KOffice 1.6 - en to hu translation catalogue (148 entries)

en: Page %1
hu: %1. oldal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
hu: Oldal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
hu: Méret képpontban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
hu: Kép szélessége:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
hu: Kép magassága:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
hu: Mértékegységek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
hu: Felbontás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
hu: Egység:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
hu: Háttérszín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
hu: Szín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Namespace "%1" not found
hu: „%1” névtér nem található

en: Could not open the requested file %1
hu: %1 fájl nem nyitható meg

en: Could not read ZIP directory of the requested file %1
hu: %1 fájl ZIP-könyvtára nem olvasható

en: Enter password
hu: Adja meg a jelszót

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
hu: A dokumentum titkosított, adja meg a jelszót a visszafejtéshez:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
hu: Hibás jelszó, adja meg a jelszót a dokumentum visszafejtéséhez:

en: Could not find path for type %1
hu: %1 típus útvonala nem található

en: %1 (line %2, column %3)
hu: %1 (%2. sor, %3. oszlop)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
hu: %1 (%2, %3. sor, %4. oszlop)

en: Element "%1" not found
hu: „%1” elem nem található

en: Attribute "%1" not found
hu: „%1” attribútum nem található

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
hu: „%2” attribútum váratlan értéke: „%1”

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
hu: „%1” elem váratlan második előfordulása

en: Expected closing of element "%1"
hu: „%1” elem várható leállítása

en: None of expected elements found: %1
hu: Nem található várható elem: %1

en: Could not find target for id "%1" in file "%2"
hu: „%1” célja nem található a(z) „%2” fájlban

en: Could not find relationships file "%1"
hu: A(z) „%1” kapcsolatfájl nem található

en: Could not find target for relationship "%1" in file "%2"
hu: „%1” kapcsolat célja nem található a(z) „%2” fájlban

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
hu: feldolgozási hiba történt a fődokumentumban: %1. sor, %2. oszlop.
    Hibaüzenet: %3

en: Entry '%1' not found.
hu: „%1” bejegyzés nem található.

en: Entry '%1' is not a file.
hu: „%1” bejegyzés nem egy fájl.

en: Could not open entry "%1" for writing.
hu: „%1” bejegyzés nem nyitható meg íráshoz.

en: Could not write block
hu: A blokk nem írható

en: <SHEETNAME>
hu: <MUNKALAPNÉV>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
hu: Javasolt (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
hu: Helyi (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
hu: Egyéb (%1)

en: Cannot find encoding: %1
hu: Nem található ez a kódolás: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
hu: A CSV-szűrő nem tudja megnyitni a bemeneti fájlt - kérjük jelentse be a hibát.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
hu: Kódolás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
hu: Kód&olás:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
hu: Sor vége

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
hu: &UNIX (a javasolt mód; csak sorvége jel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
hu: &Windows (kocsivissza és sorvége)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
hu: Ma&cOS (csak kocsivissza)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
hu: Munkalapok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
hu: Válassza ki az exportálandó munkalapokat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
hu: Elválasztó vonal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
hu: ********<MUNKALAPNÉV>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
hu: <MUNKALAPNÉV> helyére mindig az aktuális munkalap neve kerül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
hu: Elválasztó vonal kinyomtatása minden munkalap előtt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
hu: Cellák

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
hu: Elválasztó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
hu: Vessző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
hu: Pontosvessző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
hu: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
hu: Idézőjelek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
hu: A kijelölt rész exportálása

en: File format is not supported.
hu: Ez a fájlformátum nem támogatott.

en: Could not read from file.
hu: Nem sikerült olvasni a fájlból.

en: Export Sheet to HTML
hu: A munkalap exportálása HTML-be

en: Recommended: UTF-8
hu: Javasolt: UTF-8

en: Locale (%1)
hu: Helyi kódolás (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
hu: Kód&olás:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
hu: Itt lehet beállítani a HTML-fájl kódolását. Alapértelmezés szerint a javasolt UTF-8 kódolás van kiválasztva.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
hu: Munkalapválasztás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
hu: Kattintson ide, ha a listában szereplő összes munkalapot ki szeretné jelölni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
hu: Mind&en kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
hu: A kijelölés meg&szüntetése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
hu: Ha bejelöli ezt, a HTML-es exportszűrő minden munkalapot külön HTML-fájlba fog menteni. Ha nem jelöli be, egy fájlba kerül minden munkalap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
hu: Min&den munkalap külön fájlba kerüljön

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
hu: Stílus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha az alapértelmezett betűtípusokat és színeket szeretné használni a HTML-oldalon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
hu: Az ala&pértelmezett stílus használata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a HTML-oldalhoz saját stíluslapot szeretne használni. A fájl kiválasztható vagy írja be a fájlnevet az alábbi mezőbe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
hu: Külső stíl&uslap használata:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
hu: Ebben a mezőben egy stíluslap URL-jét lehet megadni. A fájl lehet helyi fájl, de lehet az interneten is.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
hu: Elrendezés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
hu: Ezzel lehet a cellák körül levő szegélyt ki-be kapcsolni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
hu: Szegély &használata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
hu: Itt lehet megadni, hány képpontnyi legyen a cellák közötti távolság. A hatás jobban észrevehető, ha bejelöli a <b>Szegélyek használata</b> opciót.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
hu: A cellák kö&zötti képpontok száma:

en: Top
hu: Fel

en: Latex Export Filter Configuration
hu: A LaTeX-exportszűrő beállításai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
hu: Dokumentum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
hu: Dokumentumstílus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
hu: Latex stílus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
hu: Words stílus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
hu: Dokumentumtípus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
hu: A dokumentum önállóan lefordítható lesz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
hu: Független dokumentum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
hu: Nem kell sem LaTeX-fejlécet, sem dokumentumkörnyezetet generálni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
hu: A dokumentum olyan LaTeX-dokumentum lesz, melyet be kell emelni egy fő LaTeX-dokumentumba. Így például a fejezetek mentén kisebb fájlokba bontható a dokumentum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
hu: Beemelendő dokumentum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
hu: Dokumentumosztály:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
hu: Minőség:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
hu: Végleges

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
hu: Piszkozat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
hu: Alapértelmezett betűméret:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
hu: Képek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert the pictures:
hu: A képek átalakítása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
hu: A képek könyvtára:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
hu: Nyelv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
hu: Tartalom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Export information about author:
hu: A szerző adatainak exportálása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Add a table of content:
hu: Tartalomjegyzék hozzáadása:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
hu: Megjegyzések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
hu: Nem kell exportálni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
hu: A feljegyzések exportálása széljegyzetként

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
hu: A feljegyzések exportálása megjegyzésként

en: Page
hu: Oldal -

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
hu: A fájl valószínűleg hibás, egy táblázat ki lesz hagyva.

en: Skipping a table.
hu: Táblázat kihagyása.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
hu: Ezt a dokumentumot az OpenOffice.org %1 verziójával készítették. A szűrő az 1.0-ás verzióhoz készült, ezért a fájl feldolgozása közben problémák léphetnek fel, például lefagyás vagy hibás megjelenítés. Biztosan át szeretné konvertálni a dokumentumot?

en: Unsupported document version
hu: Nem támogatott dokumentumverzió

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
hu: A QPRO-szűrő nem tudta megnyitni a fájlt - kérjük jelentse be a hibát.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
hu: Nem lehet jelszóval védett fájlokat megnyitni.
    A jelszókezelés módja nincs dokumentálva.

en: Unable to find part for type %1
hu: %1 típus részlete nem található

en: Declared number of shared strings too small (%1)
hu: A megosztott sztringek száma túl kicsi (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
hu: A betűstílusok száma túl kicsi (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
hu: A cellaformátumok száma túl kicsit (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
hu: A kitöltési stílusok száma túl kicsi (%1)

en: The data could not be loaded completely because the maximum size of sheet was exceeded.
hu: A maximális lapméret elérve, ezért az adatok teljes betöltése nem lehetséges.

en: Expected integer or floating point number
hu: Váratlan egész vagy lebegőpontos szám

en: Slide layout "%1" not found
hu: „%1” diaelrendezés nem található

en: Slide %1
hu: %1. dia

en: Words's Plain Text Import Filter
hu: A Words egyszerű szöveges importszűrője

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
hu: Egyszerű szöveges importálási párbeszédablak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
hu: Bekezdés vége

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
hu: Aho&gy van: a sor végén

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
hu: M&ondat: Ha a sor vége a mondat vége

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
hu: Ü&res sor: ha a sor üres

en: End notes
hu: Végjegyzetek

en: Even Pages Header
hu: A páros oldalak fejléce

en: Odd Pages Header
hu: A páratlan oldalak fejléce

en: Even Pages Footer
hu: A páros oldalak lábléce

en: Odd Pages Footer
hu: A páratlan oldalak lábléce

en: First Page Header
hu: Az első oldal fejléce

en: First Page Footer
hu: Az első oldal lábléce

en: Table %1
hu: Táblázat - %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
hu: A fájlt nem sikerült betölteni, mert valószínűleg nem RTF-dokumentum.

en: Words's RTF Import Filter
hu: A Words RTF-importszűrője

en: The file cannot be loaded.
hu: A fájl nem tölthető be.
