calligra - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
id: Pengoptimal Fungsi...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
id: Pera&latan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
id: Presisi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
id: Iterasi Maksimum:

en: Function Optimizer
id: Pengoptimal Fungsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
id: Pengoptimalan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
id: Maksimalkan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
id: Minimalkan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
id: Nilai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
id: Parameter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
id: Fungsi:
