calligra_semanticitem_contact - en to ja translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
ja: 連絡先

en: Select an address book for saving:
ja: 選択したアドレス帳に保存する:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ja: 名前(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
ja: ニックネーム(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
ja: 電話番号(&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
ja: ホームページ(&H):

en: Contact Information
ja: 連絡先の情報

en: Edit...
ja: 編集...

en: Import contact
ja: 連絡先のインポート

en: Export as vcard...
ja: vCard にエクスポート...
