calligra - en to lv translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
lv: Vieta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
lv: &Nosaukums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
lv: Nosaukums

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
lv: Zeme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
lv: „Marble“ logdaļa attēlo virtuālu globusu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
lv: Navigācija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
lv: Izmantojiet šo vadīklu, lai navigētu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
lv: Platums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
lv: Garums

en: Location Information
lv: Vietas informācija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
lv: &Nosaukums:
