calligra - en to id translation catalogue (59 entries)

en: Number
id: Nomor

en: Name
id: Nama

en: Number and name
id: Nomor dan nama

en: Number without separator
id: Nomor tanpa pemisah

en: Number and name without separator
id: Nomor dan nama tanpa pemisah

en: Chapter
id: Bab

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
id: Tanggal (Tetap)

en: Locale date format
id: Format tanggal lokal

en: Short locale date format
id: Format tanggal lokal pendek

en: Locale date & time format
id: Format waktu & tanggal lokal

en: Short locale date & time format
id: Format waktu & tanggal lokal pendek

en: Day
id: Hari

en: Month
id: Bulan

en: Year
id: Tahun

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Second
id: Detik

en: Flexible Digits (1-31)
id: Angka Fleksibel (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
id: 2 Angka (01-31)

en: Abbreviated Name
id: Nama yang Disingkat

en: Long Name
id: Nama Panjang

en: Flexible Digits (1-12)
id: Angka Fleksibel (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
id: 2 Angka (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
id: Memiliki Nama yang Disingkat

en: Possessive Long Name
id: Memiliki Nama Panjang

en: 2 Digits (01-99)
id: 2 Angka (01-99)

en: 4 Digits
id: 4 Angka

en: Flexible Digits (1-23)
id: Angka Fleksibel (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
id: 2 Angka (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
id: Angka Fleksibel (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
id: 2 Angka (01-59)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
id: Koreksi Tanggal:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
id:  harian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
id: Pilih bagaimana tanggal seharusnya didisplaikan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
id: Format kustom

en: Author Name
id: Nama Penulis

en: Title
id: Judul

en: Subject
id: Subjek

en: File Name
id: Nama File

en: Keywords
id: Katakunci

en: Comments
id: Komentar

en: Page Count
id: Jumlah Halaman

en: Page Number
id: Nomor Halaman

en: Custom
id: Kustom

en: Name:
id: Nama:

en: New
id: Baru

en: Delete
id: Hapus

en: Float
id: Ambang

en: Percentage
id: Persentase

en: Currency
id: Mata Uang

en: Date
id: Tanggal

en: Time
id: Waktu

en: Formula
id: Rumus

en: Void
id: Kosong

en: Value:
id: Nilai:

en: New Variable
id: Variabel Baru

en: Name for new variable:
id: Nama untuk variabel baru:

en: Delete variable <b>%1</b>?
id: Hapus variabel <b>%1</b>?

en: Delete Variable
id: Hapus Variabel
