KOffice 1.4 - en to hu translation catalogue (260 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: &Szerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
hu: Meg&jelenítési mód

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
hu: Szemantika

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
hu: S&tílusok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
hu: Helyesírás-ellenőrzés

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
hu: A helyesírás-ellenőrzés eredménye

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
hu: A változó módosítása erre

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
hu: Oldalstílus beállítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
hu: Oldalstílus beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
hu: Oldalbeállítások

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
hu: Alakzat létrehozása

en: Baseline
hu: Alapvonal

en: Character
hu: Karakter

en: Row
hu: Sor

en: Page (entire) area
hu: Oldal (teljes) területe

en: Page text area
hu: Oldal szövegterülete

en: Paragraph area
hu: Bekezdés területe

en: Paragraph text area
hu: Bekezdés szövegterülete

en: Left page border
hu: Bal oldalszegély

en: Right page border
hu: Jobb oldalszegély

en: Right paragraph border
hu: Jobb bekezdésszegély

en: Left paragraph border
hu: Bal bekezdésszegély

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
hu: Alakzat és szöveg kapcsolata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
hu: Beágyazva a szövegbe (karakterként viselkedik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
hu: Lebegő, karakterpozícióhoz horgonyozva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
hu: Lebegő, bekezdéshez horgonyozva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
hu: Szabadon lebegő (nincs szöveghez horgonyozva)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
hu: Függőleges elhelyezkedés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
hu: Felülre igazítás ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
hu: Középre igazítás ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
hu: Alulra igazítás ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
hu: Eltolás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
hu: ettől:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
hu: Vízszintes elhelyezkedés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
hu: Balra igazítás ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
hu: Jobbra igazítás ezzel:

en: Configure
hu: Beállítás

en: Misc
hu: Egyéb

en: Grid
hu: Rács

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
hu: Dokumentum

en: Document Settings
hu: Dokumentumbeállítások

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
hu: Szerző

en: Author
hu: Szerző

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
hu: Új könyvjelző létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
hu: A könyvjelzők segítségével gyorsan át lehet váltani a dokumentum más részére.
    Adja meg a könyvjelző nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
hu: Oszlopok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
hu: Oszloptávolság:

en: frameset
hu: keretcsoport

en: No framesets in document
hu: A dokumentumban nincs keretcsoport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
hu: A keretcsoport neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
hu: Új keretcsoport létrehozása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
hu: Válassza ki a csatolandó keretcsoportot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
hu: A keretcsoport neve

en: Smart Positioning
hu: Intelligens elrendezés

en: Text Run Around
hu: A szöveg körbefolyatása

en: Connect Text Frames
hu: Szövegkeretek összekapcsolása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
hu: Alakzattulajdonságok módosítása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
hu: Horgony ehhez…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
hu: Ol&dal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
hu: &Bekezdés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
hu: Karak&terhez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
hu: Ka&rakter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
hu: Vízszintes igazítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
hu: &Balról

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
hu: &Középre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
hu: &Jobbról

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
hu: Függőleges igazítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
hu: &Legfelül

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
hu: &Középre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
hu: &Alul

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpWrap)
en: Text Wrap-around
hu: Szöveg körbefuttatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
hu: Átfuttatás ezen az alakzaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
hu: Az alakzat alá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
hu: Futtatás az alakzat bal oldalán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
hu: Futtatás az alakzat jobb oldalán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
hu: Futtatás az alakzat leghosszabb oldalán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
hu: Futtatás az alakzat mindkét oldalán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
hu: Futtatás az alakzat oldalán, amelyik szélesebb, mint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
hu: Az alakzat és a szöveg távolsága:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
hu: Oszlopok

en: Style
hu: Stílus

en: Clone
hu: Klónozás

en: Delete
hu: Törlés

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
hu: Oldalstílus megváltoztatása

en: Add a new page style with the name:
hu: Új oldalstílus hozzáadása ezzel a névvel:

en: Clone Page Style
hu: Oldalstílus klónozása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Text elsewhere will:
hu: A szöveg máshol lesz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: The shape affects the text by its:
hu: Az alakzat a szövegre ezzel legyen hatással:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, box)
en: Bounding box
hu: Határoló doboz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, outside)
en: Contour
hu: Körvonal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Shape and text is separated:
hu: Alakzat és szöveg elválasztása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left by:
hu: Balra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Above by:
hu: Fölé:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Below by:
hu: Alá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Right by:
hu: Jobbra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
hu: Átneve&zés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
hu: &Törlés

en: Rename Bookmark
hu: Átnevezés

en: Please provide a new name for the bookmark
hu: Adjon meg új nevet a könyvjelzőhöz

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
hu: Már létezik „%1” nevű könyvjelző.

en: Select Bookmark
hu: Könyvjelző kiválasztása

en: Geometry
hu: Méretek

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
hu: Oldalméret és margók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
hu: Létrehozás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Page #
hu: Oldal #

en: Section
hu: Szakasz

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Words:
hu: Szavak:

en: Sentences:
hu: Mondatok:

en: Syllables:
hu: Szótagok:

en: Characters (spaces):
hu: Karakterek (szóközökkel):

en: Characters (no spaces):
hu: Karakterek (szóközök nélkül):

en: Lines:
hu: Sorok:

en: Readability:
hu: Olvashatóság:

en: Flesch reading ease
hu: Flesch-féle olvashatósági szám

en: East asian characters:
hu: Kelet-ázsiai karakterek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
hu: Szavak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
hu: Mondatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
hu: Szótagok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
hu: Sorok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
hu: Karakterek (szóközökkel együtt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
hu: Karakterek (szóközök nélkül)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
hu: Kelet-ázsiai karakterek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
hu: Flesch-féle olvashatósági szám

[ctx: Style name]
en: Head 1
hu: Fejléc 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
hu: Fejléc 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
hu: Fejléc 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
hu: Számozott lista

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
hu: Betűvel kezdődő lista

[ctx: Style name]
en: Bullet List
hu: Jellel kezdődő lista

[ctx: Style name]
en: Contents Title
hu: Tartalomjegyzék címe

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
hu: Tartalomjegyzék-fejléc 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
hu: Tartalomjegyzék-fejléc 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
hu: Tartalomjegyzék-fejléc 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
hu: Dokumentumcím

[ctx: Style name]
en: Header
hu: Fejléc

[ctx: Style name]
en: Footer
hu: Lábléc

[ctx: Style name]
en: Plain
hu: Egyszerű

[ctx: Style name]
en: Borders 1
hu: Szegély 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
hu: Szegély 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
hu: Szegély 3

[ctx: Style name]
en: Row
hu: Sor

[ctx: Style name]
en: Column
hu: Oszlop

[ctx: Style name]
en: Light Gray
hu: Világosszürke

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
hu: Sötétszürke

[ctx: Style name]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: Style name]
en: Light Blue
hu: Világoskék

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
hu: Sötétkék

[ctx: Style name]
en: Red
hu: Piros

[ctx: Style name]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: Style name]
en: Colorful
hu: Színes

[ctx: Style name]
en: Bluish
hu: Kék árnyalatú

[ctx: Style name]
en: Simple 1
hu: Egyszerű 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
hu: Egyszerű 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
hu: Egyszerű 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
hu: Fejléc 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
hu: Fejléc 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
hu: Fejléc 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
hu: Fejléc 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
hu: Oszlopos 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
hu: Oszlopos 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
hu: Rács 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
hu: Rács 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
hu: Rács 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
hu: Szürke fejléc

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
hu: Kék fejléc

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
hu: Kék (tradicionális)

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
hu: Szürke (tradicionális)

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
hu: Kék (felül és alul)

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
hu: Szürke (felül és alul)

en: Word processor
hu: Szövegszerkesztő

en: Co maintainer
hu: Segédkarbantartó

en: Everything
hu: Minden

en: Formatting stuff
hu: Formázások

en: Filter
hu: Szűrő

en: Layout and Painting
hu: Elrendezés és festés

en: Statistics docker
hu: Statisztika dokkoló

en: Foot and endnotes
hu: Láb- és végjegyzetek

en: Bibliography
hu: Irodalomjegyzék

en: Style Manager
hu: Stíluskezelő

en: ODF Support
hu: ODF-Support

en: Page break icon
hu: Oldaltörés ikon

en: Copy
hu: Másolás

en: Document Title
hu: Dokumentumcím

en: Head 1
hu: Fejléc 1

en: Head 2
hu: Fejléc 2

en: Head 3
hu: Fejléc 3

en: Bullet List
hu: Felsorolásjeles lista

en: Tools
hu: Eszközök

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
hu: Érvénytelen OASIS OpenDocument-fájl. Nem található office:body címke.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
hu: Érvénytelen OASIS OpenDocument-fájl. Egy címke sincs az office:body címkén belül.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
hu: Ez nem szöveges dokumentum, hanem: %1. Más alkalmazással kell megnyitni.

en: Can not find needed text component, Words will quit now
hu: A szükséges szöveges komponens nem található. A Words kilép

en: Installation Error
hu: Telepítési hiba

en: Modified
hu: Módosítva

en: Saved
hu: Elmentve

en: Page %1 of %2
hu: %2 / %1. oldal

en: Page %1-%2 of %3
hu: %3 / %1-%2. oldal

en: Line %1
hu: %1. sor

en: Page Number
hu: Oldalszám

en: Line Number
hu: Sorszám

en: Page Style
hu: Oldalstílus

en: Page Size
hu: Oldalméret

en: Saved/Modified
hu: Mentett/módosított

en: Mouse Cursor X:Y
hu: Egérmutató: X:Y

en: Zoom Controller
hu: Nagyításvezérlő

en: Shape Properties...
hu: Alakzattulajdonságok…

en: Change how the shape behave
hu: Az alakzat viselkedésének módosítása

en: Create Template From Document...
hu: Sablon létrehozása dokumentumból…

en: Save this document and use it later as a template
hu: A dokumentum elmentése később felhasználható sablonként

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
hu: A dokumentum sablonként való elmentése nem sikerült.<br><br>A létrejött sablont új dokumentumok kiindulási mintájának lehet használni.

en: Show Formatting Characters
hu: Formázókarakterek megjelenítése

en: Toggle the display of non-printing characters
hu: A nem nyomtatható karakterek megjelenítésének ki- és bekapcsolása

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
hu: A nem nyomtatható karakterek megjelenítésének ki- és bekapcsolása.<br/><br/>Ha ez be van jelölve, a Words megjeleníti a tabulátorokat, szóközöket, sorvége jeleket és a többi nem nyomtatható karaktert.

en: Show Field Shadings
hu: Mezőárnyékolók megjelenítése

en: Toggle the shaded background of fields
hu: A mezők árnyékolt hátterének átváltása

en: Toggle the visualization of fields (variables etc.) by drawing their background in a contrasting color.
hu: A mezők (változók, stb.) megjelenésének váltása a hátterük kontrasztos színnel való rajzolásával.

en: Show Text Shape Borders
hu: Szövegalakzat szegélyeinek megjelenítése

en: Turns the border display on and off
hu: A szegélyek megjelenítésének ki- és bekapcsolása

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
hu: Ki-be kapcsolja a szegélyek megjelenítését.<br/><br/>A szegélyek soha nem jelennek lesznek kinyomtatva, tehát ez a beállítás csak a papír alakjának megjelenítését szolgálja.

en: Show Table Borders
hu: Táblázatszegélyek megjelenítése

en: Toggle the display of table borders
hu: Táblázatszegélyek megjelenítésének bekapcsolása

en: Toggle the display of table borders.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you any invisible table borders with a thin gray line.
hu: Táblázatszegélyek megjelenítésének bekapcsolása<br/><br/>Ha engedélyezve van, a Words egy vékony szürke vonalként jeleníti meg a láthatatlan táblázatszegélyeket.

en: Show Rulers
hu: Vonalzók megjelenítése

en: Shows or hides rulers
hu: A vonalzók ki- és bekapcsolása

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
hu: A dokumentumtól balra és felül látszanak a fehér mérővonalzók. Ezekkel lehet például az oldalak és a keretek pozícióját, szélességét, a tabulátorok pozícióját megmérni.<p>Ha nem szeretné használni a vonalzókat, szüntesse meg a kijelölést.</p>

en: Snap to Grid
hu: Rácshoz illesztés

en: Show Status Bar
hu: Az állapotsor megjelenítése

en: Shows or hides the status bar
hu: Az állapotsor megjelenítése és elrejtése

en: Semantic Stylesheets...
hu: Szemantikus stíluslapok…

en: Modify and add semantic stylesheets
hu: Szemantikus stíluslapok módosítása és hozzáadása

en: Stylesheets are used to format the display of information which is stored in RDF.
hu: A stíluslapok az RDF-fájlokban tárolt információk megjelenítésének formázásához használhatók.

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Page Layout...
hu: Oldalelrendezés…

en: Change properties of entire page
hu: Az oldal tulajdonságainak megváltoztatása

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
hu: Az oldal jellemzőinek módosítása.<p>Jelenleg a papírméretet, a tájolást, a fejléc illetve a lábléc méretét és az oszlopok beállításait lehet megváltoztatni.</p>

en: Create Header
hu: Fejléc létrehozása

en: Create Footer
hu: Lábléc létrehozása

en: Show Comments
hu: Megjegyzések megjelenítése

en: Shows comments in the document
hu: Megjeleníti a megjegyzéseket a dokumentumban

en: Word Count
hu: Szavak száma

en: Shows or hides word counting in status bar
hu: Megjeleníti vagy elrejti a szavak számát az állapotsoron

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Header & Footer
hu: Fejléc és lábléc

en: Page layout
hu: Oldalelrendezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, setup) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertHeader) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertFooter)
en: ...
hu: …

en: Odd Pages Header
hu: Fejléc - a páratlan oldalakon

en: Even Pages Header
hu: Fejléc - a páros oldalakon

en: Odd Pages Footer
hu: Lábjegyzet - a páratlan oldalakon

en: Even Pages Footer
hu: Lábjegyzet - a páros oldalakon

en: Main text
hu: Egyszerű szöveg

en: Other text
hu: Egyéb szöveg
