calligra - en to ka translation catalogue (283 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (view_displaymodes) i18n: ectx: Menu (view)
en: &Display Mode
ka: &ჩვენების რეჟიმი

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
ka: სემანტიკა

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
ka: &სტილები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
ka: მართლწერა

note: i18n: ectx: Menu (AutoCorrection)
en: AutoCorrection
ka: ავტოკორექცია

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
ka: მართლწერის შემოწმების შედეგი

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
ka: ცვლადის შეცვლა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
ka: გვერდის სტილის დაყენება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
ka: გვერდის სტილის ჩასმა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
ka: გვერდის თვისებები

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
ka: მოხაზულობის შექმნა

en: Baseline
ka: საბაზისო ხაზი

en: Character
ka: სიმბოლო

en: Row
ka: მწკრივი

en: Page (entire) area
ka: გვერდის სრული ალაგი

en: Page text area
ka: გვერდის ტექსტურ ალაგი

en: Paragraph area
ka: პარაგრაფის ალაგი

en: Paragraph text area
ka: პარაგრაფის ტექსტის ალაგი

en: Left page border
ka: მარცხენა გვერდის საზღვარი

en: Right page border
ka: მარჯვენა გვერდის საზღვარი

en: Right paragraph border
ka: მარჯვენა პარაგრაფის საზღვარი

en: Left paragraph border
ka: მარცხენა პარაგრაფის საზღვარი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
ka: მიმაგრება ტექსტზე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
ka: ხაზშივე ტექსტთან (იქცევა, როგორც სიმბოლო)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
ka: მცურავი, მაგრამ მიმაგრებული სიმბოლოს მდებარეობაზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
ka: მცურავი, მაგრამ მიმაგრებული პარაგრაფის მდებარეობაზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
ka: თავისუფლად მცურავი (ტექსტზე მიმაგრების გარეშე)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
ka: ვერტიკალური მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
ka: სწორება ზედა საზღვართან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
ka: სწორება ცენტრთან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
ka: სწორება ქვედა საზღვართან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
ka: წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
ka: საიდან:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
ka: ჰორიზონტალური მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
ka: მარცხნივ სწორება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
ka: მარჯვნივ სწორება:

en: Configure
ka: მორგება

en: Misc
ka: სხვანი

en: Grid
ka: ბადე

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
ka: დოკუმენტი

en: Document Settings
ka: დოკუმენტის მორგება

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ka: ავტორი

en: Author
ka: ავტორი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
ka: ახალი სანიშნის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
ka: რჩეულები საშუალებას გაძლევენ, თქვენი დოკუმენტის ნაწილებს შორის გადახვიდეთ.
    შეიყვანეთ სახელი თქვენი რჩეულისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
ka: სვეტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
ka: სვეტების დაშორება:

en: frameset
ka: ჩანაჭერი

en: No framesets in document
ka: დოკუმენტში ჩანაჭერები არაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
ka: ჩანაჭერის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
ka: ახალი ჩანაჭერის შექმნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
ka: აირჩიეთ არსებული ჩანაჭერი მისაერთებლად:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
ka: ჩანაჭერის სახელი

en: Smart Positioning
ka: ჭკვიანი მდებარეობა

en: Text Run Around
ka: ტექსტის გარშემოხვევა

en: Connect Text Frames
ka: ტექსტური ბლოკების შეერთება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
ka: კონტურის თვისებების შეცვლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
ka: მიმაგრება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
ka: &გვერდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
ka: &პარაგრაფი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
ka: &სიმბოლოზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
ka: &როგორც სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
ka: ჰორიზონტალური სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
ka: &მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
ka: ცენტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
ka: მარჯვენა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
ka: ვერტიკალური სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
ka: &ზედა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
ka: &შუა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
ka: ქ&ვედა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpWrap)
en: Text Wrap-around
ka: ტექსტის შემოხვევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
ka: ობიექტზე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
ka: ობიექტის ქვეშ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
ka: ობიექტის მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
ka: ობიექტის მარჯვნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
ka: ობიექტის ყველაზე გრძელ მხარეს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
ka: ობიექტის ორივე მხარეს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
ka: ობიექტების მხარეს, რომელიც ფართოა, ვიდრე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
ka: მანძილი ობიექტსა და ტექსტს შორს:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
ka: სვეტები

en: Style
ka: სტილი

en: Clone
ka: კლონირება

en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
ka: გვერდის სტილის შეცვლა

en: Clone Page Style
ka: გვერდის სტილის დაკლონვა

en: Add a new page style with the name:
ka: ახალი გვერდის სტილის დამატება სახელით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Text elsewhere will:
ka: ტექსტის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: The shape affects the text by its:
ka: ობიექტის გავლენა ტექსტზე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, box)
en: Bounding box
ka: შემომსაზღვრელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, outside)
en: Contour
ka: კონტური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Shape and text are separated left by:
ka: ობიექტი და ტექსტი გაიყოფა მარცხნივ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right by:
ka: მარჯვნიდან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Above by:
ka: ზემოდან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Below by:
ka: ქვემოდან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
ka: &სახელის გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Please provide a new name for the bookmark
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი სანიშნისთვის

en: Rename Bookmark
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
ka: სანიშნე სახელით "%1" უკვე არსებობს.

en: Select Bookmark
ka: აირჩიეთ სანიშნე

en: Geometry
ka: გეომეტრია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
ka: გვერდის ზომა და საზღვრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
ka: შექმნა

en: Debug
ka: გამართვა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Page #
ka: გვერდის #

en: Section
ka: სექცია

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Words:
ka: სიტყვები:

en: Sentences:
ka: წინადადებები:

en: Syllables:
ka: მარცვლები:

en: Characters (spaces):
ka: სიმბოლოები (ჰარეები):

en: Characters (no spaces):
ka: სიმბოლოები (ჰარების არჩათვლით):

en: Lines:
ka: ხაზები:

en: Readability:
ka: კითხვადობა:

en: Flesch reading ease
ka: კითხვის სიადვილის ინდექსი ფლეშის მიხედვით

en: East asian characters:
ka: აღმოსავლეთ აზიური სიმბოლოები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
ka: საკვანძო სიტყვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
ka: წინადადებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
ka: მარცვლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
ka: სიმბოლოები ჰარეებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
ka: სიმბოლოები ჰარეების არჩათვლით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
ka: აღმოსავლეთ აზიური სიმბოლოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
ka: კითხვის სიადვილის ინდექსი ფლეშის მიხედვით

[ctx: Style name]
en: Standard
ka: სტანდარტული

[ctx: Style name]
en: Head 1
ka: თავი 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
ka: თავი 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
ka: თავი 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
ka: დანომრილი სია

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
ka: ანბანით დალაგებული სია

[ctx: Style name]
en: Bullet List
ka: დაუნომრავი სია

[ctx: Style name]
en: Contents Title
ka: შემცველობის სათაური

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
ka: შემცველობის თავი 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
ka: შემცველობის თავი 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
ka: შემცველობის თავი 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
ka: დოკუმენტის სათაური

[ctx: Style name]
en: Header
ka: სათაური

[ctx: Style name]
en: Footer
ka: ქვესართი

[ctx: Style name]
en: Plain
ka: სუფთა

[ctx: Style name]
en: Borders 1
ka: საზღვრები 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
ka: საზღვრები 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
ka: საზღვრები 3

[ctx: Style name]
en: Row
ka: მწკრივი

[ctx: Style name]
en: Column
ka: სვეტი

[ctx: Style name]
en: Light Gray
ka: ღია ნაცრისფერი

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
ka: მუქი ნაცრისფერი

[ctx: Style name]
en: Black
ka: შავი

[ctx: Style name]
en: Light Blue
ka: ღია ლურჯი

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
ka: მუქი ლურჯი

[ctx: Style name]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: Style name]
en: Yellow
ka: ყვითელი

[ctx: Style name]
en: Colorful
ka: ფერადი

[ctx: Style name]
en: Bluish
ka: მოლურჯო

[ctx: Style name]
en: Simple 1
ka: მარტივი 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
ka: მარტივი 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
ka: მარტივი 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
ka: თავსართი 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
ka: თავსართი 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
ka: თავსართი 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
ka: თავსართი 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
ka: სვეტები 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
ka: სვეტები 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
ka: ბადე 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
ka: ბადე 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
ka: ბადე 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
ka: ნაცრისფერი სათაური

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
ka: ლურჯისათაური

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
ka: ლურჯი ჩვეულებრივი

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
ka: ნაცრისფერი ჩვეულებრივი

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
ka: ლურჯი ზედა და ქვედა

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
ka: ნაცრისფერი ზედა და ქვედა

en: Word processor
ka: ტექსტური პროცესორი

en: Copyright 1998-%1, The Words Team
ka: Copyright 1998-%1, Words-ის გუნდი

en: Co Maintainer/Port to Qt6
ka: თანაწამყვანი პროგრამისტი/გადატანა Qt6-ზე

en: Co maintainer
ka: თანაწამყვანი

en: Everything
ka: ყველაფერი

en: Formatting stuff
ka: დაფორმატების ინსტრუმენტები

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Layout and Painting
ka: განლაგება და ხატვა

en: Statistics docker
ka: სტატისტიკის პანელი

en: Foot and endnotes
ka: ქვედა კოლონტიტული და ბოლოსართები

en: Bibliography
ka: ბიბლიოგრაფია

en: Style Manager
ka: სტილების მმართველი

en: ODF Support
ka: ODF-ის მხარდაჭერა

en: Fatcow Web Hosting
ka: ჰოსტინგის კომპანია Fatcow

en: Page break icon
ka: გვერდის გახლეჩის ხატულა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Document Title
ka: დოკუმენტის სათაური

en: Head 1
ka: თავი 1

en: Head 2
ka: თავი 2

en: Head 3
ka: თავი 3

en: Bullet List
ka: დაუნომრავი სია

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
ka: არასწორი OASIS OpenDocument ტიპის ფაილი. ჭდე office:body ვერ ვიპოვე.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
ka: არასწორი OASIS OpenDocument ტიპის ფაილი.office:body-ში ჭდე ვერ ვიპოვე.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
ka: ეს ტექსტის პროცესორის ფაილი კი არა, %1-ია. სცადეთ, შესაბამისი აპლიკაციით გახსნათ.

[ctx: Default page style display name]
en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Can not find needed text component, Words will quit now
ka: საჭირო ტექსტური დოკუმენტი აღმოჩენილი არაა. Words მუშაობას დაასრულებს

en: Installation Error
ka: დაყენების შეცდომა

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: Saved
ka: შენახულია

en: Page %1 of %2
ka: გვერდი %1 %2-დან

en: Page %1-%2 of %3
ka: გვერდი %1-%2 %3-დან

en: Line %1
ka: ხაზი %1

en: Page Number
ka: გვერდის ნომერი

en: Line Number
ka: ხაზის ნომერი

en: Change the page style
ka: გვერდის სტილის შეცვლა

en: Page Style
ka: გვერდის სტილი

en: Saved/Modified
ka: შენახულია/შეცვლილია

en: Mouse Cursor X:Y
ka: თაგუნას კურსორი X:Y

en: Zoom Controller
ka: გადიდების კონტროლერი

en: Exit Fullscreen Mode
ka: სრული ეკრანის რეჟიმიდან გასვლა

en: Shape Properties...
ka: ფორმის თვისებები...

en: Change how the shape behave
ka: კონტურის ქცევის შეცვლა

en: Create Template From Document...
ka: ნიმუშის შექმნა დოკუმენტიდან...

en: Save this document and use it later as a template
ka: დოკუმენტის შენახვა და მოგვიანებით ნიმუშად გამოყენება

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
ka: შეგიძლიათ, ეს დოკუმენტი ნიმუშად შეინახოთ. <br><br>შეგიძლიათ, ეს ნიმუში სხვა დოკუმენტის საწყის წერტილად გამოიყენოთ.

en: Show Formatting Characters
ka: დაფორმატების სიმბოლოების ჩვენება

en: Toggle the display of non-printing characters
ka: არაბეჭდვადი სიმბოლოების ჩვენების გადართვა

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
ka: არაბეჭდვადი სიმბოლოების ჩვენების გადართვა.<br/><br>როცა ეს ჩართულია, Words გაჩვენებთ ტაბულაციის, ჰარეს, გადატანის და სხვა სიმბოლოებს, რომელიც არ იბეჭდება.

en: Show Field Shadings
ka: ველის დაჩრდილვების ჩვენება

en: Toggle the shaded background of fields
ka: ველების დაჩრდილული ფონის გადართვა

en: Toggle the visualization of fields (variables etc.) by drawing their background in a contrasting color.
ka: ველების (ცვლადების, ა.შ.) ვიზუალიზაციის გადართვა მათი ფონის კონტრასტული ფერის დახატვით.

en: Show Text Shape Borders
ka: ტექსტს ბლოკის საზღვრების ჩვენება

en: Turns the border display on and off
ka: გადართავს საზღვრის ჩვენებას

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
ka: გადართავს საზღვრის ჩვენებას.<br/><br/>საზღვრები არასდროს იბეჭდება. ეს პარამეტრი სასარგებლოა, რომ დაინახოთ, როგორ გამოჩნდება დოკუმენტი დაბეჭდილ გვერდზე.

en: Show Table Borders
ka: ცხრილის საზღვრების ჩვენება

en: Toggle the display of table borders
ka: ცხრილის საზღვრების ჩვენების გადართვა

en: Toggle the display of table borders.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you any invisible table borders with a thin gray line.
ka: ცხრილის საზღვრების ჩვენების გადართვა.<br/><br/>როცა ეს ჩართულია, Words უჩინარი ცხრილის საზღვრებს თხელი ნაცრისფერი ხაზით გაჩვენებთ.

en: Show Section Bounds
ka: ნაწილის საზღვრების ჩვენება

en: Toggle the display of section bounds
ka: ნაწილის საზღვრების ჩვენების გადრთვა

en: Toggle the display of section bounds.<br/><br/>When this is enabled, any section bounds will be indicated with a thin gray horizontal brackets.
ka: ნაწილის საზღვრების ჩვენების გადართვა.<br/><br/>როცა ეს ჩართულია, ყველა ნაწილის საზღვარი თხელი ჰორიზონტალური ბრჭყალებით მოინიშნება.

en: Show Rulers
ka: სახაზავების ჩვენება

en: Shows or hides rulers
ka: სახაზავების ჩვენება/დამალვა

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
ka: სახაზავები თეთრი ადგილებია დოკუმენტის მარცხნივ და ზემოდან. ეს სახაზავები გაჩვენებთ მდებარეობას და სიგანეს გვერდებისთვის და კონტურებისთვის და შეგიძლიათ გამოიყენოთ ტაბულატორების განსათავსებლად და ა.შ.<p>გამორთეთ, რომ სახაზავები ნაჩვენები აღარ იყოს.</p>

en: Snap to Grid
ka: ბადეზე მიბმა

en: Show Status Bar
ka: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

en: Shows or hides the status bar
ka: სტატუსის ზოლის ჩვენება/დამალვა

en: Fullscreen Mode
ka: სრული ეკრანის რეჟიმი

en: Set view in fullscreen mode
ka: ხედის დაყენება სრული ეკრანის რეჟიმში

en: Semantic Stylesheets...
ka: სემანტიკური სტილის ცხრილები...

en: Modify and add semantic stylesheets
ka: სემანტიკური სტილის ცხრილების შეცვლა და დამატება

en: Stylesheets are used to format the display of information which is stored in RDF.
ka: სტილის ცხრილები RDF-ში დამახსოვრებული ინფორმაცის ჩვენების დასაფორმატებლად გამოიყენება.

en: Configure...
ka: გამართვა...

en: Page Layout...
ka: გვერდის განლაგება...

en: Change properties of entire page
ka: მთელი გვერდის თვისებების შეცვლა

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
ka: მთელი გვერდის თვისებების შეცვლა.<p>ამჟამად შეგიძლიათ შეცვალოთ ფურცლის ზომა, გვერდის ორიენტაცია, თავსართისა და ქვედა კოლონტიტულის ზომები და სვეტის პარამეტრები.</p>

en: Create Header
ka: თავსართის შექმნა

en: Create Footer
ka: ქვესართის შექმნა

en: Show Comments
ka: კომენტარების ჩვენება

en: Shows comments in the document
ka: აჩვენებს კომტენტარებს დოკუმენტში

en: Word Count
ka: სიტყვების რაოდენობა

en: Shows or hides word counting in status bar
ka: აჩვენებს ან დამალავს სიტყვების რაოდენობას სტატუსის ზოლში

en: Page Setup
ka: გვერდის მორგება

en: Header & Footer
ka: თავსართი და ქვესართი

en: Page layout
ka: გვერდის განლაგება

[ctx: Label for the Find text input box]
en: Find:
ka: მოძებნა:

[ctx: Next search result]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: Previous search result]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: Search options]
en: Options
ka: გამართვა

[ctx: Label for the Replace text input box]
en: Replace:
ka: ჩანაცვლება:

[ctx: Replace the current match]
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

[ctx: Replace all found matches]
en: Replace All
ka: ყველას ჩანაცვლება

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

[ctx: Total number of matches]
en: 1 match found | %1 matches found
ka[0]: ნაპოვნია 1 დამთხვევა
ka[1]: ნაპოვნია %1 დამთხვევა

en: No matches found
ka: დათხვევა არ არსებობს

en: Search hit bottom, continuing from top.
ka: ძებნა ბოლოშია. ვაგრძელებ თავიდან.

en: Search hit top, continuing from bottom.
ka: ძებნა თავშია. ვაგრძელებ ბოლოდან.

en: Odd Pages Header
ka: კენტი გვერდების თავსართი

en: Even Pages Header
ka: ლუწი გვერდების თავსართი

en: Odd Pages Footer
ka: კენტი გვერდების ქვესართი

en: Even Pages Footer
ka: ლუწი გვერდების ქვესართი

en: Main text
ka: მთავარი ტექსტი

en: Other text
ka: სხვა ტექსტი
