MusicShape - en to lt translation catalogue (30 entries)

[ctx: lowered half a step]
en: Flat
lt: Plokščias

en: Natural
lt: Natūralus

[ctx: raised half a step]
en: Sharp
lt: Aštrūs

en: Dots
lt: Taškai

en: Eraser
lt: Trintukas

[ctx: Other key signature]
en: Other
lt: Kita

en: note
lt: pastaba

en: Half
lt: Puse

en: Quarter
lt: Ketvirtis

en: 16th
lt: 16-ta

en: 32nd
lt: 32-a

en: 64th
lt: 64-ta

en: 128th
lt: 128-ta

en: Select
lt: Pasirinkti

[ctx: Treble clef]
en: Treble
lt: Aukšti tonai

[ctx: Bass clef]
en: Bass
lt: Žemi tonai

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add note
lt: Pridėti pastabą

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove part
lt: Pašalinti galį

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Region
lt: Regionas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughBar) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughEndOfPiece) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toNextChange)
en: Measure
lt: Matuoti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: through
lt: per

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
lt: Pavadinimas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short name:
lt: Trumpasis vardas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 1
lt: Balsas 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 2
lt: Balsas 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 3
lt: Balsas 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 4
lt: Balsas 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, importButton)
en: Import
lt: Importuoti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, exportButton)
en: Export
lt: Eksportuoti

en: Parts
lt: Atsijungia
