretlen fájltípus)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
hu: <qt>Ha a mentés %1 formátumban történik, egyes formázási jellemzők elveszhetnek.<p>Biztosan ebben a formátumban szeretne menteni?</qt>

en: Confirm Save
hu: A mentés megerősítése

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
hu: <qt>Ha a mentés %1 formátumban történik, egyes formázási jellemzők elveszhetnek.<p>Biztosan ebben a formátumban szeretne exportálni?</qt>

en: Confirm Export
hu: Az exportálás megerősítése

en: Export
hu: Exportálás

en: untitled
hu: névtelen

en: Open Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Import Document
hu: Dokumentum importálása

en: Export as PDF
hu: Exportálás PDF-be

en: Cannot export to the specified file
hu: Nem sikerült exportálni a megadott fájlba

en: Document
hu: Dokumentum

en: Document - %1
hu: Dokumentum - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
hu: A módosítások el fognak veszni!
    Biztosan folytatni szeretné?

en: Warning
hu: Figyelem

en: Show %1 Toolbar
hu: A(z) %1 eszköztár megjelenítése

en: Hide %1 Toolbar
hu: A(z) %1 eszköztár elrejtése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
hu: Meglévő dokumentum megnyitása

en: Recent Documents
hu: Nemrég használt dokumentumok

en: Custom Document
hu: Egyéni dokumentum

en: Stop
hu: Leállítás

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing done
hu: A nyomtatás befejeződött

en: Close
hu: Bezárás

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Open This Document
hu: A dokumentum megnyitása

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
hu: <tr><td><b>Utolsó módosítás:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
hu: <tr><td><b>Utolsó hozzáférés:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
hu: Segédvonalak megjelenítése

en: Shows or hides guides
hu: Segédvonalak megjelenítése és elrejtése

en: Create Template
hu: Sablon készítése

[ctx: Template name]
en: Name:
hu: Név:

en: Group:
hu: Csoport:

en: &Add Group...
hu: Csoport &hozzáadása...

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: Picture
hu: Kép

en: &Preview
hu: &Előnézet

en: Custom:
hu: Egyéni:

en: &Select...
hu: T&allózás...

en: Use the new template as default
hu: Az új sablon legyen az alapértelmezett

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
hu: Biztosan felül akarja írni a már létező '%1' sablont?

en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

en: Enter group name:
hu: Adja meg a csoport nevét:

en: This name is already used.
hu: Ez a név már foglalt.

en: Do you really want to remove that group?
hu: Biztosan törölni akarja ezt a csoportot?

en: Remove Group
hu: A csoport törlése

en: Do you really want to remove that template?
hu: Biztosan el szeretné távolítani ezt a sablont?

en: Remove Template
hu: A sablon eltávolítása

en: Could not load picture.
hu: A kép betöltése nem sikerült.

en: No picture available.
hu: Egy kép sem áll rendelkezésre.

en: Use This Template
hu: A sablon használata

en: Version
hu: Verzió

en: Date & Time
hu: Dátum és idő

en: Saved By
hu: Elmentette

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: &Modify
hu: &Módosítás

en: &Open
hu: Megny&itás

en: A new version could not be added
hu: Nem adható hozzá új verzió

en: Date: %1
hu: Dátum: %1

en: Active Author Profile
hu: Aktív szerzőprofil

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Default Author Profile
hu: Alapértelmezett szerzőprofil

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: No store backend
hu: Nincs tárolási háttérendszer

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
hu: Feldolgozási hiba történt a fődokumentumban (%1. sor, %2. oszlop).
    A hibaüzenet: %3

[ctx: Page size]
en: Screen
hu: Képernyő

[ctx: Page size]
en: Custom
hu: Egyéni

en: Millimeters (mm)
hu: milliméter (mm)

en: Centimeters (cm)
hu: centiméter (cm)

en: Decimeters (dm)
hu: deciméter (dm)

en: Inches (in)
hu: hüvelyk (in)

en: Pica (pi)
hu: pica (pi)

en: Cicero (cc)
hu: cicero (cc)

en: Points (pt)
hu: pont (pt)

en: Pixels (px)
hu: képpontok (px)

en: Unsupported unit
hu: Nem támogatott egység

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
hu: Mesterdia módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
hu: Mesteroldal módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
hu: Oldalelrendezés beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
hu: Mesterháttér megjelenítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
hu: Dia hátterének megjelenítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
hu: Oldal hátterének megjelenítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
hu: Mesteralakzatok megjelenítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
hu: Mesteralakzatok elrejtése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
hu[0]: Dia törlése
hu[1]: Diák törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
hu[0]: Oldal törlése
hu[1]: Oldalak törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
hu: Dia beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
hu: Oldal beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
hu[0]: Dia mozgatása
hu[1]: Diák mozgatása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
hu[0]: Oldal mozgatása
hu[1]: Oldalak mozgatása

en: Configure
hu: Beállítás

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
hu: Dokumentum

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
hu: Szerző

en: Author
hu: Szerző

en: Select a master slide design:
hu: Dia-minta modell kiválasztása:

en: Master Slide
hu: Dia-minta

en: Select a master page design:
hu: Mesteroldal modell kiválasztása:

en: Master Page
hu: Mesteroldal

en: Slide %1
hu: %1. dia

en: Page  %1
hu: %1. oldal

en: Layer
hu: Réteg

en: Group
hu: Csoport

en: Shape
hu: Alakzat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
hu: Dia átnevezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
hu: Oldal átnevezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
hu: Réteg átnevezése

en: Slide
hu: Dia

en: Visible
hu: Látható

en: Locked
hu: Zárolt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
hu: Alakzatok áthelyezése

en: &Move Here
hu: &Mozgatás ide

en: &Copy Here
hu: Másolás i&de

en: C&ancel
hu: Mé&gsem

en: Add a new slide or layer
hu: Új dia vagy réteg hozzáadása

en: Add a new page or layer
hu: Új oldal vagy réteg hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Delete selected objects
hu: A kijelölt objektumok törlése

en: Raise selected objects
hu: A kijelölt objektumok előrehozása

en: Lower selected objects
hu: A kijelölt objektumok hátraküldése

en: Minimal View
hu: Minimális nézet

en: Detailed View
hu: Részletes nézet

en: Thumbnail View
hu: Miniatűr nézet

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Enter the name of the new layer:
hu: Adja meg az új réteg nevét:

en: New Layer
hu: Új réteg

en: New layer
hu: Új réteg

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
hu: Réteg létrehozása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
hu: Réteg törlése

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
hu: Nem törölhető minden réteg. Legalább egy réteg szükséges.

en: Error deleting layers
hu: Hiba a rétegek törlése során

en: Add a new slide
hu: Új dia hozzáadása

en: Add a new page
hu: Új oldal hozzáadása

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Page %1
hu: %1. oldal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
hu[0]: Dia beillesztése
hu[1]: Diák beillesztése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
hu[0]: Oldal beillesztése
hu[1]: Oldalak beillesztése

en: Tools
hu: Eszközök

en: D&elete
hu: &Törlés

en: Snap to Grid
hu: Rácshoz illesztés

en: Show Master Pages
hu: Mesteroldalak megjelenítése

en: Show Rulers
hu: Vonalzók megjelenítése

en: Show/hide the view's rulers
hu: Vonalzók megjelenítése/elrejtése

en: Insert Page
hu: Oldal beszúrása

en: Insert a new page after the current one
hu: Új oldal beszúrása a jelenlegi után

en: Copy Page
hu: Oldal másolása

en: Copy the current page
hu: A jelenlegi oldal másolása

en: Delete Page
hu: Oldal törlése

en: Delete the current page
hu: A jelenlegi oldal törlése

en: Master Page...
hu: Mesteroldal...

en: Page Layout...
hu: Oldalelrendezés...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
hu: Változó

en: Import Document...
hu: Dokumentum importálása...

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: Import Slideshow
hu: Diavetítés importálása

en: Could not import
    %1
hu: Az importálás sikertelen:
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
hu: Oldalelrendezés módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
hu: Kép beállítása …

en: Background
hu: Háttér

en: Page Background
hu: Oldalháttér

en: Page Design
hu: Oldalterv

en: Slide Design
hu: Diaterv

en: Use background of master page
hu: Oldalminta hátterének használata

en: Use background of master slide
hu: Diaminta hátterének használata

en: Display shapes of master page
hu: Oldalminta alakzatainak megjelenítése

en: Display shapes of master slide
hu: Diaminta alakzatainak megjelenítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
hu: Dia háttérkép módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
hu: Oldal háttérkép módosítása

en: Master Slide %1/%2
hu: %1/%2 diaminta

en: Slide %1/%2
hu: %1/%2 dia

en: Master Page %1/%2
hu: %1/%2 oldalminta

en: Page %1/%2
hu: %1/%2 oldal

en: Clear
hu: Törlés

en: Subtract
hu: Kivonat

en: Multiply
hu: Többszörözés

en: Alpha mask
hu: Alfa-maszk

en: Alpha
hu: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
hu: Meghatározatlan művelet az alfa-színtérben

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
hu: L*a*b (16-bites egész/csatorna, nem kezelt)

en: Lightness
hu: Fényesség

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
hu: RGB (16-bites egész/csatorna, nem kezelt)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
hu: RGB (8-bites egész/csatorna, nem kezelt)

en: Blue
hu: Kék

en: Green
hu: Zöld

en: Red
hu: Vörös

en: Undefined operation in the %1 space
hu: Meghatározatlan művelet a(z) %1 térben

en: Undefined operation in the %1 color space
hu: Meghatározatlan művelet a(z) %1 színtérben

en: Simple Color Conversion Engine
hu: Egyszerű színkonverziós motor

en: Alpha darken
hu: Alfa sötétítés

en: Behind
hu: Mögött

en: Dissolve
hu: Szétoszlás

en: Erase
hu: Törlés

en: Normal
hu: normál

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Grain Merge
hu: Szemcseösszefésülés

en: Grain Extract
hu: Szemcsekigyűjtés

en: Hard Mix
hu: Erős keverés

en: Geometric Mean
hu: Geometriai közép

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: Screen
hu: képernyő

en: Color Dodge
hu: Világos szín

en: Linear Dodge
hu: Lineáris világosító

en: Lighten
hu: Világosítás

en: Hard Light
hu: Erős fény

en: Soft Light (SVG)
hu: Enyhe fény (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
hu: Enyhe fény (Photoshop)

en: Gamma Light
hu: Gamma fény

en: Vivid Light
hu: Élénk megvilágítás

en: Pin Light
hu: Tompa fény

en: Linear Light
hu: Lineáris megvilágítás

en: Color Burn
hu: Sötét szín

en: Linear Burn
hu: Lineáris égés

en: Darken
hu: Sötétítés

en: Gamma Dark
hu: Gamma sötét

en: Addition
hu: Összeadás

en: Inversed-Subtract
hu: Inverz kivonat

en: Divide
hu: Felosztás

en: Arcus Tangent
hu: Arcus tanges

en: Difference
hu: Különbség

en: Exclusion
hu: Kizárás

en: Equivalence
hu: Egyenlőség

en: Additive-Subtractive
hu: Additív kivonó

en: Copy Red
hu: Vörös másolása

en: Copy Green
hu: Zöld másolása

en: Copy Blue
hu: Kék másolása

en: Color
hu: Szín

en: Hue
hu: Árnyalat

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Increase Saturation
hu: Telítettség növelése

en: Decrease Saturation
hu: Telítettség csökkentése

en: Luminosity
hu: Fényesség

en: Increase Luminosity
hu: Fényesség növelése

en: Decrease Luminosity
hu: Fényesség csökkentése

en: Darker Color
hu: Sötétebb szín

en: Lighter Color
hu: Világosabb szín

en: Color HSI
hu: Szín (HSI)

en: Hue HSI
hu: Árnyalat (HSI)

en: Saturation HSI
hu: Telítettség (HSI)

en: Increase Saturation HSI
hu: Telítettség növelése (HSI)

en: Decrease Saturation HSI
hu: Telítettség csökkentése (HSI)

en: Intensity
hu: Intenzitás

en: Increase Intensity
hu: Intenzitás növelése

en: Decrease Intensity
hu: Intenzitás csökkentése

en: Color HSL
hu: Szín (HSL)

en: Hue HSL
hu: Árnyalat (HSL)

en: Saturation HSL
hu: Telítettség (HSL)

en: Increase Saturation HSL
hu: Telítettség növelése (HSL)

en: Decrease Saturation HSL
hu: Telítettség csökkentése (HSL)

en: Increase Lightness
hu: Fényesség növelése

en: Decrease Lightness
hu: Fényesség csökkentése

en: Color HSV
hu: Szín (HSV)

en: Hue HSV
hu: Árnyalat (HSV)

en: Saturation HSV
hu: Telítettség (HSV)

en: Increase Saturation HSV
hu: Telítettség növelése (HSV)

en: Decrease Saturation HSV
hu: Telítettség csökkentése (HSV)

en: Value
hu: Érték

en: Increase Value
hu: Érték növelése

en: Decrease Value
hu: Érték csökkentése

en: Generic RGB Histogram
hu: Általános RGB hisztogram

en: L*a*b* Histogram
hu: L*a*b* Hisztogram

en: Generic L*a*b* Histogram
hu: Általános L*a*b* Hisztogram

en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalatos

en: Grayscale (without transparency)
hu: Szürkeárnyalatos (átlátszóság nélkül)

en: 8 Bits
hu: 8 bit

en: 16 Bits
hu: 16 bit

en: 16 Bits Float
hu: 16 bit lebegőpontos

en: 32 Bits Float
hu: 32 bit lebegőpontos

en: 64 Bits Float
hu: 64 bit lebegőpontos

en: Arithmetic
hu: Számtan

en: Negative
hu: Negatív

en: Mix
hu: Keverés

en: Inverse Subtract
hu: Inverz kivonat

en: Burn
hu: Égés

en: Additive Subtractive
hu: Additív kivonó

en: Alpha Darken
hu: Alfa sötétítés

en: Bumpmap
hu: Textúraminta

en: SVG Gradient
hu: SVG színátmenet

en: Select the object you want to reference
hu: Válassza ki a hivatkozni kívánt objektumot

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Set For All Existing
hu: Beállítás minden létezőre

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
hu[0]: <qt>A szerkesztett adatok elvesznek.<p>%1 érvénytelen kivonat van vissza.</qt>
hu[1]: <qt>A szerkesztett adatok elvesznek.<p>%1 érvénytelen kivonat van vissza.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
hu: Az érvénytelen kivonatok kerüljenek eldobásra?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
hu: Hármasok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
hu: új

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
hu: másolás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
hu: törlés

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
hu: Névterek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
hu: Előtag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
hu: Névtér

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
hu: Szemantikus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
hu: Végrehajtás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
hu: Stíluslapok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
hu: Állítsa be a szemantikus objektumok alapértelmezett stíluslapját ebben a dokumentumban. Az új RDF-objektumok automatikusan ezt a stíluslapot fogják használni. A gombok lehetővé teszik a stíluslap alapértelmezettként történő alkalmazását a már meglévő szemantikus objektumokra is.

en: Apply Stylesheet
hu: Stíluslap alkalmazása

en: System
hu: Rendszer

en: User
hu: Felhasználó

en: Reapply Current
hu: Jelenlegi újra

en: Disassociate
hu: Kettéválasztás

en: Edit %1
hu: %1 szerkesztése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
hu: Stíluslap definíció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
hu: Elérhető változók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
hu: Leírás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
hu: Stíluslap neve

en: Empty
hu: üres

en: Literal
hu: Literál

en: Blank
hu: üres

en: Valid
hu: Érvényes

en: Subject
hu: Tárgy

en: Predicate
hu: Állítmány

en: Object
hu: Objektum

en: Obj Type
hu: Obejktumtípus

en: DataType
hu: Adattípus

en: Stored In
hu: Itt tárolva:

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
hu: A dokumentum ismeretlen ellenőrzőösszeget tartalmaz. A megadott jelszó nem ellenőrizhető.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
hu: A dokumentum ismeretlen titkosítási eljárást használ. Egyes részei olvashatatlanok lehetnek.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
hu: A dokumentum befejezetlen titkosítási adatot tartalmaz. Egyes részei olvashatatlanok lehetnek.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
hu: A QCA jelenleg nem támogatja az SHA1 és PBKDF2-SHA1 kódolást. A dokumentum nem nyitható meg.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
hu: A jegyzékfájl sérültnek tűnik. Nem módosítható, és a dokumentum olvashatatlan marad. A módosítások elvesztésének megelőzésére próbálja meg újra elmenteni a dokumentumot.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
hu: A jegyzékfájl nem írható, és a dokumentum olvashatatlan marad. A módosítások elvesztésének megelőzésére próbálja meg újra elmenteni a dokumentumot.

en: Please enter the password to open this file.
hu: Adja meg a jelszót a fájl megnyitásához!

en: Please enter the password to encrypt the document with.
hu: Adja meg a jelszót a dokumentum titkosításához!

en: Do you want to save the password?
hu: El szeretné menteni a jelszót?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
hu: A könyvtármód nem támogatott távoli helyeknél.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
hu: A lista módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
hu: Stílusok módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
hu: Törlés

en: Key Press
hu: Billentyűleütés

en: Delete
hu: Törlés

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
hu: Szöveg

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
hu: Oszlop törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
hu: Sor törlése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
hu: Lábjegyzet beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
hu: Végjegyzet beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
hu: Oszlop beszúrása jobbra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
hu: Oszlop beszúrása balra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
hu: Sor beszúrása alá

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
hu: Sor beszúrása fölé

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
hu: Listaszámozás módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
hu: Új szakasz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
hu: Közvetlen bekezdésformázás

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
hu: Szakasz átnevezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
hu: Oszlopszélesség igazítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
hu: Sormagasság igazítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
hu: Beillesztés szövegként

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
hu: Beillesztés

en: Index Reference
hu: Index referencia

en: Text Reference
hu: Szöveg referencia

en: Please create an index to reference first.
hu: Tárgymutató létrehozása szükséges a hivatkozáshoz.

en: Select the index you want to reference
hu: Válassza ki a hivatkozni kívánt tárgymutatót!

en: Found 1 match | Found %1 matches
hu[0]: 1 találat
hu[1]: %1 találat

en: Found no match
hu: Nincs találat

en: Found no match
    
    No text was replaced
hu: Nincs találat
    
    Nem történt csere

en: 1 replacement made | %1 replacements made
hu[0]: 1 csere történt
hu[1]: %1 csere történt

en: Replace %1 with %2?
hu: %1 cseréje erre: %2

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
hu: Új szakasz: %1

[ctx: Underline Style]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Underline Style]
en: Single
hu: Egyszeres

[ctx: Underline Style]
en: Double
hu: Kétszeres

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
hu: Új bekezdés

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
hu: Megjegyzés hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
hu: Index beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
hu: Változó beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
hu: Sortörés beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
hu: Táblázat beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
hu: Cellák egyesítése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
hu: Cellák felosztása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
hu: Táblázatszélesség igazítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
hu: Szegélyformázás módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
hu: Tartalomjegyzék beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
hu: Tartalomjegyzék módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
hu: Irodalomjegyzék beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
hu: Idézet hozzáadása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
hu: Beírás

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
hu: Aláhúzott

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
hu: Áthúzott

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
hu: Igazítás módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
hu: Függőleges igazítás beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
hu: Behúzás csökkentése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
hu: Behúzás növelése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
hu: Betűméret csökkentése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
hu: Betűméret növelése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
hu: Betűtípus beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
hu: Betűméret beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
hu: Háttérszín beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
hu: Szövegszín beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
hu: Karakterstílus beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
hu: Bekezdésstílus beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
hu: Formázás

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format
hu: Formátum

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Recent:
hu: Legutóbbi:

en: Add / Remove Colors...
hu: Színek hozzáadása / eltávolítása...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
hu: Új szerzőprofil hozzáadása (a jelenlegi másolataként kiindulva)

en: Delete the author profile
hu: A szerzőprofil törlése

en: Name (not duplicate or blank name):
hu: Név (nem kettőzött vagy üres név):

en: Name of Profile
hu: A profil neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
hu: Kezdőbetűk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
hu: Beosztás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
hu: Munkakör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
hu: Munkahely:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
hu: E-mail cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
hu: Telefon (otthoni):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
hu: Telefon (munkahelyi):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
hu: Utca, házszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
hu: Irányítószám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
hu: Város:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
hu: Ország:

en: Import Data
hu: Adatok importálása

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
hu: Ajánlott ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
hu: Helyi ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
hu: Egyéb ( %1 )

en: Generic
hu: Általános

en: Text
hu: Szöveg

en: Date
hu: Dátum

en: Currency
hu: Pénznem

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
hu: (nincs)

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
hu: Ellenőrizze a megadott tartományt! A kezdeti értéknek kisebbnek kell lennie a befejező értéknél.

en: Cannot find encoding: %1
hu: A kódolás nem található: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
hu: Adat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
hu: &Kódolás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
hu: Az első sor tartalmazza a fejléceket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
hu: Az első oszlop tartalmazza a fejléceket

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
hu: Formátum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
hu: Elválasztó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
hu: Vessző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
hu: Pontosvessző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
hu: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
hu: &Idézet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
hu: Tizedesjel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
hu: Ezres elválasztó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
hu: Dupla elválasztók mellőzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
hu: &Formátum:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
hu: Tartományok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
hu: Oszlopok importálása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
hu: Sorok importálása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
hu: ->

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
hu: Dokkoló bezárása

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
hu: Dokkoló összecsukása

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
hu: Dokkoló zárolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
hu: &Titkosítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
hu: Tárgy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
hu: Utolsó kinyomtatás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
hu: Teljes szerkesztési idő:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
hu: Titkosítás:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
hu: Verziószám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
hu: Utolsó módosítás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
hu: Megjegyzések:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
hu: Létrehozási dátum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
hu: Útvonal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
hu: &Alapállapot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
hu: Nyelv:

en: General
hu: Általános

en: Last saved by
hu: Utoljára mentette

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
hu: ';' használható (például: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
hu: A dokumentum visszafejtésre kerül

en: Do not decrypt
hu: Ne legyen visszafejtve

en: This document is encrypted
hu: Ez a dokumentum titkosított

en: D&ecrypt
hu: &Visszafejtés

en: This document will be encrypted.
hu: A dokumentum titkosításra kerül.

en: Do not encrypt
hu: Ne legyen titkosítva

en: This document is not encrypted
hu: Ez a dokumentum nem titkosított

en: This document does not support encryption
hu: Ez a dokumentum nem támogatja a titkosítást

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
hu: <qt>A dokumentum visszafejtése során a jelszavas védelem eltávolításra kerül.<p>Biztosan vissza szeretné fejteni a fájlt?</qt>

en: Confirm Decrypt
hu: Visszafejtés megerősítése

en: Decrypt
hu: Visszafejtés

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
hu: <qt>A dokumentum nem menthető automatikusan.<p>A visszafejtés befejezéséhez mentse a dokumentumot.</qt>

en: Save Document
hu: Dokumentum mentése

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
hu: <qt>A dokumentum a megnyitása óta módosult. A visszafejtés befejezéséhez szükséges a dokumentum mentése.<p>El szeretné most menteni?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
hu: <qt>A dokumentum jelenleg %1 formátumban van elmentve. A titkosításhoz <b>OASIS OpenDocument</b> formátumra van szükség.<p>Át szeretné alakítani OASIS OpenDocument formátumúra?</qt>

en: Change Filetype
hu: Fájltípus módosítása

en: Change
hu: Módosítás

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
hu: <qt>A dokumentum nem menthető automatikusan.<p>A titkosítás befejezéséhez mentse a dokumentumot.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
hu: <qt>A dokumentum a megnyitása óta módosult. A titkosítás befejezéséhez szükséges a dokumentum mentése.<p>El szeretné most menteni?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
hu: Paletta megnyitása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
hu: Paletta mentése

en: Add Color To Palette
hu: Szín hozzáadása a palettához

en: Color name:
hu: Szín neve:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
hu: Gimp színpaletta (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
hu: A(z) %1 palettafájl nem írható. Elképzelhető, hogy írásvédett.

en: Palette
hu: Paletta

en: Add/Remove Colors
hu: Színek hozzáadása/eltávolítása

[ctx: No stroke or fill]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
hu: Egyszínű

en: Gradient
hu: Színátmenet

en: Pattern
hu: Minta

en: Change the filling color
hu: A kitöltési szín módosítása

en: Icon and Text
hu: Ikon és szöveg

en: Icon only
hu: Csak ikon

en: Tabs side
hu: Lapok oldal

en: Top side
hu: Felső oldal

en: Bottom side
hu: Alsó oldal

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Page Layout
hu: Oldalelrendezés

en: Apply to document
hu: Alkalmazás a dokumentumra

en: Left Edge:
hu: Bal szélre

en: Right Edge:
hu: Jobb szélre

en: Binding Edge:
hu: Kötési él

en: Page Edge:
hu: Lapszél:

en: Facing Pages:
hu: Szemközti oldalak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
hu: Szemközti oldalak

en: Page Layout:
hu: Oldalelrendezés

en: Page spread
hu: Oldalpár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
hu: Mértékegység:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
hu: Stílus követése:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
hu: Méret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
hu: Szélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
hu: Magasság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
hu: Tájolás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
hu: Álló

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
hu: Fekvó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
hu: Szemközti oldalak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
hu: Egyoldalas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
hu: Szövegirány:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
hu: Automatikus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
hu: Balról jobbra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
hu: Jobbról balra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
hu: Szegélyek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
hu: Fent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
hu: Kötési él:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
hu: Lapszél:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
hu: Lent:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
hu: Erőforrás importálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
hu: Erőforrás törlése

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
hu: Erőforrás letöltése

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
hu: Erőforrás megosztása

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
hu: Válassza ki a hozzáadandó fájlt

en: New tag
hu: Új címke

en: Assign to tag
hu: Hozzárendelés címkéhez

en: Remove from this tag
hu: Eltávolítása ebből a címkéből

en: Remove from other tag
hu: Eltávolítása másik címkéből

en: Tags
hu: Címkék

en: Unable to undelete tag
hu: Nem sikerült a címke törlésének visszavonása

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
hu: <qt>Az a címke, amelyet megpróbál visszavonni, már létezik a címkelistában.<br>Kérjük adjon meg neki egy új, egyedi nevet.</qt>

en: Tag was not undeleted.
hu: A címke törlése nem lett visszavonva.

en: First line indent
hu: Az első sor behúzása

en: Left indent
hu: Bal oldali behúzás

en: Right indent
hu: Jobb oldali behúzás

en: Change the color of the shadow
hu: Az árnyék színének módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
hu: Elmosás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
hu: Távolság:

en: Butt cap
hu: Illesztőkeret

en: Round cap
hu: Kerek keret

en: Square cap
hu: Négyzetes keret

en: Miter join
hu: Sarok összekapcsolás

en: Round join
hu: Kerek összekapcsolás

en: Bevel join
hu: Ferde összekapcsolás

en: Thickness:
hu: Vastagság:

en: Set line width of actual selection
hu: Az aktuális kijelölés vonalvastagságának beállítása

en: Change the color of the line/border
hu: A vonal/szegély színének módosítása

en: Tag
hu: Címke

en: Enter resource filters here
hu: Adja meg itt az erőforrás szűrőket

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
hu: <qt>A címkedoboz beállításainak megjelenítése.</qt>

en: Rename tag
hu: Címke átnevezése

en: Delete this tag
hu: Címke törlése

en: Clear undelete list
hu: Törlés visszavonása lista törlése

en: Undelete
hu: Törlés visszavonása

en: Icon Size
hu: Ikonméret

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Toolbox
hu: Eszközkészlet

en: Tool Options
hu: Eszközbeállítások

en: deselect item
hu: elem kijelölésének megszüntetése

en: select item
hu: elem kijelölése

en: Fit Page Width
hu: Igazítás az oldal szélességéhez

en: Fit Page
hu: Igazítás az oldalhoz

en: Actual Pixels
hu: Tényleges képpontok

en: Fit Text Width
hu: Szövegszélesség igazítása

en: Use same aspect as pixels
hu: Megegyező arány használata képpontként

en: Zoom to Selection
hu: Nagyítás a kijelölésre

en: Zoom to All
hu: Nagyítás mindre

en: All supported formats
hu: Minden támogatott formátum
