koconverter - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Calligra Document Converter
is: Calligra skjalaumbreytir

en: Input file
is: Inntaksskrá

en: Output file
is: Úttaksskrá

en: Make a backup of the destination file
is: Taka afrit af úttaksskránni

en: Batch mode: do not show dialogs
is: Magnvinnsluhamur: ekki sýna glugga

en: Interactive mode: show dialogs (default)
is: Gagnvirkur hamur: sýna glugga (sjálfgefið)

en: Mimetype of the output file
is: Tegund af úttaksskrá

en: Two arguments required
is: Tvö viðföng nauðsynleg

en: Mimetype for input file %1 not found!
is: Tegund fyrir inntaksskrá %1 fannst ekki!

en: Mimetype not found %1
is: Tegund fannst ekki %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
is: Tegund fannst ekki, reyndu að nota -mimetype valkostinn

en: *** The conversion failed! ***
is: *** Umbreyting mistókst! ***
