calligra - en to id translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
id: Lokasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
id: &Nama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
id: Nama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
id: Bumi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
id: Widget Marble mendisplaikan sebuah globe virtual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
id: Kendali Navigasi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
id: Gunakan kendali ini untuk menavigasi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
id: Garis lintang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
id: Garis bujur

en: Location Information
id:  Informasi lokasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
id: &Nama:
