calligra - en to ka translation catalogue (105 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
ka: ლოგიკური ოპერაცია

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
ka: &მიმდევრობა

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
ka: &სწორება

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
ka: &ობიექტი

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
ka: &განაწილება

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
ka: &ბილიკი

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
ka: &ეფექტები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Page
ka: &გვერდი

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
ka: ობიექტი

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
ka: სწორება

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
ka: ეფექტები

note: i18n: ectx: ToolBar (add_shape_toolbar)
en: Add Shape
ka: მოხაზულობის დამატება

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ka: ხედი

en: &Flatten Path...
ka: ბილიკის &გაბრტყელება...

en: Flatten Path
ka: ბილიკის გაბრტყელება

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Flatness:
ka: სიბრტყელე:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
ka: ბილიკის გაბრტყელება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
ka: ბილიკის გამკვეთრება

en: &Refine Path...
ka: &ბილიკის გამკვეთრება...

en: Refine Path
ka: ბილიკის გამკვეთრება

en: Subdivisions:
ka: ქვენაწილები:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
ka: მრგვალი კუთხეები

en: &Round Corners...
ka: &მრგვალი კუთხეები...

en: Round Corners
ka: მრგვალი კუთხეები

en: Radius:
ka: რადიუსი:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
ka: დაგრეხა & შეკუმშვა

en: &Whirl/Pinch...
ka: &დაგრეხა/შეკუმშვა...

en: Whirl Pinch
ka: დაგრეხა შეკუმშვა

en: Info
ka: ინფო

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
ka: გრეხისა და შეკუმშვის ეფექტის შედეგი შეგიძლიათ გააუმჯობესოთ სინასწარ ბილიკის ფორმის გაუმჯობესებით.

en: Angle:
ka: კუთხე:

en: Pinch:
ka: შეკუმშვა:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
ka: ფენის აწევა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
ka: ფენის დაწევა

en: Configure
ka: მორგება

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Misc
ka: სხვანი

en: Grid
ka: ბადე

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Document Settings
ka: დოკუმენტის მორგება

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ka: ავტორი

en: Author
ka: ავტორი

en: A Vector Graphics Drawing Application.
ka: ვექტორული გრაფიკის აპლიკაცია.

en: (c) 2001-%1, The Karbon Developers
ka: (c) 2001-%1, Karbon-ის პროგრამისტები

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Port to Qt6
ka: გადატანა Qt6-ზე

en: Bug fixes and improvements
ka: შეცდომების გასწორება, კოდის გასუფთავება

en: Bug fixes
ka: შეცდომების გასწორება

en: Helpful patches and advice
ka: პაჩები და სასარგებლო რჩევები

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
ka: გრაფიკის ჩასმა

en: Choose Graphic to Add
ka: აირჩიეთ დასამატებელი გრაფიკა

en: Could not load image.
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Import graphic
ka: გრაფიკის შემოტანა

en: Could not create image shape.
ka: გამოსახულების მოხაზულობის შექმნა შეუძლებელია.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
ka: ჰორიზონტალური ანარეკლი

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
ka: ვერტიკალურ ანარეკლი

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
ka: ანარეკლი ჰორიზონტალურად და ვერტიკალურად

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
ka: ბილიკების გაყოფა

en: Outline &Mode
ka: კონტურის &რეჟიმი

en: &Import Graphic...
ka: გრაფიკის &შემოტანა...

en: Edit Guides
ka: გიდების ჩასწორება

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
ka: &დუბლირება

en: Distribute Center (Horizontal)
ka: ცენტრების განაწილება (ჰორიზონტალური)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
ka: ინტერვალების განაწილება (ჰორიზონტალური)

en: Distribute Left Borders
ka: მარცხენა ნაპირების განაწილება

en: Distribute Right Borders
ka: მარჯვენა ნაპირების განაწილება

en: Distribute Center (Vertical)
ka: ცენტრების განაწილება (ვერტიკალურად)

en: Distribute Gaps (Vertical)
ka: ინტერვალების განაწილება (ვერტიკალურად)

en: Distribute Bottom Borders
ka: ქვედა ნაპირების განაწილება

en: Distribute Top Borders
ka: ზედა ნაპირების განაწილება

en: Show Color Palette
ka: ფერების პალიტრს ჩვენება

en: Show or hide color palette
ka: ვაჩვენო თუ დავმალო ფერების პალიტრა

en: &Clip Object
ka: ობიექტების &ფიქსაცია

en: &Unclip Objects
ka: &ობიექტის ფიქსაციის გაუქმება

en: Mirror Vertically
ka: ვერტიკალურ ანარეკლი

en: Mirror Horizontally
ka: ჰორიზონტალური ანარეკლი

en: &Close Path
ka: &კონტურის დახურვა

en: Com&bine Path
ka: კონტ&ურების გაერთიანება

en: Se&parate Path
ka: კონ&ტურების გაყოფა

en: Re&verse Path
ka: &კონტურების რევერსი

en: Intersect Paths
ka: კონტურების კვეთა

en: Subtract Paths
ka: კონტურების გამოკლება

en: Unite Paths
ka: კონტურების გაერთიანება

en: Exclude Paths
ka: კონტურების ამოღება

en: Snap Path to Grid
ka: კონტურის მიბმა ბადეზე

en: Zoom to Selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

en: Zoom to Drawing
ka: გადიდება ნახატამდე

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Show status bar:
ka: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება:

en: Number of recent files:
ka: უკანასკნელი ფაილების რაოდენობა:

en: Palette font size:
ka: პალიტრის ფონტის ზომა:

en: Select palette
ka: აირჩიეთ პალიტრა

en: Press to apply fill to selection
ka: დააწექით მონიშნულის შესავსებად

[ctx: The style has no fill]
en: None
ka: არაფერი

en: Press to apply stroke to selection
ka: დააწექით მონიშნულის გარშემო შემოსავლებად

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: The style has no stroking]
en: None
ka: არაფერი

en: Stroke:
ka: გამოძრავება:

en: Fill:
ka: შევსება:
