kspreadsolver - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
ja: 関数オプティマイザ...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ja: ツール(&T)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
ja: 精度:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
ja: 最大反復回数:

en: Function Optimizer
ja: 関数オプティマイザ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
ja: 最適化

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
ja: 最大化

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
ja: 最小化

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
ja: 値:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
ja: パラメータ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
ja: 関数:
