PathShapes - en to lt translation catalogue (51 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change ellipse
lt: Keisti elipsę

en: Arc
lt: Lankas

en: Pie
lt: Pyragas

en: Chord
lt: Styga

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EllipseShapeConfigWidget)
en: Ellipse Shape
lt: Elipsės forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
lt: Tipas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start angle:
lt: Pradinis kampas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End angle:
lt: Pabaigos kampas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeEllipse)
en: Close ellipse
lt: Uždara elipsė

en: Ellipse
lt: Elipsė

en: An ellipse
lt: Elipsė

en: An enhanced path shape
lt: Patobulinto kelio forma

en: An enhanced path
lt: Patobulintas kelias

en: Cross
lt: Kryžius

en: A cross
lt: Kryžius

en: Arrow
lt: Rodyklė

en: An arrow
lt: Rodyklė

en: Smiley
lt: Šypsenėlė

en: Circular Arrow
lt: Lenkta rodyklė

en: A circular-arrow
lt: Apvali rodyklė

en: Gearhead
lt: Krumpliaratis

en: A gearhead
lt: Krumpliaratis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change rectangle
lt: Stačiakampio pakeitimas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RectangleShapeConfigWidget)
en: Rectangle Shape
lt: Stačiakampė forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corner radius x:
lt: Kampo spindulys x:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Corner radius y:
lt: Kampo spindulys y:

en: Rectangle
lt: Stačiakampis

en: A rectangle
lt: Stačiakampis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change spiral
lt: Spiralės pakeitimas

en: Curve
lt: Kreivė

en: Line
lt: Linija

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpiralShapeConfigWidget)
en: Spiral Shape
lt: Spiralinė forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fade:
lt: Išnykimas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Direction:
lt: Kryptis:

en: Spiral
lt: Spiralė

en: A spiral shape
lt: Spiralinė forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change star
lt: Keisti žvaigždę

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StarShapeConfigWidget)
en: Star shape
lt: Žvaigždės forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Polygon:
lt: Daugiakampis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corners:
lt: Kampai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Inner radius:
lt: Vidinis spindulys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Outer radius:
lt: Išorinis spindulys:

en: A star shape
lt: Žvaigždės forma

en: A star
lt: Žvaigždė

en: Star
lt: Žvaigždė

en: Flower
lt: Gėlė

en: A flower
lt: Gėlė

en: Pentagon
lt: Penkiakampis

en: A pentagon
lt: Penkiakampis

en: Hexagon
lt: Šešiakampis

en: A hexagon
lt: Šešiakampis
