calligra - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Calligra Document Converter
id: Pengkonversi Dokumen Calligra

en: Copyright 2001-%1 Calligra developers
id: Pengembang Calligra Hakcipta 2010-%1

en: Output file
id: File output

en: Make a backup of the destination file
id: Buat sebuah cadangannya file tujuan

en: Batch mode: do not show dialogs
id: Mode seabrek: jangan tampilkan dialog

en: Interactive mode: show dialogs (default)
id: Mode interaktif: tampilkan dialog-dialog (baku)

en: Mimetype of the output file
id: Tipe mimenya file output

en: The print orientation. This could be either Portrait or Landscape.
id: Orientasi cetak. Ini bisa antara Potret dan Lanskap.

en: The paper size. A4, Legal, Letter, ...
id: Ukuran halaman. A4, Legal, Letter, ...

en: The size of the paper margin. By default this is 0.2.
id: Ukurannya margin halaman. Bakunya ini adalah 0.2.

en: Two arguments required
id: Dua argumen yang diperlukan

en: Mimetype for input file %1 not found!
id: Tipe mimenya file input %1 tidak ditemukan!

en: Mimetype not found %1
id: Tipe mime %1 tidak ditemukan

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
id: Tipe mime tidak ditemukan, cobalah menggunakan - opsi tipe mime

en: *** The conversion failed! ***
id: *** Pengkonversian gagal! ***
