calligra - en to id translation catalogue (9 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
id: Kontak

en: Select an address book for saving:
id: Pilih sebuah buku alamat untuk penyimpanan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
id: &Nama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
id: Pang&gilan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
id: Nomor Tele&pon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
id: &Laman:

en: Contact Information
id: Informasi Kontak

en: Import contact
id: Impor kontak

en: Export as vcard...
id: Ekspor sebagai vcard...
