calligra - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Line
is: Lína

en: Precision:
is: Nákvæmni:

en: Curve
is: Boglína

en: Straight
is: Beint

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
is: Breyta tengingu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
is: Skipta um breytu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
is: Umbreyta í línuteikningu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
is: Sameina punkta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
is: Halda stærðarhlutföllum

en: Standard
is: Staðlað

en: Lines
is: Línur

en: %1 Options
is: Valmöguleikar %1

en: Pan
is: Hliðra

en: Zoom
is: Aðdráttur

en: Scripts
is: Skriftur

en: Script Manager
is: Skriftustjóri

en: Execute Script File...
is: Keyra skriftuskrá...

en: Script Manager...
is: Skriftustjóri...

en: Execute Script File
is: Keyra skriftuskrá

en: Save
is: Vista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
is: Bæta við

en: Script File
is: Skriftuskrá

en: Script
is: Skrifta

en: Collection
is: Safn

en: Slide %1
is: Skyggna %1

en: Page %1
is: Síða %1

en: Tool Options
is: Valkostir áhalda
