calligra - en to ka translation catalogue (88 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
ka: ჩასწორების რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
ka: შემოვლის მიმართულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
ka: სწორება

en: Edit connection points
ka: შეერთების წერტილების ჩასწორება

en: Align to left edge
ka: მარცხენა ნაპირზე სწორება

en: Align to horizontal center
ka: ჰორიზონტალურ ცენტრზე სწორება

en: Align to right edge
ka: მარჯვენა ნაპირის სწორება

en: Align to top edge
ka: ზედა ნაპირის სწორება

en: Align to vertical center
ka: ვერტიკალურ ცენტრზე სწორება

en: Align to bottom edge
ka: ქვედა ნაპირზე სწორება

en: Escape in all directions
ka: შემოვლა ყველა მიმართულებით

en: Escape in horizontal directions
ka: შემოვლა ჰორიზონტალური მიმართულებებით

en: Escape in vertical directions
ka: შემოვლა ვერტიკალური მიმართულებებით

en: Escape in left direction
ka: შემოვლა მარცხენა მიმართუებით

en: Escape in right direction
ka: შემოვლა მარჯვენა მიმართულებით

en: Escape in up direction
ka: შემოვლა ზედა მიმართულებით

en: Escape in down direction
ka: შემოვლა ქვედა მიმართულებით

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Connection
ka: შეერთების შექმნა

en: Drag to edit connection.
ka: გადაათრიეთ მიერთების ჩასასწორებლად.

en: Double click connection or press delete to remove it.
ka: ორმაგი წკაპი მიერთებისთვის ან დააწექით ღილაკს 'Delete', რომ წაშალოთ ის.

en: Click to edit connection points.
ka: დააწკაპუნეთ მიერთები წერტილების ჩასასწორებლად.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
ka: გადაათრიეთ მიერთების წერტილის გადასატანად. ორმაგი წკაპი მიერთებაზე ან ღილაკი 'Delete' მის წასაშლელად.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
ka: ორმაგი წკაპი მიერთების წერტილზე ან დააწექით ღილაკს 'Delete', რომ წაშალოთ ის.

en: Double click to add connection point.
ka: ორმაგი წკაპი მიერთების წერტილის დასამატებლად.

en: Drag to create new connection.
ka: გადაათრიეთ ახალი მიერთების შესაქმნელად.

en: Connection
ka: კავშირი

en: Line
ka: ხაზი

en: Connection Point
ka: მიერთების წერტილი

en: Connect shapes
ka: ფორმების მიერთება

en: Bring to &Front
ka: &წინ გამოტანა

en: &Raise
ka: &აწევა

en: &Lower
ka: &დაწევა

en: Send to &Back
ka: &უკან გაგზაცვნა

en: Align Left
ka: მარცხნივ სწორება

en: Horizontally Center
ka: ჰორიზონტალურად დაცენტრება

en: Align Right
ka: მარჯვნივ სწორება

en: Align Top
ka: ზემოთ სწორება

en: Vertically Center
ka: ვერტიკალურად დაცენტრება

en: Align Bottom
ka: ძირის სწორება

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Ungroup
ka: განჯგუფება

en: Click and drag to move guide line.
ka: წკაპი და გადათრევა მიმმართველის გადასატანად.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
ka: მარცხენა წკაპი შემოატრიალებს ცენტრის გარშემო, მარჯვენა კი გამოკვეთილი მდებარეობის გარშემო.

en: Click and drag to shear selection.
ka: წკაპი და გადათრევა მონიშნულის გასანძრევად.

en: Click and drag to resize selection.
ka: წკაპი და გადათრევა მონიშნულის ზომის შესაცვლელად.

en: Click and drag to move selection.
ka: წკაპი და გადათრევა მონიშნულის გადასატანად.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
ka: წკაპი და გადათრევა მონიშნულის ზომის შესაცვლელად. შუა წკაპი გამოკვეთილი მდებარეობის დასაყენებლად.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
ka: ფორმების დაჯგუფება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
ka: ფორმების განჯგუფება

en: Arrange
ka: დალაგება

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: Fill
ka: შევსება

en: Shadow
ka: ჩრდილი

en: Shape handling
ka: ფორმების დამუშავება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
ka: შემობრუნება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
ka: დახრის X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
ka: დახრის Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
ka: მასშტაბირება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
ka: გარდაქმნების ჩამოყრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
ka: შემობრუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
ka: დახრის X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
ka: დახრის Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
ka: X-ის მასშტაბირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
ka: Y-ის მასშტაბირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
ka: საწყისი ფარდობის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
ka: გარდაქმნების ჩამოყრა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Press ALT to hold x- or y-position.
ka: დააჭირეთ ALT-ს X ან Y მდებარეობის შესანარჩუნებლად.

en: Press CTRL to resize from center.
ka: დააჭირეთ CTRL-ს ზომის ცენტრიდან შესაცვლელად.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
ka: დააჭირეთ ALT-ს 45 გრადუსიანი ნაბიჯებით შესაბრუნებლად.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
ka: დახრა

en: Double click to add guide line.
ka: ორმაგი წკაპი მიმმართველი ხაზის დასამატებლად.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
ka: წკაპი და გადათრევა მიმმართველი ხაზის გადასატანად. ორმაგი წკაპი მიმმართველი ხაზის წასაშლელად.

en: Guides Editor
ka: მიმმართველების რედაქტორი

en: Guides Insertor
ka: მიმმართველების ჩამსმელი

en: Edit guidelines
ka: მიმმართველების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
ka: ვერტიკალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
ka: ორიენტაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
ka: ამ რაოდენობის ჰორიზონტალურად ტოლად განაწილებული მიმმართველების ჩასმა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
ka: მიმმართველების ჩასმა ჰორიზონტალურ წიბოებთან.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
ka: ამ რაოდენობის ვერტიკალურად ტოლად განაწილებული მიმმართველების ჩასმა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
ka: მიმმართველების ჩასმა ვერტიკალურ წიბოებთან.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
ka: წინა მიმმართველების წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
ka: შექმნა
