calligra - en to id translation catalogue (13 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Event]
en: Event
id: Peristiwa

en: Select a calendar for saving:
id: Pilih sebuah kalender untuk penyimpanan:

en: Could not add entry
    %1
id: Tidak bisa menambahkan entri
    %1

en: Could not save iCal file
    %1
id: Tidak bisa menyimpan file iCal
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Summary:
id: &Ringkasan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Location:
id: &Lokasi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start:
id: A&wal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &End:
id: A&khir:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tadtab)
en: Time and Date
id: Waktu dan Tanggal

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tztab)
en: Timezone
id: Zona-waktu

en: Calendar Event
id: Peristiwa Kalender

en: Import event to Calendar
id: Impor peristiwa ke Kalender

en: Export event to iCal file...
id: Ekspor peristiwa ke file iCal...
