calligra - en to ka translation catalogue (31 entries)

en: (No match)
ka: (დამთხვევის გარეშე)

en: &Search for:
ka: &ძებნა:

en: S&earch
ka: &ძებნა

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
ka: უკან

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
ka: წინ

en: Change Language...
ka: ენის შეცვლა...

en: &Thesaurus
ka: &განმარტებითი ლექსიკონი

en: Synonyms
ka: სინონიმები

en: More General Words
ka: მეტი ზოგადი სიტყვა

en: More Specific Words
ka: მეტი მითითებული სიტყვა

en: &Replace with:
ka: &ჩანცვლება:

en: &Replace
ka: &ჩანაცვლება

en: Replace Word
ka: სიტყვის ჩანაცვლება

en: Related Words - %1
ka: შესაბამისი სიტყვები - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
ka: სინონიმების ლექსიკონის ფაილი '%1' ვერ ვიპოვე. გამოიყენეთ 'ენის შეცვლა...' სინონიმების ლექსიკონის ფაილის ასარჩევად.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
ka: <b>შეცდომა:</b> grep-ის შესრულება ჩავარდა.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
ka: სინონიმები/ჰიპერნიმები - დალაგებულია სიხშირით

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
ka: სინონიმები - დალაგებულია მნიშვნელობის მსგავსებით (მხოლოდ, ზმნები)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
ka: ანტონიმები - საპირისპირო მნიშვნელობის მქონე სიტყვები

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
ka: ჰიპონიმები - ...არის (დაახლ) %1

en: Meronyms - %1 has a ...
ka: მერონიმები - %1-ს აქვს ...

en: Holonyms - ... has a %1
ka: ჰოლონიმები - აქვს %1

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Cause To (for some verbs only)
ka: იძულება (მხოლოდ, ზოგიერთი ზმნისთვის)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
ka: ზმნის ფორმები (მხოლოდ, ზოგიერთი ზმნებისთვის)

en: Familiarity & Polysemy Count
ka: ზრდილობის & პოლისემების რაოდენობა

en: Verb Frames (examples of use)
ka: ზმნის ჯგუფები (გამოყენების მაგალითები)

en: List of Compound Words
ka: შედგენილი სიტყვების სია

en: Overview of Senses
ka: გრძნობების მიმოხილვა

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
ka: <b>შეცდომა:</b> ჩავარდა შესრულება WordNet-ის პროგრამისთვის 'wn'. თუ გნებავთ, WordNet გამოიყენოთ, ის ჯერ უნდა დააყენოთ თქვენს კომპიუტერზე და 'wn' თქვენს PATH-ში უნდა იყოს. WordNet-ის მიღება შეგიძლიათ ბმულიდან <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. გახსოვდეთ, რომ WordNet-ს, მხოლოდ, ინგლისური ენის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: No match for '%1'.
ka: '%1'-სთვის დამთხვევის გარეშე.
