calligra - en to id translation catalogue (5 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change something
id: Ubah sesuatu

en: Template shape
id: Bentuk templat

en: Simple shape that is used as a template for developing other shapes.
id: Bentuk sederhana yang digunakan sebagai templat untuk mengembangkan bentuk lain.

en: Open
id: Buka

en: Template shape editing
id: Pengeditan bentuk templat
