calligra - en to ka translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
ka: ფუნქციის ოპტიმიზაცია...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
ka: ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
ka: სიზუსტე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
ka: იტერაციების მაქსიმუმი:

en: Function Optimizer
ka: ფუნქციის ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
ka: ოპტიმიზაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
ka: მთელ ეკრანზე გაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
ka: პარამეტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
ka: ფუნქცია:
