calligra_semanticitem_event - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Select a calendar for saving:
ja: 選択したカレンダーに保存:

en: Could not add entry
    %1
ja: エントリの追加ができませんでした
    %1

en: Could not save iCal file
    %1
ja: iCal ファイルに保存できませんでした
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Summary:
ja: 要約(&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Location:
ja: 場所(&L):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start:
ja: 開始(&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &End:
ja: 終了(&N):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tadtab)
en: Time and Date
ja: 時間と日にち

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tztab)
en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Calendar Event
ja: イベントの日程

en: Edit...
ja: 編集...

en: Import event to Calendar
ja: カレンダーからイベントをインポート

en: Export event to iCal file...
ja: イベントを iCal ファイルにエクスポート
