kspread - en to lv translation catalogue (480 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
lv: F&ormāts

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
lv: &Rinda

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
lv: &Kolona

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
lv: &Dati

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
lv: Formāts

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
lv: Krāsa/Rāmis

en: January
lv: Janvāris

en: February
lv: Februāris

en: March
lv: Marts

en: April
lv: Aprīlis

en: May
lv: Maijs

en: June
lv: Jūnijs

en: July
lv: Jūlijs

en: August
lv: Augusts

en: September
lv: Septembris

en: October
lv: Oktobris

en: November
lv: Novembris

en: December
lv: Decembris

en: All
lv: Visi

en: Change Angle
lv: Mainīt Leņķi

en: Angle:
lv: Leņķis:

en: <none>
lv: <nav>

note: i18ncheckarg
en: equal to
lv: vienāds ar

en: greater than
lv: lielāks kā

en: less than
lv: mazāks kā

en: equal to or greater than
lv: vienāda ar vai lielāka par

en: equal to or less than
lv: vienāda ar vai mazāka par

en: between
lv: starp

en: Cell is
lv: Šūna ir

en: different from
lv: atškirīga no

en: Consolidate
lv: Apvienot

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
lv: Vidējais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Count
lv: Skaitīt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Max
lv: Maks

en: The range
    %1
    is too small
lv: Diapazons
    %1
    ir par mazu

en: The range
    %1
    is too large
lv: Diapazons
    %1
    ir par lielu

en: The ranges
    %1
    and
    %2
    have different size
lv: Diapazons
    %1
    un
    %2
    ir dažāda izmēra

en: The range
    %1
     is malformed
lv: Diapazons
    %1
     ir izkropļots

en: Column
lv: Kolona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
lv: Nav

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
lv: Apskatīt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
lv: Teksts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_8)
en: Time
lv: Laiks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
lv: Datums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Fraction
lv: Frakcija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
lv: Nauda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
lv: Procents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
lv: Numurs

en: Language: %1
lv: Valoda: %1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
lv: Normāls

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
lv: Treknraksts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
lv: Pasvītrots

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
lv: Izmērs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
lv: Svars:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
lv: Stils:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
lv: Nostrīpots

en: Insert function
lv: Iespraust funkciju

en: Parameters
lv: Parametri

en: This function has no parameters.
lv: Šī funkcija nesatur parametrus

en: Move towards right
lv: Pārvietoties pa labi

en: Move towards bottom
lv: Pārvietoties uz apakšu

en: Move towards left
lv: Pārvietoties pa kreisi

en: Move towards top
lv: Pārvietoties uz augšu

en: Cell Format
lv: Rūtiņas Formāts

en: &Data Format
lv: &Datuma Formāts

en: &Position
lv: &Pozīcija

en: &Border
lv: &Apmale

en: Back&ground
lv: &Fons

en: Scientific
lv: Zinātnisks

en: variable
lv: mainīgais

en: Automatic
lv: Automātisks

en: Halves 1/2
lv: Puses 1/2

en: Quarters 1/4
lv: Ceturkšņi 1/4

en: One digit 5/9
lv: Viens cipars 5/9

en: Two digits 15/22
lv: Divi cipari 15/22

en: Three digits 153/652
lv: Trīs cipari 153/652

en: System:
lv: Sistēma:

en: Preselect
lv: Pirms iezīmēt

en: Pattern
lv: Šablons

en: Customize
lv: Pielāgot

en: No Color
lv: Nav Krāsu

en: Internet
lv: Internets

en: File location:
lv: Faila atrašanās vieta:

en: Cell
lv: Šūna

en: List:
lv: Saraksts:

en: Entry:
lv: Ieraksts:

en: Do you really want to remove this list?
lv: Vai tiešām vēlaties nodzēst šo sarakstu?

en: Entry area is not empty.
    Do you want to continue?
lv: Ievada lauks nav tukš.
    Vai vēlaties turpināt?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Condition
lv: Status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
lv: Vērtība

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
lv: Standarta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
lv: Vidējā

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
lv: Rotācija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Indent
lv: Indents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
lv: Apvienot šūnas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
lv: Augstums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
lv: Platums:

en: Series
lv: Sērijas

en: Type
lv: Tips

en: Column: %1
lv: Kolona: %1

en: Row: %1
lv: Rinda: %1

en: Column %1
lv: Kolona %1

en: Row %1
lv: Rinda %1

en: Sort
lv: Šķirot

en: Special Paste
lv: Ielīmēt Īpaši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
lv: Visu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
lv: Komentārs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noBorderButton)
en: Everything without border
lv: Visu bez apmales

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
lv: Operācija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
lv: Pārrakstīt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
lv: Papildinājums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
lv: Reizināšana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
lv: Dalīšana

en: Validity
lv: Korektums

en: Allow:
lv: Atļaut:

en: Data:
lv: Dati:

en: Action:
lv: Darbība:

en: Message:
lv: Ziņojums:

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
lv: Viss numurs (piem. 1, 132, 2344)

en: A truth value (TRUE or FALSE)
lv: Patiesības vērtība (TRUE vai FALSE)

en: A floating point value (like 1.3, 0.343, 253 )
lv: Vērtība ar peldošo punktu (piem. 1.3, 0.343, 253 )

en: Any kind of value
lv: Jebkura veida vērtība

en: A range of strings
lv: Teksta vērtība

en: A range of whole numbers (like 1, 132, 2344)
lv: Veselo skaitļu intervāls (piem. 1, 132, 2344)

en: A range of truth values (TRUE or FALSE)
lv: Patiesību vērtību intervāls (TRUE vai FALSE)

en: A range of floating point values (like 1.3, 0.343, 253 )
lv: Peldoša punkta vērtību intervāls (piem. 1.3, 0.343, 253 )

en: A range of any kind of values
lv: Jebkuru vērtību intervāls

en: Conversion
lv: Konvertācija

en: A one character string to convert
lv: Viena burta rinda konvertēšanai

en: Value in X
lv: Vērtība X

en: Value in Y
lv: Vērtība Y

en: The POLR() function returns the radius corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
lv: Funkcija POLR() atgriež radiusu attiecībā pret kartēzisko robežpunktu.

en: POLR(12;12) returns 16.9705
lv: POLR(12;12) atgriež 16.9705

en: POLR(12;0) returns 12
lv: POLR(12;0) atgriež 12

en: The POLA() function returns the angle (in radians) corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
lv: Funkcija POLA() atgriež leņķi (radiānos) attiecībā pret kartēzisko robežpunktu

en: POLA(0;12) returns 1.5707
lv: POLA(0;12) atgriež 1.5707

en: Radius
lv: Rādiuss

en: Angle (radians)
lv: Leņķis (radiānos)

en: The CARX() function returns the X position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
lv: Funkcija CARX() atgriež X pozīciju attiecībā pret kartēzisko robežpunktu.

en: CARX(Radius;Angle)
lv: CARX(Rādiuss;Leņķis)

en: CARX(12;0) returns 12
lv: CARX(12;0) atgriež 12

en: The DECSEX() function converts a double value to a time value.
lv: Funkcija DECSEX() pārvērš double vērtību laika vērtībā.

en: DECSEX(1.6668) returns 1:40
lv: DECSEX(1.6668) atgriež 1:40

en: DECSEX(7.8) returns 7:47
lv: DECSEX(7.8) atgriež 7:47

en: Hours
lv: Stundas

en: Minutes
lv: Minūtes

en: Seconds
lv: Sekundes

en: The SEXDEC() function returns a decimal value. You can also supply a time value.
lv: Funkcijas SEXDEC() atgriež decimālskaitli.  Jūs variet arī norādīt laika vērtību.

en: SEXDEC(1;5;7) returns 1.0852778
lv: SEXDEC(1;5;7) atgriež 1.0852778

en: DECSEX("8:05") returns 8.08333333
lv: DECSEX("8:05") atgriež 8.08333333

en: The CARY() function returns the Y position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
lv: Funkcija CARY() atgriež Y pozīciju attiecībā pret kartēzisko robežpunktu

en: CARY(Radius;Angle)
lv: CARY(Rādiuss;Leņķis)

en: CARY(12;1.5707) returns 12
lv: CARY(12;1.5707) atgriež 12

en: CARY(12;0) returns 0
lv: CARY(12;0) atgriež 0

en: ROMAN(Number)
lv: ROMĀŅU(Cipars)

en: ROMAN(99) returns "XCIX"
lv: ROMĀŅU(99) atgriež "XCIX"

en: ROMAN(-55) returns "Err"
lv: ROMĀŅU(-55) atgriež "Kļūda"

en: Month
lv: Mēnesis

en: Day
lv: Diena

en: Number of day in week (1..7)
lv: Dienas numurs nedēļā (1..7)

en: Number of month (1..12)
lv: Mēneša numurs (1..12)

en: The value to convert
lv: Konvertējamā vērtība

en: DEC2BIN(value)
lv: DEC2BIN(vērtība)

en: DEC2BIN(12) returns "1100"
lv: DEC2BIN(12) atgriež "1100"

en: DEC2BIN(55) returns "110111"
lv: DEC2BIN(55) atgriež  "110111"

en: DEC2HEX(value)
lv: DEC2HEX(vērtība)

en: DEC2HEX(12) returns "c"
lv: DEC2HEX(12) atgriež "c"

en: DEC2HEX(55) returns "37"
lv: DEC2HEX(55) atgriež "37"

en: DEC2OCT(value)
lv: DEC2OCT(vērtība)

en: DEC2OCT(12) returns "14"
lv: DEC2OCT(12) atgriež "14"

en: DEC2OCT(55) returns "67"
lv: DEC2OCT(55) atgriež "67"

en: OCT2BIN(value)
lv: OCT2BIN(vērtība)

en: OCT2BIN("12") returns "1010"
lv: OCT2BIN("12") atgriež "1010"

en: OCT2BIN("55") returns "101101"
lv: OCT2BIN("55") atgriež "101101"

en: OCT2DEC(value)
lv: OCT2DEC(vērtība)

en: OCT2DEC("12") returns 10
lv: OCT2DEC("12") atgriež 10

en: OCT2DEC("55") returns 45
lv: OCT2DEC("55") atgriež 45

en: OCT2HEX(value)
lv: OCT2HEX(vērtība)

en: BIN2DEC(value)
lv: BIN2DEC(vērtība)

en: BIN2DEC("1010") returns 10
lv: BIN2DEC("1010") atgriež 10

en: BIN2DEC("11111") returns 31
lv: BIN2DEC("11111") atgriež 31

en: BIN2OCT(value)
lv: BIN2OCT(vērtība)

en: BIN2OCT("1010") returns "12"
lv: BIN2OCT("1010") atgriež "12"

en: BIN2OCT("11111") returns "37"
lv: BIN2OCT("11111") atgriež "37"

en: BIN2HEX(value)
lv: BIN2HEX(vērtība)

en: BIN2HEX("1010") returns "a"
lv: BIN2HEX("1010") atgriež "a"

en: BIN2HEX("11111") returns "1f"
lv: BIN2HEX("11111") atgriež "1f"

en: HEX2DEC(value)
lv: HEX2DEC(vērtība)

en: HEX2DEC("a") returns 10
lv: HEX2DEC("a") atgriež 10

en: HEX2DEC("37") returns 55
lv: HEX2DEC("37") atgriež 55

en: HEX2OCT(value)
lv: HEX2OCT(vērtība)

en: HEX2OCT("a") returns "12"
lv: HEX2OCT("a") atgriež "12"

en: HEX2OCT("37") returns "67"
lv: HEX2OCT("37") atgriež "67"

en: HEX2BIN(value)
lv: HEX2BIN(vērtība)

en: HEX2BIN("a") returns "1010"
lv: HEX2BIN("a") atgriež "1010"

en: HEX2BIN("37") returns "110111"
lv: HEX2BIN("37") atgriež "110111"

en: Real coefficient
lv: Reāla koeficients

en: Imaginary coefficient
lv: Imaginārais koeficients

en: COMPLEX(real;imag)
lv: COMPLEX(reāls;imaginārs)

en: COMPLEX(1.2;3.4) returns "1.2+3.4i"
lv: COMPLEX(1.2;3.4) atgriež "1.2+3.4i"

en: COMPLEX(0;-1) returns "-i"
lv: COMPLEX(0;-1) atgriež "-i"

en: Complex number
lv: Kopmlekss skaitlis

en: The IMAGINARY(string) returns the imaginary coefficient of a complex.
lv: IMAGINARY(rinda) atgriež kompleksa skaitļa imagināro koeficientu.

en: IMAGINARY(string)
lv: IMAGINARY(rinda)

en: IMAGINARY("1.2+3.4i") returns 3.4
lv: IMAGINARY("1.2+3.4i") atgriež 3.4

en: IMAGINARY("1.2") returns 0
lv: IMAGINARY("1.2") atgriež 0

en: The IMREAL(string) returns the real coefficient of a complex.
lv: IMREAL(string) atgriež kompleksā skaitļa reālo koeficientu.

en: IMREAL(string)
lv: IMREAL(rinda)

en: IMREAL("1.2+3.4i") returns 1.2
lv: IMREAL("1.2+3.4i") atgriež 1.2

en: IMREAL("1.2i") returns 0
lv: IMREAL("1.2i") atgriež 0

en: The IMCOS(string) returns the cosine of a complex number.
lv: IMCOS(string) atgriež kosinusu no kompleksa skaitļa.

en: IMCOS(string)
lv: IMCOS(rInda)

en: IMCOS("1+i") returns "0.83373-0.988898i"
lv: IMCOS("1+i") atgriež "0.83373-0.988898i"

en: IMCOS("12i") returns 81 377.4
lv: IMCOS("12i") atgriež 81 377.4

en: The IMSIN(string) function returns the sine of a complex number.
lv: Funkcija IMSIN(string) atgriež kompleksā skaitļa sinusu

en: IMSIN(string)
lv: IMSIN(rinda)

en: IMSIN("1+i") returns "1.29846+0.634964i"
lv: IMSIN("1+i") atgriež "1.29846+0.634964i"

en: IMSIN("1.2") returns -0.536573
lv: IMSIN("1.2") atgriež -0.536573

en: The IMEXP(string) returns the exponential of a complex number.
lv: IMEXP(rinda) atgriež kompleksa skaitļa eksponenti.

en: IMEXP(string)
lv: IMEXP(rinda)

en: IMEXP("2-i") returns "3.99232-6.21768i"
lv: IMEXP("2-i") atgriež "3.99232-6.21768i"

en: IMEXP("12i") returns "0.843854-0.536573i"
lv: IMEXP("12i") atgriež "0.843854-0.536573i"

en: The IMLN(string) returns the natural logarithm of a complex number.
lv: IMLN(string) atgriež naturāllogaritmu no kmpleksa skaitļa.

en: IMLN(string)
lv: IMLN(rinda)

en: IMLN("3-i") returns "1.15129-0.321751i"
lv: IMLN("3-i") atgriež "1.15129-0.321751i"

en: IMLN("12") returns 2.48491
lv: IMLN("12") atgriež 2.48491

en: The IMSQRT(string) returns the square root of a complex number.
lv: IMSQRT(string) atgriež kvadrātsakni no kompleksa skaitļa.

en: IMSQRT(string)
lv: IMSQRT(rinda)

en: IMSQRT("1+i") returns "1.09868+0.45509i"
lv: IMSQRT("1+i") atgriež "1.09868+0.45509i"

en: IMSQRT("1.2i") returns "0.774597+0.774597i"
lv: IMSQRT("1.2i") atgriež "0.774597+0.774597i"

en: Power
lv: Pakāpe

en: The IMPOWER(string) returns a complex number raised to a power.
lv: IMPOWER(rinda) atgriež kompleksu skaitli palielinātu pakāpē.

en: IMPOWER(string)
lv: IMPOWER(rinda)

en: IMPOWER("4-i";2) returns "15-8i"
lv: IMPOWER("4-i";2) atgriež "15-8i"

en: IMPOWER("1.2";2) returns 1.44
lv: IMPOWER("1.2";2) atgriež 1.44

en: The IMSUM() returns the sum of several complex numbers of form x+yi.
lv: IMSUM() atgriež vairāku kompleksu skaitļu summu formā x+yi.

en: IMSUM(value;value;...)
lv: IMSUM(vērtība;vērtība;...)

en: IMSUM(1.2;"3.4+5i") returns "4.6+5i"
lv: IMSUM(1.2;"3.4+5i") atgriež "4.6+5i"

en: IMSUM(1.2;"1i") returns "1.2+i"
lv: IMSUM(1.2;"1i") atgriež "1.2+i"

en: The IMDIV() returns the division of several complex numbers of form x+yi.
lv: IMDIV() atgriež vairāku kompleksu skaitļu dalījumu formā x+yi.

en: IMDIV(value;value;...)
lv: IMDIV(vērtība;vērtība;...)

en: IMDIV(1.2;"3.4+5i") returns "0.111597-0.164114i"
lv: IMDIV(1.2;"3.4+5i") atgriež "0.111597-0.164114i"

en: IMDIV("12+i";"12-i") returns "0.986207+0.16551i"
lv: IMDIV("12+i";"12-i") atgriež "0.986207+0.16551i"

en: The IMSUB() returns the difference of several complex numbers of form x+yi.
lv: IMSUB() atgriež vairāku kompleksu skaitļu starpību formā x+yi.

en: IMSUB(value;value;...)
lv: IMSUB(vērtība;vērtība;...)

en: IMSUB(1.2;"3.4+5i") returns "-2.2-5i"
lv: IMSUB(1.2;"3.4+5i") atgriež "-2.2-5i"

en: IMSUB(1.2;"1i") returns "1.2-i"
lv: IMSUB(1.2;"1i") atgriež "1.2-i"

en: The IMPRODUCT() returns the product of several complex numbers of form x+yi.
lv: IMPRODUCT() atgriež vairāku kompleksu skaitļu reizinājumu formā x+yi.

en: IMPRODUCT(value;value;...)
lv: IMPRODUCT(vērtība;vērtība;...)

en: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") returns "4.08+6i"
lv: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") atgriež "4.08+6i"

en: IMPRODUCT(1.2;"1i") returns "+1.2i"
lv: IMPRODUCT(1.2;"1i") atgriež "+1.2i"

en: The IMCONJUGATE(complex number) returns the conjugate of a complex number of form x+yi.
lv: IMCONJUGATE(komplekss skaitlis) atgriež kompleksa skaitļa konjugāciju formā x+yi.

en: IMCONJUGATE(complex number)
lv: IMCONJUGATE(komplekss skaitlis)

en: IMCONJUGATE("1.2+5i") returns "1.2-5i"
lv: IMCONJUGATE("1.2+5i") atgriež "1.2-5i"

en: IMCONJUGATE("-i") returns "i"
lv: IMCONJUGATE("-i") atgriež "i"

en: IMCONJUGATE("12") returns "12"
lv: IMCONJUGATE("12") atgriež "12"

en: The IMARGUMENT(complex number) returns the argument of a complex number of form x+yi.
lv: IMARGUMENT(komplekss skaitlis) atgriež argumentu no kompleksa skaitļa formā x+yi.

en: IMARGUMENT(complex number)
lv: IMARGUMENT(komplekss skaitlis)

en: IMARGUMENT("1.2+5i") returns 0.6072
lv: IMARGUMENT("1.2+5i") atgriež 0.6072

en: IMARGUMENT("-i") returns -1.57079633
lv: IMARGUMENT("-i") atgriež -1.57079633

en: IMARGUMENT("12") returns "#Div/0"
lv: IMARGUMENT("12") atgriež "#Div/0"

en: The IMABS(complex number) returns the norm of a complex number of form x+yi.
lv: IMABS(komplekss skaitlis) atgriež kompleksa skaitļa normālo daļu formā x+yi.

en: IMABS(complex number)
lv: IMABS(komplekss skaitlis)

en: IMABS("1.2+5i") returns 5.1419
lv: IMABS("1.2+5i") atgriež 5.1419

en: IMABS("-i") returns 1
lv: IMABS("-i") atgriež 1

en: IMABS("12") returns 12
lv: IMABS("12") atgriež 12

en: Floating point value
lv: Peldošā punkta vērtība

en: Financial
lv: Finansu

en: Principal
lv: Kapitāls

en: Interest rate
lv: Procentu likme

en: Periods per year
lv: Periodi gadā

en: Years
lv: Gadi

en: Rate
lv: Likme

en: Nominal interest rate
lv: Nominālā procentu likme

en: Periods
lv: Periodi

en: Present value
lv: Esošā vērtība

en: FV(present value;yield;periods)
lv: FV(tekošā vērtība;peļņa;periodi)

en: FV(1000;0.08;2) equals 1166.40
lv: FV(1000;0.08;2) ir vienāds ar 1166.40

en: Payment per period
lv: Maksājumi periodā

en: Face value
lv: Vērtība

en: Coupon rate
lv: Kupona likme

en: Effective interest rate
lv: Efektīvā procentu likme

en: Future value
lv: Nākotnes vērtība

en: PV(future value;rate;periods)
lv: PV(nākotnes vērtība;likme;periodi)

en: PV(1166.4;0.08;2) equals 1000
lv: PV(1166.4;0.08;2) ir vienāds ar 1000

en: Manual
lv: Rokasgrāmata

en: Any value
lv: Jebkura vērtība

en: The ISTIME() function returns True if the parameter is a time value. Otherwise it returns False.
lv: Funkcija ISTIME() atgriež Patiess ja parametrs ir laika vērtība. Citādi tā atgriež Aplams.

en: ISTIME("12:05") returns True
lv: ISTIME("12:05") atgriež Patiess

en: The ISDATE() function returns True if the parameter is a date value. Otherwise it returns False
lv: Funkcija ISDATE() atgriež Patiess ja parametrs ir datuma vērtība. Citādi tā atgriež Aplams.

en: ISDATE("2000-2-2") returns True
lv: ISDATE("2000-2-2") atgriež Patiess

en: The ISTEXT() function returns True if the parameter is a string. Otherwise it returns False
lv: Funkcija ISTEXT() atgriež Patiess ja parametrs ir teksts.  Citādi tā atgriež Aplams

en: ISTEXT(12) returns False
lv: ISTEXT(12) atgriež Aplams

en: ISTEXT("hello") returns True
lv: ISTEXT("sveiks") atgrieš Patiess

en: The ISODD() function returns True if the number is odd. Otherwise returns False.
lv: Funkcija ISODD() atgriež Patiess ja skaitlis ir nepāra.  Citādi tā atgriež Aplams.

en: ISODD(12) returns False
lv: ISODD(12) atgriež Aplams

en: ISODD(-7) returns True
lv: ISODD(-7) atgriež Patiess

en: The ISEVEN() function returns True if the number is even. Otherwise returns False.
lv: Funkcija ISEVEN() atgriež Patiess ja skaitlis ir pāra.  Citādi tā atgriež Aplams.

en: ISEVEN(12) returns True
lv: ISEVEN(12) atgriež Patiess

en: ISEVEN(-7) returns False
lv: ISEVEN(-7) atgriež Aplams

en: Boolean values
lv: Loģikas vērtības

en: AND(value;value;...)
lv: AND(vērtība;vērtība;...)

en: OR(value;value;...)
lv: OR(vērtība;vērtība;...)

en: The NAND() function returns True if at least one value is not true. Otherwise it returns False.
lv: Funkcija NAND() atgriež Patiess ja kaut viena no vērtībām nav patiesa. Citādi tā atgriež Aplams.

en: NAND(value;value;...)
lv: NAND(vērtība;vērtība;...)

en: NOR(value;value;...)
lv: NOR(vērtība;vērtība;...)

en: Boolean value
lv: Loģikas vērtība

en: NOT(bool)
lv: NOT(loģika)

en: IF(condition;if_true;if_false)
lv: IF(statuss;ja_patiess;ja_aplams)

en: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) returns 3
lv: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) atgriež 3

en: Math
lv: Matem.

en: The EVEN() function returns the number rounded up to the nearest even integer.
lv: Funkcija EVEN() atgriež skaitli kas noapaļots uz augšu līdz tuvākajam veselam pāra skaitlim.

en: EVEN(value)
lv: EVEN(vērtība)

en: EVEN(1.2) returns 2
lv: EVEN(1.2) atgriež 2

en: EVEN(2) returns 2
lv: EVEN(2) atgriež 2

en: ODD(value)
lv: ODD(vērtība)

en: ODD(1.2) returns 3
lv: ODD(1.2) atgriež 3

en: ODD(2) returns 3
lv: ODD(2) atgriež 3

en: The MOD() function returns the remainder after division. If the second parameter is null the function returns #DIV/0.
lv: Fukcija MOD() atgriež dalīšanas atlikumu.  Ja otrais parametrs ir nulle funkcija atgriež #DIV/0.

en: MOD(value;value)
lv: MOD(vērtība;vērtība)

en: MOD(12;5) returns 2
lv: MOD(12;5) atgriež 2

en: MOD(5;5) returns 0
lv: MOD(5;5) atgriež 0

en: This function returns -1 if the number is negative, 0 if the number is null and 1 if the number is positive.
lv: Funkcija atgriež -1 ja skaitlis ir negatīvs, 0 ja skaitlis ir nulle un 1 ja skaitlis ir pozitīvs.

en: This function multiplies each value by -1.
lv: Šī funkija reizina katru vērtību ar -1.

en: INV(value)
lv: INV(vērtība)

en: INV(-5) equals 5
lv: INV(-5) ir vienāds ar 5

en: INV(5) equals -5
lv: INV(5) ir vienāds ar -5

en: INV(0) equals 0
lv: INV(0) ir vienāds ar 0

en: A floating point value
lv: Peldošā punkt vērtība

en: The LOGn() function returns the base n logarithm of x.
lv: Funkcija LOGn() atgriež logaritmu no x ar bāzi n.

en: LOGn(value;base)
lv: LOGn(vērtība;bāze)

en: LOGn(12;10) equals 1.07918125
lv: LOGn(12;10) ir vienāds 1.07918125

en: LOGn(12;2) equals 3.5849625
lv: LOGn(12;2) ir vienāds 3.5849625

en: The CUR() function returns the non-negative cube root of x.
lv: Funkcija CUR() atgriež nenegatīvu kubsakni no x

en: CUR(27) equals 3
lv: CUR(27) ir vienāds 3

en: The INT() function returns the integer part of the value.
lv: INT() funkcija atgriež vērtības veselo daļu.

en: INT(12.55) equals 12
lv: INT(12.55) ir vienāds ar 12

en: INT(15) equals 15
lv: INT(15) ir vienāds ar 15

en: Bottom value
lv: Apakšējā vērtība

en: Top value
lv: Augšējā vērtība

en: The RANDBETWEEN() function returns a pseudo-random number between bottom and top value. If bottom > top this function returns Err.
lv: Funkcija RANDBETWEEN() atgriež pseido-noapaļotu skaitli starp apakšējo un augšējo vērtību.  Ja apakšējais > augšējais šī funkcija atgriež Err.

en: RANDBETWEEN(bottom;top)
lv: RANDBETWEEN(apakša;aukša)

en: RANDBETWEEN(12;78) equals for example 61.0811...
lv: RANDBETWEEN(12;78) piemēram ir vienāds ar 61.0811...

en: Digits
lv: Cipari

en: ROUNDUP(value;[digits])
lv: ROUNDUP(vērtība;[cipari])

en: ROUNDUP(1.252;2) equals 1.26
lv: ROUNDUP(1.252;2) ir vienāds ar 1.26

en: ROUNDDOWN(value;[digits])
lv: ROUNDDOWN(vērtība;[cipari])

en: ROUNDDOWN(1.252;2) equals 1.25
lv: ROUNDDOWN(1.252;2) ir vienāds ar 1.25

en: Floating point values
lv: Peldošā komata vērtības

en: String values
lv: Rindu vērtības

en: Alpha parameter
lv: Alfa parametrs

en: Beta parameter
lv: Beta parametrs

en: End
lv: Beigas

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) equals 0.675444
lv: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) vienāds 0.675444

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) equals 0.537856
lv: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) vienāds 0.537856

en: CHIDIST(number;degrees_freedom)
lv: CHIDIST(skaitlis;brīvības_grādi)

en: CHIDIST(13.27;5) returns 0.021
lv: CHIDIST(13.27;5) atgriež 0.021

en: Total number of elements
lv: Kopējais elementu skaits

en: Number of elements to choose
lv: Izvēlamo elementu skaits

en: The COMBIN() function calculates the count of possible combinations. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
lv: Funkcija COMBIN() aprēķina iespējamo kombināciju skaitu.  Pirmais parametrs ir kopējais elementu skaits.  Otrais parametrs ir izvēlamo elementu skaits.  Abiem parametriem ir jābūt pozitīviem un pirmajam parametram ir jābūt ne mazākam kā otrajam.  Citādi funkcija atgriež kļūdu.

en: COMBIN(total;chosen)
lv: COMBIN(kopā;izvēlēts)

en: COMBIN(12;5) returns 792
lv: COMBIN(12;5) atgriež 792

en: COMBIN(5;5) returns 1
lv: COMBIN(5;5) atgriež 1

en: CONFIDENCE(alpha;stddev;size)
lv: CONFIDENCE(alfa;stddev;izmērs)

en: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) equals 0.294059
lv: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) vienāds 0.294059

en: 0 = density, 1 = distribution
lv: 0 = biežums, 1 = distribūcija

en: EXPONDIST(number;lambda;cumulative)
lv: EXPONDIST(nummurs;lambda;kumulatīvs)

en: EXPONDIST(3;0.5;0) equals 0.111565
lv: EXPONDIST(3;0.5;0) ir vienāds 0.111565

en: EXPONDIST(3;0.5;1) equals 0.776870
lv: EXPONDIST(3;0.5;1) ir vienāds 0.776870

en: FDIST(number;degrees_freedom_1;degrees_freedom_2)
lv: FDIST(skaitlis;brīvības_grādi_1;brīvības_grādi_2)

en: FDIST(0.8;8;12) yields 0.61
lv: FDIST(0.8;8;12) iegūst 0.61

en: FISHER(number)
lv: FISHER(skaitlis)

en: FISHER(0.2859) equals 0.294096
lv: FISHER(0.2859) vienāds 0.294096

en: FISHER(0.8105) equals 1.128485
lv: FISHER(0.8105) vienāds 1.128485

en: FISHERINV(number)
lv: FISHERINV(skaitlis)

en: FISHERINV(0.2859) equals 0.278357
lv: FISHERINV(0.2859) vienāds 0.278357

en: FISHERINV(0.8105) equals 0.669866
lv: FISHERINV(0.8105) vienāds 0.669866

en: Cumulated flag
lv: Uzkrāts karogs

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) equals 0.995450
lv: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) vienāds 0.995450

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) equals 0.017179
lv: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) vienāds 0.017179

en: GAUSS(value)
lv: GAUSS(vērtība)

en: GAUSS(0.25) equals 0.098706
lv: GAUSS(0.25) vienāds 0.098706

en: LOGNORMDIST(Number;MV;STD)
lv: LOGNORMDIST(Skaitlis;MV;STD)

en: LOGNORMDIST(0.1;0;1) equals 0.01
lv: LOGNORMDIST(0.1;0;1) vienāds 0.01

en: Floating point value or range of values
lv: Peldošā komanta vērtība vai vērtību apgabals

en: Floating point values or range of values
lv: Peldošā komata vērtības vai vērtību apgabals

en: Number of failures
lv: Neveiksmju skaits

en: Number of successful trials
lv: Veiksmīgu pārbaužu skaits

en: Probability of success
lv: Veiksmes iespēja

en: NORMDIST(Number;MV;STD;K)
lv: NORMDIST(Skaitlis;MV;STD;K)

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) equals 0.934236
lv: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) vienāds 0.934236

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) equals 0.842281
lv: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) vienāds 0.842281

en: NORMINV(number;MV;STD)
lv: NORMINV(skaitlis;MV;STD)

en: NORMINV(0.9;63;5) equals 69.41
lv: NORMINV(0.9;63;5) vienāds 69.41

en: NORMSDIST(Number)
lv: NORMSDIST(Skaitlis)

en: NORMSDIST(1) equals 0.84
lv: NORMSDIST(1) ir vienāds 0.84

en: NORMSINV(Number)
lv: NORMSINV(Skaitlis)

en: NORMSINV(0.908789) returns 1.3333
lv: NORMSINV(0.908789) atgriež 1.3333

en: Number of elements to permutate
lv: Permutējamo elementu skaits

en: The PERMUT() function returns the number of permutations. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements used in the permutation.
lv: Funkcija PERMUT() atgriež permutāciju skaitu.  Pirmais parametrs ir elementu skaits, un otrais parametrs ir elementu skaits kas tiek izmantoti permutācijai.

en: PERMUT(total;permutated)
lv: PERMUT(kopā;permutējamie)

en: PERMUT(8;5) equals 6720
lv: PERMUT(8;5) ir vienāds ar 6720

en: PERMUT(1;1) equals 1
lv: PERMUT(1;1) ir vienāds ar 1

en: PHI(value)
lv: PHI(vērtība)

en: PHI(0.25) equals 0.386668
lv: PHI(0.25) vienāds 0.386668

en: POISSON(number;lambda;cumulative)
lv: POISSON(skaitlis;lambda;kumulatīvs)

en: POISSON(60;50;0) equals 0.020105
lv: POISSON(60;50;0) ir vienāds 0.020105

en: POISSON(60;50;1) equals 0.927840
lv: POISSON(60;50;1) vienāds 0.927840

en: Value (array)
lv: Value (masīvs)

en: The SUMPRODUCT() function (SUM(X*Y)) returns the sum of the product of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
lv: (SUM(X*Y)) funkcija SUMPRODUCT() atgriež šo vērtību reizinājumu summu. Vērtību skaitam abos masīvos ir jābūt vienādam.  Citādi funkcija atgriež Err.

en: SUMPRODUCT(array1;array2)
lv: SUMPRODUCT(masīvs1;masīvs2)

en: The SUMX2PY2() function (SUM(X^2+Y^2)) returns the sum of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
lv: (SUM(X^2+Y^2)) funkcija SUMX2PY2() atgriež šo vērtību kvadrātu summu. Vērtību skaitam abos masīvos ir jābūt vienādam.  Citādi šī funkcija atgriež Err.

en: SUMX2PY2(array1;array2)
lv: SUMX2PY2(masīvs1;masīvs2)

en: The SUMX2MY2() function (SUM(X^2-Y^2)) returns the difference of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
lv: (SUM(X^2-Y^2)) funkcija SUMX2MY2() atgriež atšķirību starp šo vērtību kvadrātiem.  Vērtību skaitam abos masīvos ir jābūt vienādam. Citādi šī funkcija atgriež Err.

en: SUMX2MY2(array1;array2)
lv: SUMX2MY2(masīvs1;masīvs2)

en: TDIST(number;degrees_freedom;mode)
lv: TDIST(skaitlis;brīvības_grādi;režīms)

en: TDIST(12;5;1) returns 0.000035
lv: TDIST(12;5;1) atgriež 0.000035

en: WEIBULL(number;alpha;beta;cumulative)
lv: WEIBULL(skaitliss;alfa;beta;kumulatīvs)

en: WEIBULL(2;1;1;0) equals 0.135335
lv: WEIBULL(2;1;1;0) vienāds 0.135335

en: WEIBULL(2;1;1;1) equals 0.864665
lv: WEIBULL(2;1;1;1) vienāds 0.864665

en: BINO(trials;success;prob_of_success)
lv: BINO(mēģinājumi;veiksmes;veiksmes_iespēja)

en: BINO(12;9;0.8) returns 0.236223201
lv: BINO(12;9;0.8) atgriež 0.236223201

en: Probability of failure
lv: Neveiksmes iespēja

en: INVBINO(trials;failure;prob_of_failure)
lv: INVBINO(mēģinājumi;neveiksmes;neveiksmju iespēja)

en: INVBINO(12;3;0.2) returns 0.236223201
lv: INVBINO(12;3;0.2) atgriež 0.236223201

en: GAMMALN(Number)
lv: GAMMALN(Skaitlis)

en: GAMMALN(2) returns 0
lv: GAMMALN(2) atgriež 0

en: String
lv: RInda

en: The EXACT() function returns True if these two strings are equal. Otherwise, it returns False.
lv: Funkcija EXACT() atgriež Patiesību ja divas rindas ir vienādas.  Citādi tā atgriež nepatiesību.

en: EXACT(string1;string2)
lv: EXACT(rinda1;rinda2)

en: Source string
lv: Izejas rinda

en: Position
lv: Pozīcija

en: Length
lv: Garums

en: Count of repetitions
lv: Skaitīt atkārtojumus

en: REPT(text;count)
lv: REPT(teksts;skaits)

en: REPT("KSpread";3) returns "KSpreadKSpreadKSpread"
lv: REPT("KSpread";3) atgriež "KSpreadKSpreadKSpread"

en: Trigonometric
lv: Trigonometrisks

en: This function calculates the arc tangent of the two variables x and y. It is similar to calculating the arc tangent of y/x, except that the signs of both arguments are used to determine the quadrant of the result.
lv: Šī funkcija aprēķina arktangensu no diviem mainīgiem x un y. Tā ir līdzīga arktangensa aprēķināšanai no y/x, tikai šeit abu argumentu zīmes tiek izmantotas lai noteiktu kvadrāta rezultātu.

en: This function transforms a radian angle to a degree angle.
lv: Šī funkcija pārvērš leņķi radiānos uz leņķi grādos.

en: This function transforms a degree angle to a radian angle.
lv: Šī funkcija pārvērš leņķa vērtību grādos uz radiāniem.

en: The PI() function returns the value of PI.
lv: Funkcija PI() atgriež skaitļa PI vērtību.

en: PI() equals 3.141592654...
lv: PI() ir vienāds 3.141592654...

en: time
lv: laiks

en: date
lv: datums

en: author
lv: autors

en: email
lv: e-pasts

en: Comment:
lv: Komentārs:

en: Interface
lv: Starpseja

en: Spelling
lv: Pareizrakstība

en: &Completion mode:
lv: Nobei&gšanas režīms:

en: Popup
lv: Uznirstošs

en: Semi-Automatic
lv: Pusautomātisks

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-kspread or application/vnd.kde.kspread, got %1
lv: Kļūdains dokuments. Tika gaidīts tips (mimetype) application/x-kspread vai application/vnd.kde.kspread, bet saņemts %1

en: Invalid document. No map tag.
lv: Kļūdains dokuments.  Nav kartes tag.

en: Hide Row
lv: Slēpt Rindu

en: Hide Column
lv: Slēpt Kolonu

en: This name is already used.
lv: Šis vārds jau ir izmantots.

en: Cell Format...
lv: Rūtiņas Formāts...

en: Select Font Size
lv: Fonta Izmēra Izvēle

en: Text Color
lv: Teksta Krāsa

en: Border Right
lv: Apmale pa Labi

en: Border Top
lv: Apmale uz augšu

en: Border Bottom
lv: Apakšējais Rāmis

en: Border Outline
lv: Apmales Aprises

en: Border Color
lv: Rāmja Krāsa

en: Vertical Text
lv: Vertikāls Teksts

en: Change Angle...
lv: Mainīt Leņķi...

en: Background Color
lv: Fona Krāsa

en: Validity...
lv: Derīgums...

en: &Series...
lv: &Sērijas

en: Formula Selection
lv: Forrmulas Iezīmējums

en: Others...
lv: Citi...

en: Modify Cell
lv: Mainīt Rūtiņu

en: Special Paste...
lv: Īpaši Ielīmēt...

en: Goto Cell...
lv: Iet uz Rūtiņu...

en: You must select multiple cells.
lv: Jums jāiezīmē vairakas rūtiņas.

en: Adjust Column
lv: Noregulēt Kolonu

en: Adjust Row
lv: Noregulēt Rindu

en: Open Link?
lv: Atvērt Norādi?

en: h
lv: s
