calligra_semanticitem_location - en to it translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
it: Posizione

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
it: &Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
it: Nome

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
it: La Terra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
it: Il widget di Marble visualizza un globo virtuale.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
it: Controllo di navigazione

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
it: Utilizza questo controllo per navigare.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
it: Latitudine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
it: Longitudine

en: Location Information
it: Informazioni sulla posizione

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
it: &Nome:
