PictureShape - en to ja translation catalogue (20 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
ja: 画像の変更

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
ja: 画像の切り抜き

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
ja: 画像のカラーモードを変更

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
ja: 画像の輪郭の削除

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
ja: 画像の置換...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
ja: 縦横比を維持

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
ja: 左:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
ja: 右:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
ja: 下:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
ja: 上:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
ja: リセット

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
ja: カラーモード:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
ja: 切り抜き

en: Image
ja: 画像

en: Image shape that can display jpg, png etc.
ja: 画像シェイプは jpg, png などを表示できます。

en: Standard
ja: 標準

en: Greyscale
ja: グレースケール

en: Monochrome
ja: モノクロ

en: Watermark
ja: 透かし

en: Picture editing
ja: 画像編集
