calligra_semanticitem_contact - en to it translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
it: Contatto

en: Select an address book for saving:
it: Seleziona una rubrica per il salvataggio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
it: &Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
it: Pseudo&nimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
it: Numero di tele&fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
it: Pa&gina principale:

en: Contact Information
it: Informazioni di contatto

en: Edit...
it: Modifica...

en: Import contact
it: Importa contatto

en: Export as vcard...
it: Esporta come vCard...
