kocolorspaces - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Cyan
it: Ciano

en: Yellow
it: Giallo

en: Black
it: Nero

en: Alpha
it: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
it: CMYK (32-bit float/canale)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
it: CMYK (16-bit interi/canale)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
it: CMYK (8-bit interi/canale)

en: Gray
it: Grigio

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
it: Toni di grigio/Alfa (16-bit float/canale)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
it: Toni di grigio/Alfa (32-bit float/canale)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
it: Toni di grigio (16-bit interi/canale)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
it: Toni di grigio (8-bit interi/canale)

en: Lightness
it: Luminosità

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
it: L*a*b* (32-bit float/canale)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
it: L*a*b* (16-bit interi/canale)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
it: L*a*b* (8 bit interi/canale)

en: Red
it: Rosso

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: RGBA (16-bit floating/channel)
it: RGBA (16-bit float/canale)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
it: RGBA (32-bit float/canale)

en: RGB (16-bit integer/channel)
it: RGB (16-bit interi/canale)

en: RGB (8-bit integer/channel)
it: RGB (8-bit interi/canale)

en: XYZ (32-bit float/channel)
it: XYZ (32-bit float/canale)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
it: XYZ (16-bit interi/canale)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
it: XYZ (8-bit interi/canale)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
it: YCBCR (32-bit float/canale)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
it: YCBCR (16-bit interi/canale)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
it: YCBCR (8-bit interi/canale)

en: Bumpmap
it: Mappa a sbalzo

en: Clear
it: Pulisci

en: Color
it: Colore

en: Darken
it: Più scuro

en: Diff
it: Differenze

en: Dissolve
it: Dissolvi

en: Hue
it: Tonalità

en: In
it: Dentro

en: Lighten
it: Schiarisci

en: Out
it: Fuori

en: Saturation
it: Saturazione

en: Value
it: Valore

en: ICC Engine
it: Motore ICC

en: L*a*b* Histogram
it: Istogramma L*a*b*

en: RGB8 Histogram
it: Istogramma RGB8

en: RGB16 Histogram
it: Istogramma RGB16

en: RGBF16 Histogram
it: Istogramma RGBF16

en: RGBF32 Histogram
it: Istogramma RGBF32

en: GRAY/Alpha8 Histogram
it: Istogramma GRIGIO/Alfa8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
it: Istogramma GRIGIO/Alfa16

en: GRAYF16 Histogram
it: Istogramma GRAYF16

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
it: Istogramma GRIGIO/Alfa32-float

en: CMYK8 Histogram
it: Istogramma CMYK8

en: CMYK16 Histogram
it: Istogramma CMYK16

en: CMYK F32 Histogram
it: Istogramma CMYK F32

en: XYZ8 Histogram
it: Istogramma XYZ8

en: XYZ16 Histogram
it: Istogramma XYZ16

en: XYZF16 Histogram
it: Istogramma XYZF16

en: XYZF32 Histogram
it: Istogramma XYZF32

en: YCBCR8 Histogram
it: Istogramma YCBCR8

en: YCBCR16 Histogram
it: Istogramma YCBCR16

en: YCBCRF32 Histogram
it: Istogramma YCBCRF32
