calligra - en to ka translation catalogue (29 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
ka: ტექსტის დიაპაზონის დამატება

en: A shape which shows a single text line
ka: ფორმა, რომელიც ერთ ტექსტის ხაზს აჩვენებს

en: Artistic Text
ka: მხატვრული ტექსტი

en: Detach Path
ka: ბილიკის მოხსნა

en: Convert to Path
ka: ბილიკად გარდაქმნა

en: Bold text
ka: მსხვილი ტექსტი

en: Italic text
ka: კურსივი

en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

en: Anchor at Start
ka: მიმაგრება დასაწყისში

en: Anchor at Middle
ka: მიმაგრება შუაში

en: Anchor at End
ka: მიმაგრება ბოლოში

en: Click to change cursor position.
ka: წკაპი კურსორის მდებარეობის შესაცვლელად.

en: Click to select text shape.
ka: წკაპი ტექსტური ფორმის მოსანიშნად.

en: Double click to put text on path.
ka: ორმაგი წკაპი კონტურზე ტექსტის დასადებად.

en: Drag handle to change start offset.
ka: გადაათრიეთ ხელი დაწყების წანაცვლების შესაცვლელად.

en: Press escape to finish editing.
ka: ჩასწორების დასასრულებლად Escape ღილაკს დააწექით.

en: Press return to finish editing.
ka: ჩასწორების დასასრულებლად Enter ღილაკს დააწექით.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
ka: ბილიკად გარდაქმნა

en: Text Properties
ka: ტექსტის თვისებები

en: Text On Path
ka: ტექსტი ბილიკზე

en: Artistic text editing
ka: მხატვრული ტექსტის ჩასწორება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
ka: ბილიკის მიმაგრება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
ka: ტექსტის მიმაგრების შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
ka: ფონტის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
ka: ტექსტის წანაცვლების შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
ka: ბილიკის მოხსნა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
ka: ტექსტის დაიაპაზონის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
ka: ტექსტის დიაპაზონის ჩანაცვლება
