calligra - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Cyan
id: Sian

en: Yellow
id: Kuning

en: Black
id: Hitam

en: Alpha
id: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
id: CMYK (saluran/berambang 32 bit)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
id: CMYK (saluran/integer 16-bit)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
id: CMYK (saluran/integer 18-bit)"

en: Gray
id: Kelabu

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
id: Skala-kelabu/Alfa (saluran/ambang 16-bit)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
id: Skala-kelabu/Alfa (saluran/ambang 32-bit)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
id: Skala-kelabu (saluran/integer 16-bit)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
id: Skala-kelabu (saluran/integer 18-bit)

en: Lightness
id: Kecahayaan

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
id: L*a*b* (saluran/ambang 32-bit)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
id: L*a*b* (saluran/integer 16-bit)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
id: L*a*b* (saluran/integer 8-bit)

en: Red
id: Merah

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: RGBA (16-bit floating/channel)
id: RGBA (saluran/berambang 16-bit)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
id: RGBA (saluran/berambang 32-bit)

en: RGB (16-bit integer/channel)
id: RGB (saluran/integer 16-bit)

en: RGB (8-bit integer/channel)
id: RGB (saluran/integer 8-bit)

en: XYZ (32-bit float/channel)
id: XYZ (saluran/ambang 32-bit)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
id: XYZ (saluran/integer 16-bit)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
id: XYZ (saluran/integer 8-bit)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
id: YCBCR (saluran/ambang 32-bit)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
id: YCBCR (saluran/integer 16-bit)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
id: YCBCR (saluran/integer 8-bit)

en: Bumpmap
id: Peta-Berbénjol

en: Clear
id: Bersihkan

en: Color
id: Warna

en: Darken
id: Pergelap

en: Dissolve
id: Larut

en: Hue
id: Rona

en: In
id: Masuk

en: Lighten
id: Perterang

en: Out
id: Keluar

en: Saturation
id: Suram

en: Value
id: Nilai

en: ICC Engine
id: Mesin ICC

en: L*a*b* Histogram
id: Histogram L*a*b*

en: RGB8 Histogram
id: Histogram RGB8

en: RGB16 Histogram
id: Histogram RGB16

en: RGBF16 Histogram
id: Histogram RGBF16

en: RGBF32 Histogram
id: Histogram RGBF32

en: GRAY/Alpha8 Histogram
id: Histogram GRAY/Alpha8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
id: Histogram GRAY/Alpha16

en: GRAYF16 Histogram
id: Histogram GRAYF16

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
id: Histogram ambang GRAY/Alpha 32

en: CMYK8 Histogram
id: Histogram CMYK8

en: CMYK16 Histogram
id: Histogram CMYK16

en: CMYK F32 Histogram
id: Histogram CMYK F32

en: XYZ8 Histogram
id: Histogram XYZ8

en: XYZ16 Histogram
id: Histogram XYZ16

en: XYZF16 Histogram
id: Histogram XYZF16

en: XYZF32 Histogram
id: Histogram XYZF32

en: YCBCR8 Histogram
id: Histogram YCBCR8

en: YCBCR16 Histogram
id: Histogram YCBCR16

en: YCBCRF32 Histogram
id: Histogram YCBCRF32
