calligra - en to id translation catalogue (14 entries)

en: End date is before start date! Please make sure that end date comes after start date.
id: Tanggal akhir adalah sebelum tanggal awal! Mohon pastikan bahwa tanggal akhir datang setelah tanggal awal.

en: Calendars should not be longer than 10 years. If you really need such long periods you need to split them up.
id: Kalender seharusnya tidak lebih dari 10 tahun. Jika kamu sungguh butuh periode yang panjang  kamu perlu untuk membelahkan mereka.

en: Start and end dates are equal! Only one day will be inserted, do you want to continue?
id: Tanggal awal dan akhir sama! Hanya satu hari yang akan disisipkan, kamu ingin terus?

en: Warning
id: Peringatan

en: Creating a calendar for a longer period than a year can take up a lot of space, do you want to continue?
id: Menciptakan kalender untuk jangka waktu lebih lama dari satu tahun bisa memakan banyak ruang, apakah kamu ingin terus?

en: The area where the calendar is inserted is NOT empty, are you sure you want to continue, overwriting existing data? If you choose No the area that would be required for the desired calendar will be selected so you can see what data would be overwritten.
id: Area di mana kalender disisipkan adalah TIDAK kosong, kamu yakin ingin terus, menimpa data yang ada? Jika kamu memilih TIDAK area yang akan diperlukan untuk kalender yang diinginkan akan dipilih sehingga kamu bisa melihat data apa yang akan ditimpa.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Calendar
id: Sisipkan Kalender

en: Calendar from %1 to %2
id: Kalender dari %1 ke %2

en: week
id: pekan

en: Calendar
id: Kalender

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalendarToolWidget)
en: Calendar Tool
id: Alat Kalender

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertButton)
en: Insert
id: Sisipkan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start date:
id: Tanggal awal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End date:
id: Tanggal akhir:
