calligra - en to lv translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
lv: Kontakts

en: Select an address book for saving:
lv: Atlasiet adrešu grāmatu saglabāšanai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
lv: &Vārds:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
lv: &Iesauka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
lv: &Tālruņa numurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
lv: &Mājaslapa:

en: Contact Information
lv: Kontaktinformācija

en: Edit...
lv: Rediģēt...

en: Import contact
lv: Importēt kontaktu

en: Export as vcard...
lv: Eksportēt kā „vcard“...
